Concept Cars | 29.09.22

OLI, laboratorium pomysłów dla przyszłych pojazdów elektrycznych marki Citroen

Citroen wierzy, że nadszedł właściwy czas, aby powiedzieć „dość” trendowi przerostów i kosztów i zamiast tego skupić się na tworzeniu czystych, uczciwych pojazdów.

Koncepcja Citroena Oli (wymawiana „all e”) skupia się na zrównoważonych i przystępnych rozwiązaniach, lekkości i prostocie.  Citroen twierdzi, że jego koncepcja Oli to „radykalne, odpowiedzialne” podejście do oferowania niedrogich samochodów elektrycznych, wykonanych z trwałych materiałów, lekkiej i prostej konstrukcji. Również optymistyczne podejście dla przyszłości marki.


Citroen wierzy, że nadszedł właściwy czas, aby powiedzieć „dość” trendowi przerostów i kosztów i zamiast tego skupić się na tworzeniu czystych, uczciwych pojazdów, które są lżejsze, mniej skomplikowane i naprawdę przystępne, a także pomysłowe i radosne.

 

Dziwaczny i nieskomplikowany Ami był znaczącym krokiem w tym kierunku, podczas gdy zelektryfikowane i całkowicie elektryczne modele, takie jak ë-C4 i nowy ë-C4-X, oraz lekkie pojazdy użytkowe, takie jak ë-Berlingo i ë-SpaceTourer, zapewniają już dostęp do zalety zelektryfikowanej motoryzacji z komfortem, osobowością i wartością, jakiej klienci oczekują od Citroëna.

 

Dzięki oli Citroen odważnie pokazuje, w jaki sposób podniesie stawkę przyszłej mobilności rodzinnej, ponownie przemyślejąc każdy szczegół, aby zmniejszyć zasoby i materiały, aby stworzyć przyjemne pojazdy, które są łatwiejsze w użyciu, zrozumiałe i niedrogie, z odpowiednim zasięgiem i ulepszonymi wszechstronność.

 

„oli to robocza platforma do odkrywania genialnych pomysłów, które są realistyczne dla przyszłej produkcji”, mówi Laurence Hansen. „Nie wszystkie się połączą, ani w fizycznej formie, którą tu widzisz, ale prezentowany wysoki poziom innowacji inspiruje przyszłe modele Citroena.Pierwszy na świecie w pełni elektryczny kabriolet roadster z napędem na tylne koła
Elektryczne | 27.03.23

Pierwszy na świecie w pełni elektryczny kabriolet roadster z napędem na tylne koła

Powrót ikony, luksusowy samochód sportowy marki Wiesmann o kryptonimie Project Thunderball o mocy 680 KM i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h wynoszącym 2,9 sekundy.

Podrasuj swoje REVERO GT. KARMA Automotive udostępnia nowe pakiety sportowe
Tuning | 05.06.20

Podrasuj swoje REVERO GT. KARMA Automotive udostępnia nowe pakiety sportowe

Pakiety Revero GT Sports i Performance mają szereg ulepszeń wizualnych dla entuzjastów jazdy oraz zwiększają prędkość od 0 do 100 km/h do 3,9 sekundy.

Kompaktowy hatchback Volkswagena ID.3 przechodzi lifting
Wiadomości | 02.12.22

Kompaktowy hatchback Volkswagena ID.3 przechodzi lifting

Nowa generacja ID.3 jest gotowa, ma znacznie ulepszone wnętrze i wygląd zewnętrzny. Volkswagen wysłuchał sugestii klientów i wiele z nich zastosuje w nowym aucie.