Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Projekt Renault 5 Prototype oparty jest na kultowym modelu R5 naszego dziedzictwa. Ten prototyp uosabia po prostu nowoczesność, pojazd na miarę swoich czasów: miejski, elektryczny, atrakcyjny. - Gilles Vidal, dyrektor projektowy Renault

Dusza marki tkwi w jej korzeniach. Nie popadając w przeszłość, musi ponownie się z nią połączyć i czerpać z niej inspirację, aby odnaleźć ducha chwalebnych czasów. Taka jest rola Renault 5 Prototype, aby pokazać, że Renault zdemokratyzuje samochód elektryczny w Europie dzięki nowoczesnemu podejściu do popularnego i niezbędnego samochodu. Prototyp Renault 5 to uroczy, miejski samochód wielkości szpilki, przenoszący w przyszłość jeden z ponadczasowych sukcesów Renault z nowoczesnym, w 100% elektrycznym akcentem. Zachował zabawną, antykryzysową i mieszaną stronę, z żółtymi refleksami. Zespół projektantów Gillesa Vidala zainspirował się słynnym na całym świecie kultowym modelem z przeszłości Renault - R5. Prototyp Renault 5 ma mocne cechy oryginalnego projektu. Nowoczesne podejście widoczne jest również w wybranych wykończeniach i materiałach, które inspirowane są światem elektroniki, mebli i sportu.

R5 jest natychmiast rozpoznawalny, ale dzięki nowoczesnej obróbce linii i płaskich powierzchni z futurystycznymi detalami (światła, przednia część ...), wynik jest zdecydowanie zgodny z duchem obecnych czasów. Elementy stylistyczne zaczerpnięte z oryginalnego projektu w nowoczesny sposób ukrywają bardzo nowoczesne funkcje: wlot powietrza na maskę ukrywa luk ładowania, tylne światła mają aerodynamiczne klapy, a światła przeciwmgielne w zderzaku to światła do jazdy dziennej. Jest nawet ukłon w stronę oryginalnej cyfry „5” na bocznej siatce, kołach i tylnym logo. Przód i tekstylny dach zaczerpnięte ze świata mebli są pełne „francuskiego uroku”, nutki figlarności, charakteru, który ciągnie za serce. Podświetlane są logo z przodu iz tyłu, ożywiając samochód. Francuska flaga w lusterkach wstecznych podkreślająca stronę pojazdu „wynalezioną we Francji”, światła zagłówków i nazwa wyświetlana na małym przezroczystym ekranie na desce rozdzielczej zachęcają do wsiadania na przejażdżkę.Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?
Wiadomości | 02.05.20

Lexus LC Convertible jak stworzyć perfekcyjny miękki dach?

Pomysłowa konstrukcja wygląda elegancko, a po złożeniu nie ogranicza przestrzeni bagażowej. Można go otworzyć lub zamknąć w 15 sekund. Sprawdzany 18 000 razy, By zyskać pewność jego trwałości został sprawdzany 18 000 razy.

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego
Wiadomości | 20.01.21

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego

Naukowcy Toyoty oraz Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają badania nad zakodowaniem w systemie autonomicznej jazdy instynktu profesjonalnego kierowcy driftowego.

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED
Concept Cars | 30.03.21

Światowa premiera LF-Z ELECTRIFIED

Lexus przyspiesza swoją zelektryfikowaną przyszłość dzięki debiutowi koncepcyjnemu samochodu BEV symbolizującego następną generację Lexusa.