Wiadomości | 16.03.23

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny

BMW Panoramic Vision: od 2025 roku do produkcji seryjnej wejdzie nowy wyświetlacz Head-Up na całą szerokość przedniej szyby.

Nowy wyświetlacz BMW Head-Up nazywa się BMW Panoramic Vision i wejdzie do produkcji seryjnej wraz z pierwszymi modelami NOWEJ KLASY. Potwierdził to Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, podczas przemówienia na dorocznej konferencji 2023.

 

Dla NOWEJ KLASY, której nazwa nawiązuje do pionierskich modeli firmy z lat 60., BMW Group opracowuje obecnie zupełnie nową platformę technologiczną dla pojazdów elektrycznych, która wyznaczy nowe standardy w zakresie cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju i stylistyki. Nowy wyświetlacz Head-Up, dzięki projekcji na całą szerokość przedniej szyby tworzy unikalną powierzchnię interakcji i informacji dla wszystkich pasażerów.

 

Dzięki nowemu BMW Panoramic Vision przednia szyba staje się jednym dużym wyświetlaczem, co otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania naszych samochodów. Kierowca sam decyduje, jakie informacje chce wyświetlić w polu widzenia oraz czy wszyscy pasażerowie widzą wszystkie treści. Rewolucyjna projekcja i znacznie bardziej przejrzysty kokpit skutkują nowym, imponującym poczuciem przestrzeni i prowadzenia samochodu.

 

Po raz pierwszy nowa technologia projekcji pozwala na wyświetlanie obrazów widocznych dla wszystkich pasażerów na całej szerokości przedniej szyby. BMW Panoramic Vision wyświetla informacje istotne dla kierowcy i pasażerów z dużym natężeniem światła i kontrastem na ciemnym obszarze przy dolnej krawędzi przedniej szyby. W ten sposób powstaje niezwykle ostry obraz, który jest widoczny przez cały czas na całej szerokości przedniej szyby. Ponadto informacje, które są niezbędne w zależności od sytuacji na drodze, znajdują się zawsze we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Oczy na drodze – ręce na kierownicy. Całkowita orientacja na kierowcę.Przedstawiamy Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a
Premiery | 16.11.23

Przedstawiamy Lucid Gravity: nowa definicja elektrycznego SUV-a

Zwiastuje początek nowej ery elektrycznych pojazdów typu SUV: bezprecedensowe połączenie cech niespotykanych wcześniej w jednym pojeździe i przewidywanego zasięgu przekraczającego 700 km.

Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe
Premiery | 25.10.23

Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe

Ten zupełnie nowy model jest pierwszym z pełnej gamy pojazdów o zasięgu międzynarodowym, co ilustruje nową strategię marki na rynki pozaeuropejskie.

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ
Wiadomości | 12.01.21

Cadillac pokazał ultra-luksusowy, w pełni elektryczny samochód pokazowy CELESTIQ

Dzisiaj na targach CES Cadillac pokazał jak wyobraża sobie nowy standard dla luksusowych pojazdów elektrycznych. Zobacz teaser.