Wiadomości | 15.02.23

W 2023 roku Automobili Lamborghini świętuje swoje 60 - lecie

Sześćdziesiąt lat temu na terenie, który wówczas był terenem wiejskim, rozpoczęto budowę fabryki Automobili Lamborghini.

Firma powstała 6 maja 1963 roku, realizując marzenie Ferruccio Lamborghini o zostaniu producentem samochodów sportowych, w branży zdominowanej wówczas przez zaledwie kilka marek.


Od samego początku założyciel i jego bardzo młodzi inżynierowie wykazywali pasję do innowacji i chęć obalenia dogmatów świata samochodów sportowych, które były naprawdę przełomowe i doprowadziły do radykalnej rewolucji. Te wartości, które do dziś stanowią kamień węgielny firmy, doprowadziły do narodzin legendarnych samochodów, takich jak Miura, samochód, który ukuł termin „supersamochód” i od tego czasu inspiruje całą branżę motoryzacyjną swoim duchem i stylistyką. . Przez lata Automobili Lamborghini ewoluowało, tworząc ikony unikalnego stylu, technologii i osiągów, inspirując całe pokolenia i miliony ludzi, dzieląc się swoim DNA i wartościami, na których zostało zbudowane.

 

Z okazji 60-lecia Automobili Lamborghini organizuje na całym świecie serię wydarzeń, z których każda jest wyjątkowa, ale wszystkie przyciągają klientów i ich Lamborghini; oficjalne kluby Lamborghini; oraz dealerów i fanów na całym świecie.

 

Obchody 60. rocznicy rozpoczęły się 19 stycznia wraz z otwarciem przebudowanego Muzeum Lamborghini w Sant’Agata Bolognese, zlokalizowanego na terenie pierwotnej fabryki. Specjalnie na te obchody muzeum zostało wyremontowane i przearanżowane wystawą pt. Przyszłość zaczęła się w 1963 roku.

 

Lamborghini Day Japan – 60. rocznica, która odbędzie się 23 lutego na torze Suzuka w Japonii, jest pierwszym międzynarodowym wydarzeniem rozpoczynającym obchody. Setki pasjonatów i kolekcjonerów zgromadzi się na jednym z najważniejszych rynków dla firmy z Sant’Agata Bolognese.

 

W Wielkiej Brytanii tor Silverstone Circuit będzie miejscem Lamborghini Day UK, które odbędzie się 29 kwietnia z okazji 60.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie trasa 60° Anniversario Giro we Włoszech, która zakończy się 28 maja na głównym placu Bolonii Concorso in Piazza: concours d'elegancja i uroczysta impreza otwarta dla publiczności, podczas której setki Lamborghini , kolekcjonerzy i fani z całego świata zbiorą się, aby uczcić znakomitą historię marki.

 

W Stanach Zjednoczonych, najważniejszym rynku dla Automobili Lamborghini, tego lata zaplanowano „60th Anniversary Giro”.

 

We wrześniu, obchody 60. rocznicy będą kontynuowane na drugim co do wielkości pojedynczym rynku Automobili Lamborghini w Chinach kontynentalnych, gdzie klienci Lamborghini będą uczestniczyć w jego charakterystycznym „Giro China” dziewiąty rok z rzędu. Ponad 100 właścicieli i entuzjastów Lamborghini zgromadzi się, aby zakończyć obchody „60. rocznicową uroczystą kolacją”.

 

Również we wrześniu Lamborghini Polo Storico, dział odpowiedzialny za ochronę, zachowanie i renowację motoryzacyjnego dziedzictwa marki, planuje zorganizować we Włoszech „60th Anniversary Polo Storico Tour” zarezerwowaną dla klasycznych samochodów Lamborghini.

 

W październiku na torze Vallelunga w Rzymie odbędzie się pierwszy Festiwal Lamborghini. Podczas tego wielkiego wydarzenia, zorganizowanego po raz pierwszy i otwartego dla wszystkich fanów, Dom Sant’Agata Bolognese będzie celebrował markę i jej samochody zorientowane na tor.

 

Następnie w listopadzie na torze Vallelunga w Rzymie odbędą się Wielkie Finały Super Trofeo Lamborghini, mistrzostw jednej marki zarezerwowanych dla samochodów wyścigowych Huracán Super Trofeo EVO2, gromadzących samochody z trzech kontynentów.

 

Oficjalne kluby Lamborghini na całym świecie, obecne w 24 krajach i liczące ponad 1600 członków, planują również rocznicowe trasy i wydarzenia w swoich krajach, a także szereg tras we Włoszech z ostatecznym celem w siedzibie Lamborghini w Sant' Agata Bolońska.Marka Jeep zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Grand Cherokee 4xe
Wiadomości | 08.07.21

Marka Jeep zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Grand Cherokee 4xe

Piąta generacja Grand Cherokee, zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas New York International Auto Show wraz z pełną gamą Grand Cherokee.

Mustang najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie
Wiadomości | 17.04.20

Mustang najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie

Światowa ikona motoryzacji, która bije rekordy popularności obchodzi dziś swoje 56 urodziny. Tym samym "Dziki Koń" zapracował sobie na tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego na świecie piąty raz z rzędu. Pierwsze egzemplarze Forda Mustanga zjechały z linii produkcyjnej 17 kwietnia 1964 roku. Podczas tego dnia Mustang może świętować dwa światowe osiągnięcia sprzedaży, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego na świecie oraz piąty tytuł najlepiej sprzedającego się sportowego coupe. Mustang to również najlepiej sprzedający się amerykański samochód sportowy ostatnich 50 lat.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.