Wiadomości | 16.03.23

Następna generacja modeli BMW zostanie wyposażona w wyświetlacz panoramiczny

BMW Panoramic Vision: od 2025 roku do produkcji seryjnej wejdzie nowy wyświetlacz Head-Up na całą szerokość przedniej szyby.

Nowy wyświetlacz BMW Head-Up nazywa się BMW Panoramic Vision i wejdzie do produkcji seryjnej wraz z pierwszymi modelami NOWEJ KLASY. Potwierdził to Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, podczas przemówienia na dorocznej konferencji 2023.

 

Dla NOWEJ KLASY, której nazwa nawiązuje do pionierskich modeli firmy z lat 60., BMW Group opracowuje obecnie zupełnie nową platformę technologiczną dla pojazdów elektrycznych, która wyznaczy nowe standardy w zakresie cyfryzacji, zrównoważonego rozwoju i stylistyki. Nowy wyświetlacz Head-Up, dzięki projekcji na całą szerokość przedniej szyby tworzy unikalną powierzchnię interakcji i informacji dla wszystkich pasażerów.

 

Dzięki nowemu BMW Panoramic Vision przednia szyba staje się jednym dużym wyświetlaczem, co otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania naszych samochodów. Kierowca sam decyduje, jakie informacje chce wyświetlić w polu widzenia oraz czy wszyscy pasażerowie widzą wszystkie treści. Rewolucyjna projekcja i znacznie bardziej przejrzysty kokpit skutkują nowym, imponującym poczuciem przestrzeni i prowadzenia samochodu.

 

Po raz pierwszy nowa technologia projekcji pozwala na wyświetlanie obrazów widocznych dla wszystkich pasażerów na całej szerokości przedniej szyby. BMW Panoramic Vision wyświetla informacje istotne dla kierowcy i pasażerów z dużym natężeniem światła i kontrastem na ciemnym obszarze przy dolnej krawędzi przedniej szyby. W ten sposób powstaje niezwykle ostry obraz, który jest widoczny przez cały czas na całej szerokości przedniej szyby. Ponadto informacje, które są niezbędne w zależności od sytuacji na drodze, znajdują się zawsze we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Oczy na drodze – ręce na kierownicy. Całkowita orientacja na kierowcę.Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival
Premiery | 23.02.21

Całkowicie nowy wielofunkcyjny Kia Carnival

Premiera zupełnie nowej Kia Carnival (MPV) 2022, która zastępuje odchodzący model Sedona.

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?
Wiadomości | 02.05.20

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, By zyskać pewność jego trwałości został sprawdzany 18 000 razy.

SUV premium od MG model ONE w pełni pokazany
Premiery | 03.08.21

SUV premium od MG model ONE w pełni pokazany

MG ONE to połączenie funkcjonalnej elegancji i najnowocześniejszej technologii cyfrowej. To debiut nowej architektury i języka designu marki, głównie modnego i sportowego.