MotorSport | 13.04.21

Najszybszy Bentley na świecie

Bentley twierdzi, że jest to ich najbardziej ekstremalny samochód drogowy i nie mylą się. Continental GT3 w standardowej formie to bestia, teraz została zmieniona w potwora.

Firma Bentley uruchomiła dzisiaj ważną nową inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, ogłaszając program badawczo-rozwojowy dotyczący paliw odnawialnych, któremu przewodzi najbardziej ekstremalny Bentley oparty na samochodach drogowych w jego 101-letniej historii. Continental GT3 Pikes Peak, zaprojektowany i zbudowany do rywalizacji o rekord Time Attack 1 podczas tegorocznego Pikes Peak International Hill Climb, będzie pierwszym wyścigiem, w którym Bentley będzie jeździł na paliwie odnawialnym, wyprzedzając cel, jakim jest oferowanie zrównoważonych paliw klientom firmy Bentley na całym świecie.

 

Jednocześnie Bentley Motorsport wraz z FastR zaprezentowało dziś najnowszą wersję swojego dobrze znanego Bentleya
Continental GT3, który jest normalnie przygotowywany i prowadzony przez Rogera Clarka Motorsport w Wielkiej Brytanii, przeszedł drastyczną operację, aby zmierzyć się z przerażającym Pikes Peak jeszcze w tym roku.

 

Wciąż pracujący na oryginalnym silniku, choć mocno zmodyfikowanym, samochód jest zasilany paliwem odnawialnym.

 


Bentley i FastR wspólnie spróbują pobić rekord Pikes Peak klasy 1 z rąk Rhysa Millena, poprzedniego wielokrotnego rekordzisty Pikes Peak, podczas 99. zjazdu zawodów, które mają się odbyć w czerwcu tego roku.Nissan Magnite zupełnie nowy SUV
Premiery | 21.10.20

Nissan Magnite zupełnie nowy SUV

Nissan zaprezentował dziś całkowicie nowy model Magnite SUV, łączący mocne osiągi, uderzający wygląd zewnętrzny i zaawansowane technologie. Model trafi do sprzedaży w Indiach na początku przyszłego roku.

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition
Tuning | 28.07.20

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition

Ponad połowa wszystkich 70 planowanych sztuk modeu JD70 - po jednym na każdy rok dotychczasowego życia założyciela Joopa Donkervoorta - została sprzedana, a część została zamówiona w specjalnej karbonowej edycji.

SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu
Wiadomości | 11.02.21

SKODA FABIA nowej generacji na pierwszym zdjęciu

Zapowiedź czwartej generacji modelu. Kiedy premiera?