Premiery | 25.05.21

Premiera CUPRY Born

Miejski model zapewni ok. 540 km zasięgu, moc nawet 231 KM, a naładowanie akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejazd 100 km zajmie jedynie 7 minut.

CUPRA Born zapewnia elektryzujące osiągi przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii elektrycznego układu napędowego, płynnie wzmacniając ducha marki CUPRA z zelektryfikowaną przyszłością. Stanowi kolejny etap rozwoju marki, gdzie elektryfikacja jest kluczowa.

 

Chcesz więcej? (Aktualizacja 29.09.2021.) CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

 

CUPRA Born integruje najbardziej zaawansowaną technologię całkowicie elektrycznego układu napędowego: do wyboru silniki elektryczne o mocy 150 KM (110 kW) lub 204 KM (150 kW) dostarczające energię do tylnych kół, połączone z wysokowydajnym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności do 58 kWh zapewnia ogromny zasięg około 420 km. Mamy również do dyspozycji większą wydajność, dzięki dodatkowemu pakietowi e-Boost. Z tym pakietem maksymalna moc wyjściowa osiąga do 170 kW, a akumulatory o mocy do 77 kW zapewniają zasięg około 540 km.

 

A oto 10 faktów na temat modelu Cupra Born.

 

1- CUPRA Born to pierwszy całkowicie elektryczny pojazd marki, który doskonale łączy elektryfikację i osiągi. Doprowadzi do ekspansji marek na nowe rynki i zapewni bardziej wydajny i zrównoważony model sprzedaży.

 

2- Oparty na platformie MEB Grupy Volkswagen, CUPRA Born jest pierwszym modelem tej marki z koncepcją neutralną pod względem emisji CO2 netto.

 

3- Wygląd zewnętrzny CUPRA Born zapewnia silny sportowy charakter, wyrażający zwinność i osiągi dzięki połączeniu płynnych powierzchni i szczegółów technicznych.

 

Wnętrze pojazdu elektrycznego zostało opracowane w celu wykorzystania cyfryzacji i oferowania wyrafinowanej, stylowej kabiny, ale z elementami przyjaznymi dla środowiska, takimi jak standardowe fotele kubełkowe stworzone we współpracy z SEAQUAL® INITIATIVE, opracowane z trwałych materiałów wykonanych z plastikowych odpadów wydobywanych z oceanów. Koncepcja wnętrza jest kokonowa, sportowa i zorientowana na kierowcę dzięki kierownicy CUPRA z przyciskami satelitarnymi i wspierającej konsoli środkowej oraz fotelom kubełkowym.

 

4- CUPRA Born zapewnia współczesny sportowy charakter dzięki DCC w połączeniu ze sportowym zawieszeniem i ESC Sport, progresywną kierownicą oraz większymi hamulcami i szerszymi oponami zamontowanymi w 20-calowych felgach aluminiowych.

 

5- Pierwszy całkowicie elektryczny pojazd marki będzie dostępny z dwoma wyjściami mocy: 150 KM (110 kW) i 204 KM (150 kW); dostępna z wersją o wyższej mocy wyjściowej, opcja wydajnościowa e-Boost zwiększy moc wyjściową do 231 KM (170 kW).

 

6- CUPRA Born zapewnia natychmiastową wydajność, z prędkością od 0 do 50 km/h w zaledwie 2,6 s i od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,6 s.

 

7- CUPRA Born stawia na zaawansowaną technologię akumulatorów litowo-jonowych, oferującą zasięg około 540 km (z akumulatorem 77 kWh). Jest kompatybilny z szybką ładowarką 125 kW DC (dla akumulatora 77 kWh), co oznacza, że ??może odzyskać 100 km w zaledwie 7 minut. CUPRA Born można również wyposażyć w pompę ciepła, aby zoptymalizować autonomię w niskich temperaturach.

 

8- CUPRA Born jest wyposażony w najnowszą dostępną technologię, w tym wyświetlacz przezierny z rozszerzoną rzeczywistością.

 

9- Łączność w CUPRA Born wykracza poza nowe możliwości dzięki nowo opracowanej aplikacji „My CUPRA”, zapewniającej dostęp do wielu funkcji i funkcji.

 

10- Zaprojektowany i opracowany w Barcelonie, w siedzibie głównej w Martorell, CUPRA Born wejdzie do produkcji w fabryce w Zwickau w Niemczech od września.BRABUS 800 XLP SUPERBLACK oparty na modelu Mercedes-AMG G 63
Tuning | 20.01.22

BRABUS 800 XLP SUPERBLACK oparty na modelu Mercedes-AMG G 63

Wraz ze światową premierą ten wyjątkowy pickup, którego cena zaczyna się od 725 900 euro jest definicją nieograniczonej radości. V8 Biturbo, 800 KM.

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen
Concept Cars | 29.09.22

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen

Citroen wierzy, że nadszedł właściwy czas, aby powiedzieć „dość” trendowi przerostów i kosztów i zamiast tego skupić się na tworzeniu czystych, uczciwych pojazdów.

BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE
Tuning | 24.03.22

BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE

Ten jedyny w swoim rodzaju pickup oparty na modelu Mercedes-AMG G 63, którego można zabrać wszędzie, łączy światy luksusu arcydzieła na zamówienie i niepowstrzymanej mocy w terenie.