Super Cars | 19.10.21

Zobacz jak Czinger 21C bije rekord okrążenia

Czinger Vehicles wykorzystuje rewolucyjne technologie projektowania i produkcji do budowy najnowocześniejszych, homologowanych pojazdów o wysokich osiągach.

Zainspirowany legendarnym inżynierem samochodów wyczynowych z Teksasu Jimem Hallem i jego niezwykle innowacyjnymi pojazdami, Czinger Vehicles niedawno odbył pielgrzymkę do Circuit of the Americas (COTA) w akcie amerykańskiego buntu pobił rekord ustanowiony przez McLaren P1 o prawie 6 sekund. Rekordowy czas został osiągnięty 23 września o godzinie 9:50 czasu CT z kierowcą Joelem Millerem za kierownicą samochodu. Czas okrążenia 2:11:33 został zarejestrowany na wielu systemach GPS. Poprzedni rekord to 2:17:12.

 

Czinger Vehicles wykorzystuje rewolucyjne technologie projektowania i produkcji do budowy najnowocześniejszych, homologowanych pojazdów o wysokich osiągach. Czinger 21C prowadzący bunt był prowadzony w pełnej, produkcyjnej formie ulicznej z pełnym wnętrzem, oświetleniem i oponami Michelin Pilot Cup 2R. W pełni homologowane pojazdy, zaprojektowane i wyprodukowane w Ameryce, będą dostarczane od 2023 roku.

 

„Jako robotnik dorastający w Cleveland w stanie Ohio nie spałem w nocy, myśląc o moim bohaterze wyścigowym, Jimie Hallu, jego najnowszych innowacjach i napakowanych technologią samochodach Chaparral, które zbudował jego zespół” – powiedział Kevin Czinger, założyciel oraz CEO Czinger Vehicles i Divergent 3D, firmy rewolucjonizującej branżę produkcji samochodów. „Era i dostępne technologie oparte na sztucznej inteligencji i zorientowane na zrównoważony rozwój są różne, ale duch animacji pozostaje ten sam – żyj amerykańskim snem w szybkim tempie – bez ograniczeń, w stylu teksańskim. Dziękuję, Bobby Epstein i zespół COTA, za stworzenie i prowadzenie niesamowitego amerykańskiego toru wyścigowego, który utrzymuje tradycję innowacji Jima Halla i niezwykłe osiągi, ewoluując w górę i w górę!”


Lukas Czinger, wiceprezes ds. operacyjnych, dodał: „Czinger Vehicles to firma amerykańska. Firma ta projektuje, produkuje i montuje w Kalifornii. Jesteśmy właścicielem całej własności intelektualnej, Ameryka jest właścicielem całości własności intelektualnej, ale reprezentujemy również amerykańskie atrybuty i ducha integracji i możliwości. Nasz zespół przybył z całej Ameryki i świata, aby do nas dołączyć. A kiedy pomyśleliśmy o utworach, które reprezentują tę firmę, które reprezentują historię Made-in-America, The Circuit of the Americas był fascynującym wyborem. Jesteśmy wdzięczni za czas spędzony w Austin i czekamy na wiele kolejnych dni na tym torze.”LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji
Wiadomości | 18.01.21

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji

LADA wzmacnia swój plan produktowy o 4 zupełnie nowe modele do 2025 roku w tym Nivę nowej generacji w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV.

Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji
Premiery | 06.09.22

Europejska premiera Nissana X-Trail czwartej generacji

Dotychczas na całym świecie sprzedano prawie 7 milionów sztuk Nissana X-Trail, który stał się jednym z najpopularniejszych rodzinnych samochodów świata.

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N
Wiadomości | 06.05.20

Hyundai przedstawia prototyp nowego i20 N

Prototyp nowego Hyundaia i20 N jest testowany w ekstremalnych warunkach na zamarzniętym jeziorze w północnej Szwecji wraz z i20 WRC oraz RM19. Jednocześnie Hyundai udostępnił nowe materiały promocyjne z tego wydarzenia.