Wiadomości | 15.02.23

W 2023 roku Automobili Lamborghini świętuje swoje 60 - lecie

Sześćdziesiąt lat temu na terenie, który wówczas był terenem wiejskim, rozpoczęto budowę fabryki Automobili Lamborghini.

Firma powstała 6 maja 1963 roku, realizując marzenie Ferruccio Lamborghini o zostaniu producentem samochodów sportowych, w branży zdominowanej wówczas przez zaledwie kilka marek.


Od samego początku założyciel i jego bardzo młodzi inżynierowie wykazywali pasję do innowacji i chęć obalenia dogmatów świata samochodów sportowych, które były naprawdę przełomowe i doprowadziły do radykalnej rewolucji. Te wartości, które do dziś stanowią kamień węgielny firmy, doprowadziły do narodzin legendarnych samochodów, takich jak Miura, samochód, który ukuł termin „supersamochód” i od tego czasu inspiruje całą branżę motoryzacyjną swoim duchem i stylistyką. . Przez lata Automobili Lamborghini ewoluowało, tworząc ikony unikalnego stylu, technologii i osiągów, inspirując całe pokolenia i miliony ludzi, dzieląc się swoim DNA i wartościami, na których zostało zbudowane.

 

Z okazji 60-lecia Automobili Lamborghini organizuje na całym świecie serię wydarzeń, z których każda jest wyjątkowa, ale wszystkie przyciągają klientów i ich Lamborghini; oficjalne kluby Lamborghini; oraz dealerów i fanów na całym świecie.

 

Obchody 60. rocznicy rozpoczęły się 19 stycznia wraz z otwarciem przebudowanego Muzeum Lamborghini w Sant’Agata Bolognese, zlokalizowanego na terenie pierwotnej fabryki. Specjalnie na te obchody muzeum zostało wyremontowane i przearanżowane wystawą pt. Przyszłość zaczęła się w 1963 roku.

 

Lamborghini Day Japan – 60. rocznica, która odbędzie się 23 lutego na torze Suzuka w Japonii, jest pierwszym międzynarodowym wydarzeniem rozpoczynającym obchody. Setki pasjonatów i kolekcjonerów zgromadzi się na jednym z najważniejszych rynków dla firmy z Sant’Agata Bolognese.

 

W Wielkiej Brytanii tor Silverstone Circuit będzie miejscem Lamborghini Day UK, które odbędzie się 29 kwietnia z okazji 60.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie trasa 60° Anniversario Giro we Włoszech, która zakończy się 28 maja na głównym placu Bolonii Concorso in Piazza: concours d'elegancja i uroczysta impreza otwarta dla publiczności, podczas której setki Lamborghini , kolekcjonerzy i fani z całego świata zbiorą się, aby uczcić znakomitą historię marki.

 

W Stanach Zjednoczonych, najważniejszym rynku dla Automobili Lamborghini, tego lata zaplanowano „60th Anniversary Giro”.

 

We wrześniu, obchody 60. rocznicy będą kontynuowane na drugim co do wielkości pojedynczym rynku Automobili Lamborghini w Chinach kontynentalnych, gdzie klienci Lamborghini będą uczestniczyć w jego charakterystycznym „Giro China” dziewiąty rok z rzędu. Ponad 100 właścicieli i entuzjastów Lamborghini zgromadzi się, aby zakończyć obchody „60. rocznicową uroczystą kolacją”.

 

Również we wrześniu Lamborghini Polo Storico, dział odpowiedzialny za ochronę, zachowanie i renowację motoryzacyjnego dziedzictwa marki, planuje zorganizować we Włoszech „60th Anniversary Polo Storico Tour” zarezerwowaną dla klasycznych samochodów Lamborghini.

 

W październiku na torze Vallelunga w Rzymie odbędzie się pierwszy Festiwal Lamborghini. Podczas tego wielkiego wydarzenia, zorganizowanego po raz pierwszy i otwartego dla wszystkich fanów, Dom Sant’Agata Bolognese będzie celebrował markę i jej samochody zorientowane na tor.

 

Następnie w listopadzie na torze Vallelunga w Rzymie odbędą się Wielkie Finały Super Trofeo Lamborghini, mistrzostw jednej marki zarezerwowanych dla samochodów wyścigowych Huracán Super Trofeo EVO2, gromadzących samochody z trzech kontynentów.

 

Oficjalne kluby Lamborghini na całym świecie, obecne w 24 krajach i liczące ponad 1600 członków, planują również rocznicowe trasy i wydarzenia w swoich krajach, a także szereg tras we Włoszech z ostatecznym celem w siedzibie Lamborghini w Sant' Agata Bolońska.BMW kończy produkcję silnika V12
Wiadomości | 19.01.22

BMW kończy produkcję silnika V12

Na zakończenie produkcji kultowego silnika BMW stworzyło mocno limitowaną edycję opartą na modelu BMW M760i xDrive, będzie to 12 z ostatnich pojazdów BMW V12 stworzonych na rynek amerykański.

Lotus Final Edition
Tuning | 08.02.21

Lotus Final Edition

Modele Elise oraz Exige w specjalnej edycji na zakończenie produkcji.

Kultowy crossover Toyota C-HR Prologue w nowej odsłonie
Wiadomości | 08.12.22

Kultowy crossover Toyota C-HR Prologue w nowej odsłonie

Koncepcyjny model Toyota C-HR Prologue, który debiutuje w Brukseli, to zapowiedź auta o jeszcze bardziej bezkompromisowej stylistyce i z nową gamą zelektryfikowanych napędów.