Wiadomości | 12.05.21

Genesis zaprezentował zdjęcia modelu G70 Shooting Brake

Ta wiadomość jest następstwem niedawnego ogłoszenia firmy, że zadebiutuje w Europie tego lata. Model G70 Shooting Brake, zaprojektowano z myślą o europejskich klientach.


Genesis zaprezentował zdjęcia modelu G70 Shooting Brake

Genesis przekształca wielokrotnie nagradzany sedan Genesis G70 w kultowego Shooting Brake-a.

 

Dzisiaj firma Genesis zaprezentowała zdjęcia G70 Shooting Brake, samochodu zaprojektowanego z myślą o europejskich klientach.

 

G70 Shooting Brake jest oparty na nowej limuzynie G70, która została wypuszczona w zeszłym roku, dodając element praktyczności do nadwozia dzięki zwiększonej przestrzeni bagażnika, zachowując jednocześnie atletyczne elementy zewnętrzne, które wskazują na filozofię projektowania Genesis, „Athletic Elegance”.

Nazwa „Shooting Brake” odnosi się do stylu karoserii, który jest mocno zakorzeniony w historii motoryzacji w Europie i jest powracającym tematem dla producentów z sektora luksusowego segmentu premium.

G70 Shooting Brake będzie ważnym modelem dla Genesis. Jako samochód premium zapewni klientom większą praktyczność, zwłaszcza w Europie, i dodatkowo rozszerzy gamę Genesis, aby sprostać różnym potrzebom klientów.

G70 Shooting Brake ma taki sam rozmiar jak nowy G70, mierzy 4685 mm długości, 1850 mm szerokości i 1400 mm wysokości oraz rozstaw osi 2835 mm. W międzyczasie przestrzeń bagażowa jest o 40 procent większa niż w sedanie G70, a tylne siedzenia można złożyć w uniwersalnym formacie 4:2:4.

Dziedzicząc swój projekt z nowego sedana G70, charakterystyczny Crest Grille G70 Shooting Brake jest umieszczony niżej niż Quad Lamps, które rozchodzą się na zewnątrz, przywołując postawę sprintera przed wyścigiem i podkreślając atletyczny design modelu. Patrząc z boku, połączenie jednoczęściowej szklanej klapy, która rozciąga się do tyłu i zintegrowanego spojlera typu „pływającego”, stwarza wyjątkowe wrażenie na zewnątrz, które przekazuje atletyczny charakter G70 Shooting Brake.

Z tyłu bagażnik, który maksymalizuje przestrzeń poprzez przesunięcie zawiasu tylnej klapy do przodu, uosabia zalety funkcjonalnego projektu. Czworokątne lampy, które reprezentują uosobienie tożsamości projektowej Genesis, rozciągają się na powierzchnię włazu, tworząc wyjątkowe wrażenie.

Wnętrze G70 Shooting Brake dziedziczy konstrukcję skoncentrowaną na kierowcy nowego sedana G70, która przypomina kokpit myśliwca.


Wraz z G70 Shooting Brake, piątym modelem Genesis, który pojawi się w Europie, marka jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję, wprowadzając na rynek model, który demonstruje jej zaangażowanie na rynku europejskim. 4 maja firma Genesis oficjalnie ogłosiła swoje plany dotyczące europejskiego rynku luksusowych samochodów premium. Marka rozpocznie sprzedaż w Europie jeszcze w tym roku, zaczynając od Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Zamówienia na luksusowego sedana Genesis, G80 i jego SUV-a, GV80, zostaną otwarte tego lata, a wkrótce potem pojawi się sportowy sedan G70 i miejski SUV GV70.Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM
Concept Cars | 14.07.20

Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM

Aby pomieścić 6,4-litrowy silnik V-8 i mocniejszą 8-biegową skrzynię biegów, Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept ma ulepszone mocowania silnika i zmodyfikowaną ramę. Ulepszenia zawieszenia obejmują nowe aluminiowe amortyzatory Fox z pojedynczej rurki dla lepszego tłumienia i rozpraszania ciepła. Dwumodowy układ wydechowy zmienia dźwięk wydajności za naciśnięciem jednego przycisku.

Mitsubishi pokazało pierwszy szkic nowego Eclipse Cross
Wiadomości | 17.09.20

Mitsubishi pokazało pierwszy szkic nowego Eclipse Cross

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION przedstawiła dzisiaj pierwsze spojrzenie na przeprojektowany model Mitsubishi Eclipse Cross.

Hyundai Motor przedstawia SEVEN Concept SUV submarki IONIQ
Concept Cars | 17.11.21

Hyundai Motor przedstawia SEVEN Concept SUV submarki IONIQ

Podczas dni prasowych Los Angeles Auto Show Hyundai zaprezentował nowy concept pojazdu, który pokazuje kreatywną wizję Hyundaia i zaawansowany rozwój technologiczny.