Elektryczne | 20.05.21

Zbliżając się do premiery CUPRA Born sprawdź jak ją zaprojektowano

Pierwszy w 100% elektryczny pojazd prowadzi markę do ekspansji na nowe rynki i rozpoczyna nowy model biznesowy.

Idealne połączenie elektryfikacji i wydajności. CUPRA Born zapewnia współczesny sportowy charakter dzięki połączeniu adaptacyjnej kontroli zawieszenia DCC, sportowego zawieszenia i ESC Sport. Nowe technologie, takie jak wyświetlacz head-up rzeczywistości rozszerzonej, podkreślają jego zdolność do zapewniania najwyższego poziomu łączności i bezpieczeństwa. CUPRA Born ma być impulsem do elektrycznej transformacji firmy. Połączenie zaawansowanego układu napędowego i technologii zarządzania baterią w celu zapewnienia natychmiastowej wydajności z konstrukcją, która wyróżnia CUPRA.

 

PRZECZYTAJ: >> Premiera CUPRY Born. >> Miejski model zapewni ok. 540 km zasięgu, moc nawet 231 KM, a naładowanie akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejazd 100 km zajmie jedynie 7 minut. <<


Światowa premiera cyfrowa odbędzie się w najbliższy wtorek 25 maja o godzinie 12:00. CUPRA Born zostanie zaprezentowana w niekonwencjonalny sposób, łącząc odsłonięcie pierwszego całkowicie elektrycznego modelu marki z ofertą Primavera Sound Line, która zostanie ogłoszona w tym samym czasie. CUPRA i Primavera Sound łączą siły, aby ściśle współpracować i inspirować świat z Barcelony.

 

Chcesz więcej? (Aktualizacja 29.09.2021.) CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

 

Sportowe proporcje na miarę człowieka
Pojazdy elektryczne charakteryzują się szczególną konstrukcją, która pozwala m.in. na optymalne umieszczenie akumulatorów. W przypadku CUPRY Borna projektanci postanowili odpowiedzieć na tę konieczność poprzez rozszerzenie rozstawu kół, jednak jak zaznacza dyrektor ds. Designu marki, zapewniło to dodatkowe zalety.


Osobowość CUPRY
Przednie reflektory zwykle przywodzą na myśl ludzką twarz – zauważa Diez. – Postanowiliśmy więc nadać im bardziej ukośny kształt, który podkreśli dynamiczność i zadziorność Borna. To samochód dla osób, które wiedzą, czego chcą i ku temu dążą. Wrażenie bojowości samochodu uzyskano również poprzez zamontowanie dużego wlotu powietrza przy dolnej krawędzi frontu. Rozwiązanie to zarazem pozwala zwiększyć przyczepność pojazdu.


Nowe linie
Specjalnie dla modelu Born zaprojektowano również nową estetykę wykończenia tyłu samochodu. Szerokość pojazdu podkreślono poziomą listwą świetlną LED, która idealnie współgra z wydatnym dyfuzorem. Rozwiązania te pozwoliły na zapewnienie jeszcze lepszej aerodynamiki.


Barceloński rodowód
Nazwa elektrycznego modelu CUPRY nawiązuje do kultowej dzielnicy Barcelony – el Born. Intencją zespołu marki było oddanie atmosfery tego tętniącego życiem, dynamicznego miejsca. Przy wykończeniu wnętrza korzystano z rozwiązań projektowania parametrycznego i nowoczesnych technologii precyzyjnego cięcia laserowego. W kwestii kolorystyki postawiono na odcień miedzi, który stał się już znakiem rozpoznawczym CUPRY.


Dawka emocji
Zespół projektowy CUPRY postawił sobie wyzwanie stworzenia samochodu miejskiego, który momentalnie wywoła wrażenie w przestrzeni miejskiej.
Warstwa emocjonalna jest bardzo ważna przy projektowaniu samochodu. Dotyczy to również pojazdów elektrycznych, które niektórym osobom do tej pory kojarzyły się z nudą – zaznacza Diez. – CUPRA Born jest dowodem, że samochody elektryczne nie muszą być nudne. Największą satysfakcją dla nas będzie, gdy na widok Borna na ulicy miasta ludzie pomyślą, że chcieliby się nim przejechać.Mercedes-AMG Project ONE moc formuły 1
MotorSport | 05.02.21

Mercedes-AMG Project ONE moc formuły 1

Moc adrenaliny ujęta w krótkim filmie.

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne
Wiadomości | 30.03.23

Całkowicie innowacyjne wnętrze i kokpit zadebiutuje w nowym Porsche Cayenne

Wraz z nowym Cayenne, którego światowa premiera będzie miała miejsce 18 kwietnia na targach Auto Shanghai w Chinach, Porsche wprowadza przełomową koncepcję wyświetlaczy i elementów sterujących.

Nowy Nissan Qashqai
Wiadomości | 14.02.21

Nowy Nissan Qashqai

Przygotuj się! Został mniej niż tydzień do premiery nowego Nissana Qashqai!