Premiery | 25.05.21

Premiera CUPRY Born

Miejski model zapewni ok. 540 km zasięgu, moc nawet 231 KM, a naładowanie akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejazd 100 km zajmie jedynie 7 minut.

CUPRA Born zapewnia elektryzujące osiągi przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii elektrycznego układu napędowego, płynnie wzmacniając ducha marki CUPRA z zelektryfikowaną przyszłością. Stanowi kolejny etap rozwoju marki, gdzie elektryfikacja jest kluczowa.

 

Chcesz więcej? (Aktualizacja 29.09.2021.) CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

 

CUPRA Born integruje najbardziej zaawansowaną technologię całkowicie elektrycznego układu napędowego: do wyboru silniki elektryczne o mocy 150 KM (110 kW) lub 204 KM (150 kW) dostarczające energię do tylnych kół, połączone z wysokowydajnym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności do 58 kWh zapewnia ogromny zasięg około 420 km. Mamy również do dyspozycji większą wydajność, dzięki dodatkowemu pakietowi e-Boost. Z tym pakietem maksymalna moc wyjściowa osiąga do 170 kW, a akumulatory o mocy do 77 kW zapewniają zasięg około 540 km.

 

A oto 10 faktów na temat modelu Cupra Born.

 

1- CUPRA Born to pierwszy całkowicie elektryczny pojazd marki, który doskonale łączy elektryfikację i osiągi. Doprowadzi do ekspansji marek na nowe rynki i zapewni bardziej wydajny i zrównoważony model sprzedaży.

 

2- Oparty na platformie MEB Grupy Volkswagen, CUPRA Born jest pierwszym modelem tej marki z koncepcją neutralną pod względem emisji CO2 netto.

 

3- Wygląd zewnętrzny CUPRA Born zapewnia silny sportowy charakter, wyrażający zwinność i osiągi dzięki połączeniu płynnych powierzchni i szczegółów technicznych.

 

Wnętrze pojazdu elektrycznego zostało opracowane w celu wykorzystania cyfryzacji i oferowania wyrafinowanej, stylowej kabiny, ale z elementami przyjaznymi dla środowiska, takimi jak standardowe fotele kubełkowe stworzone we współpracy z SEAQUAL® INITIATIVE, opracowane z trwałych materiałów wykonanych z plastikowych odpadów wydobywanych z oceanów. Koncepcja wnętrza jest kokonowa, sportowa i zorientowana na kierowcę dzięki kierownicy CUPRA z przyciskami satelitarnymi i wspierającej konsoli środkowej oraz fotelom kubełkowym.

 

4- CUPRA Born zapewnia współczesny sportowy charakter dzięki DCC w połączeniu ze sportowym zawieszeniem i ESC Sport, progresywną kierownicą oraz większymi hamulcami i szerszymi oponami zamontowanymi w 20-calowych felgach aluminiowych.

 

5- Pierwszy całkowicie elektryczny pojazd marki będzie dostępny z dwoma wyjściami mocy: 150 KM (110 kW) i 204 KM (150 kW); dostępna z wersją o wyższej mocy wyjściowej, opcja wydajnościowa e-Boost zwiększy moc wyjściową do 231 KM (170 kW).

 

6- CUPRA Born zapewnia natychmiastową wydajność, z prędkością od 0 do 50 km/h w zaledwie 2,6 s i od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,6 s.

 

7- CUPRA Born stawia na zaawansowaną technologię akumulatorów litowo-jonowych, oferującą zasięg około 540 km (z akumulatorem 77 kWh). Jest kompatybilny z szybką ładowarką 125 kW DC (dla akumulatora 77 kWh), co oznacza, że ??może odzyskać 100 km w zaledwie 7 minut. CUPRA Born można również wyposażyć w pompę ciepła, aby zoptymalizować autonomię w niskich temperaturach.

 

8- CUPRA Born jest wyposażony w najnowszą dostępną technologię, w tym wyświetlacz przezierny z rozszerzoną rzeczywistością.

 

9- Łączność w CUPRA Born wykracza poza nowe możliwości dzięki nowo opracowanej aplikacji „My CUPRA”, zapewniającej dostęp do wielu funkcji i funkcji.

 

10- Zaprojektowany i opracowany w Barcelonie, w siedzibie głównej w Martorell, CUPRA Born wejdzie do produkcji w fabryce w Zwickau w Niemczech od września.



Jak obniżyć składkę OC pojazdu?
Wiadomości | 16.12.22

Jak obniżyć składkę OC pojazdu?

Jeśli twoje auto uległo wypadkowi i nie nadaje się do jazdy a przewidywany czas naprawy jest długi, możesz ograniczyć wydatki poprzez obniżenie składki OC, nawet o 95%.

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+
Wiadomości | 08.04.20

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że sześć modeli w specyfikacji na rynek USA, przebadanych przez Amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego, zostało wyróżnionych najwyższą możliwą notą w rankingu bezpieczeństwa Top Safety Pick+.

Buick Envision 2021 wzmacnia ofertę SUV-ów klasy premium
Wiadomości | 30.05.20

Buick Envision 2021 wzmacnia ofertę SUV-ów klasy premium

Uderzający nowy projekt i wykończenie dla klientów, którzy poszukują stylizacji i wyrafinowania, będą mieli kolejny wybór, gdy Buick Envision 2021 pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku.