Premiery | 01.09.23

Oryginał wymyślony na nowo: elektryczne MINI Cooper

Typowa dla MINI stylistyka elektrycznego MINI Cooper, trzydrzwiowego modelu piątej generacji, podkreśla tradycje marki i jest jednocześnie symbolem w pełni elektrycznej przyszłości.

Żaden inny samochód na świecie nie podkreśla własnej historii i tradycji ewolucyjnym rozwojem, a jednocześnie wciąż na nowo wyznacza nowe standardy techniczne w ciągu ponad 60 lat produkcji. To, co pozostało niezmienne, to zasadnicza idea pojazdu, który oferuje możliwie największe wykorzystanie przestrzeni przy zachowaniu kompaktowych wymiarów zewnętrznych. Nowością jest cyfrowy świat doświadczeń, nowoczesne systemy wspomagające kierowcę oraz napęd elektryczny gwarantujący mobilność bez lokalnej emisji spalin. Piąta generacja jest więc typowym MINI i jednocześnie symbolem w pełni elektrycznej przyszłości marki.

 

Nowe MINI Countryman: w pełni elektryczne i żądne przygód. >>>więcej<<<

 

Stylistyka modeli MINI nowej generacji jest nowoczesna, cyfrowa i niepowtarzalna. Nowa rodzina MINI przenosi frajdę z jazdy, wrażenia użytkownika i odpowiedzialne podejście marki w nową erę. Ten kompleksowy proces zmierzający do przekształcenia się w całkowicie elektryczną markę do 2030 roku przejawia się w autentycznym designie nowych modeli. Łączy on przyszłościowe technologie z elementarnymi zasadami wyglądu karoserii MINI oraz z pochodzeniem marki. Podkreśla miejski charakter MINI, a także frajdę z innowacji.

 

3-drzwiowe MINI również w nowej generacji jest ucieleśnieniem istoty marki. Dzięki napędowi elektrycznemu nowe MINI Cooper jest konsekwentnie nastawione na miejską frajdę z jazdy i przenosi charakter kultowego modelu w elektryczną przyszłość marki.

 

Nowe MINI Cooper łączy mobilność bez lokalnej emisji spalin z elektryczną frajdą z jazdy. Elektryczne MINI oferowane jest w wersji Cooper E oraz z wyższą mocą i większym zasięgiem jako Cooper SE.

 

Silnik elektryczny MINI Cooper E o mocy 135 kW (184 KM) zapewnia moment obrotowy 290 Nm i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,3 s. MINI Cooper SE o mocy 160 kW (218 KM) oferuje maksymalny moment obrotowy 330 Nm i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 s. Zasięg MINI Cooper E z akumulatorem wysokonapięciowym o pojemności energetycznej 40,7 kWh wynosi 305 km. W MINI Cooper SE z akumulatorem o pojemności energetycznej 54,2 kWh obliczony zasięg zwiększa się do maksymalnie 402 km.Audi A6 e-tron concept
Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie
Tuning | 15.09.20

Pierwszy warsztat CUPRA w Europie

CUPRA kontynuuje swoją międzynarodową ekspansję, tworząc drugi po Meksyku garaż CUPRA na świecie. Staje się pierwszą marką motoryzacyjną, która uczestniczy w Extreme E, jako główny partner ABT.

Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021
Wiadomości | 22.09.21

Mercedes-Benz IAA MOBILITY 2021

Podczas targów motoryzacyjnych w Monachium stoisko Mercedes-Benz przedstawia Pan Tomasz Mucha z Mercedes-Benz Polska.