Tuning | 13.04.21

Najszybszy Bentley na świecie

Bentley twierdzi, że jest to ich najbardziej ekstremalny samochód drogowy i nie mylą się. Continental GT3 w standardowej formie to bestia, teraz została zmieniona w potwora.

Firma Bentley uruchomiła dzisiaj ważną nową inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, ogłaszając program badawczo-rozwojowy dotyczący paliw odnawialnych, któremu przewodzi najbardziej ekstremalny Bentley oparty na samochodach drogowych w jego 101-letniej historii. Continental GT3 Pikes Peak, zaprojektowany i zbudowany do rywalizacji o rekord Time Attack 1 podczas tegorocznego Pikes Peak International Hill Climb, będzie pierwszym wyścigiem, w którym Bentley będzie jeździł na paliwie odnawialnym, wyprzedzając cel, jakim jest oferowanie zrównoważonych paliw klientom firmy Bentley na całym świecie.

 

Jednocześnie Bentley Motorsport wraz z FastR zaprezentowało dziś najnowszą wersję swojego dobrze znanego Bentleya
Continental GT3, który jest normalnie przygotowywany i prowadzony przez Rogera Clarka Motorsport w Wielkiej Brytanii, przeszedł drastyczną operację, aby zmierzyć się z przerażającym Pikes Peak jeszcze w tym roku.

 

Wciąż pracujący na oryginalnym silniku, choć mocno zmodyfikowanym, samochód jest zasilany paliwem odnawialnym.

 


Bentley i FastR wspólnie spróbują pobić rekord Pikes Peak klasy 1 z rąk Rhysa Millena, poprzedniego wielokrotnego rekordzisty Pikes Peak, podczas 99. zjazdu zawodów, które mają się odbyć w czerwcu tego roku.Kia Concept EV5
Concept Cars | 21.03.23

Kia Concept EV5

Zainspirowany filozofią projektową Kia „Opposites United”, Concept EV5 stanowi zapowiedź seryjnego, w pełni elektrycznego modelu SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w Chinach jeszcze w tym roku.

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia
Wiadomości | 18.02.21

Skoda Kushaq pierwsze zdjęcia

Szkice projektowe przedstawiają zapowiedź nowego SUV-a na rynek indyjski.

Bugatti Chiron Tourbillon
Wiadomości | 19.12.20

Bugatti Chiron Tourbillon

Zaczęło się od pomysłu wymyślonego przez Jacob & Co. wraz z Bugatti - jak odtworzyć 16-cylindrowy silnik Bugatti w zegarku.