Elektryczne | 29.09.21

CUPRA Born początek nowej ery dla marki

CUPRA rozpoczęła seryjną produkcję swojego pierwszego w 100% elektrycznego samochodu, w największej w Europie fabryce pojazdów elektrycznych w Zwickau w Niemczech.

Produkcja CUPRA Born oznacza początek nowej ery dla marki, która na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Monachium (IAA 2021) ogłosiła elektryczną ofensywę z ambicją, by do 2030 r. stać się w pełni elektryczną marką.

 

CUPRA Born będzie również obecna na targach Automobile Barcelona 2021, które rozpoczynają się w najbliższy czwartek 30 września i wyznaczają początek międzynarodowego planu startowego modelu.

 

Dzięki 100% DNA CUPRA i emocjonalnemu projektowi inspirowanemu barcelońską dzielnicą El Born, pierwsze egzemplarze CUPRA Born zjeżdżają z linii produkcyjnej, udowadniając, że samochody elektryczne mogą być ekscytujące i dowodem, że osiągi i elektryfikacja idealnie do siebie pasują.


CUPRA Born to kluczowa część międzynarodowej ekspansji CUPRA. Dzięki temu nowemu pojazdowi firma zamierza zwiększyć miks CUPRA do 20% całkowitej sprzedaży firmy i dotrzeć do nowych rynków międzynarodowych, zwłaszcza do najbardziej zelektryfikowanych krajów.

 

Wraz z wprowadzeniem tego modelu, który pojawi się na rynku od listopada, uruchomiona zostanie nowa strategia dystrybucji dla innej relacji z klientem z modelem agencyjnym. Ponadto klienci będą mieli możliwość zamówienia CUPRA Born w modelu subskrypcji.


Zakład w Zwickau jest pierwszym zakładem Grupy Volkswagen wytwarzającym w 100% pojazdy elektryczne i jest uważany za największą i najbardziej wydajną fabrykę elektryczną w Europie. Z dzienną produkcją do 1400 pojazdów, niemiecki zakład ma roczną zdolność produkcyjną około 330 000 samochodów elektrycznych. Oprócz CUPRA Born, w fabryce produkowane są cztery inne modele: Volkswagen ID3, Volkswagen ID4, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron.

 

Firma wyznaczyła zespół inżynierów do Zwickau, aby monitorować produkcję CUPRA Born i gromadzić doświadczenie dla przyszłej produkcji pojazdów elektrycznych w fabryce Martorell.


CUPRA Born jest pierwszym modelem marki opartym na koncepcji neutralności netto pod względem emisji CO², zgodnie z którą energia ze źródeł odnawialnych jest wykorzystywana w łańcuchu dostaw. Model posiada również kubełkowe fotele wykonane z trwałych materiałów pochodzących z Morza Śródziemnego.

W ten sposób nowa CUPRA Born przyczyni się do zmniejszenia emisji CO² i spełnienia europejskich celów. Dzięki współpracy z SEAQUAL INITIATIVE marka przyczyni się również do gospodarki o obiegu zamkniętym oraz do dbałości o Morze Śródziemne i jego środowisko.Polestar Precept na Goodwood Festival of Speed
Elektryczne | 02.06.21

Polestar Precept na Goodwood Festival of Speed

Precept został pokazany w marcu 2020 roku, aby pokazać przyszłość ambicji Polestar w zakresie projektowania, technologii i zrównoważonego rozwoju.

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 18.02.21

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Dołącz do nas podczas premiery nowego bolidu oraz zespołu. Kiedy premiera?

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas
Wiadomości | 08.01.23

Peugeot Inception concept zaprezentowany na targach CES w Las Vegas

Peugeot pokazało przyszły kierunek projektowania pojazdów elektrycznych marki, który pojawi się w modelach wprowadzonych na rynek od 2025 roku.