Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Projekt Renault 5 Prototype oparty jest na kultowym modelu R5 naszego dziedzictwa. Ten prototyp uosabia po prostu nowoczesność, pojazd na miarę swoich czasów: miejski, elektryczny, atrakcyjny. - Gilles Vidal, dyrektor projektowy Renault

Dusza marki tkwi w jej korzeniach. Nie popadając w przeszłość, musi ponownie się z nią połączyć i czerpać z niej inspirację, aby odnaleźć ducha chwalebnych czasów. Taka jest rola Renault 5 Prototype, aby pokazać, że Renault zdemokratyzuje samochód elektryczny w Europie dzięki nowoczesnemu podejściu do popularnego i niezbędnego samochodu. Prototyp Renault 5 to uroczy, miejski samochód wielkości szpilki, przenoszący w przyszłość jeden z ponadczasowych sukcesów Renault z nowoczesnym, w 100% elektrycznym akcentem. Zachował zabawną, antykryzysową i mieszaną stronę, z żółtymi refleksami. Zespół projektantów Gillesa Vidala zainspirował się słynnym na całym świecie kultowym modelem z przeszłości Renault - R5. Prototyp Renault 5 ma mocne cechy oryginalnego projektu. Nowoczesne podejście widoczne jest również w wybranych wykończeniach i materiałach, które inspirowane są światem elektroniki, mebli i sportu.

R5 jest natychmiast rozpoznawalny, ale dzięki nowoczesnej obróbce linii i płaskich powierzchni z futurystycznymi detalami (światła, przednia część ...), wynik jest zdecydowanie zgodny z duchem obecnych czasów. Elementy stylistyczne zaczerpnięte z oryginalnego projektu w nowoczesny sposób ukrywają bardzo nowoczesne funkcje: wlot powietrza na maskę ukrywa luk ładowania, tylne światła mają aerodynamiczne klapy, a światła przeciwmgielne w zderzaku to światła do jazdy dziennej. Jest nawet ukłon w stronę oryginalnej cyfry „5” na bocznej siatce, kołach i tylnym logo. Przód i tekstylny dach zaczerpnięte ze świata mebli są pełne „francuskiego uroku”, nutki figlarności, charakteru, który ciągnie za serce. Podświetlane są logo z przodu iz tyłu, ożywiając samochód. Francuska flaga w lusterkach wstecznych podkreślająca stronę pojazdu „wynalezioną we Francji”, światła zagłówków i nazwa wyświetlana na małym przezroczystym ekranie na desce rozdzielczej zachęcają do wsiadania na przejażdżkę.Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L
Premiery | 21.07.21

Poznaj najnowszego chińskiego flagowego SUV-a Geely Xingyue L

Geely Auto wprowadziło na rynek chiński swój najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model z najwyższej półki.

SKODA pokazała pierwsze szkice modelu FABIA nowej generacji
Wiadomości | 22.04.21

SKODA pokazała pierwsze szkice modelu FABIA nowej generacji

Na kilkanaście dni przed światową premierą nowej SKODY FABIA marka publikuje pierwsze szkice nadwozia modelu.

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy
Tuning | 18.07.20

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.