Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Projekt Renault 5 Prototype oparty jest na kultowym modelu R5 naszego dziedzictwa. Ten prototyp uosabia po prostu nowoczesność, pojazd na miarę swoich czasów: miejski, elektryczny, atrakcyjny. - Gilles Vidal, dyrektor projektowy Renault

Dusza marki tkwi w jej korzeniach. Nie popadając w przeszłość, musi ponownie się z nią połączyć i czerpać z niej inspirację, aby odnaleźć ducha chwalebnych czasów. Taka jest rola Renault 5 Prototype, aby pokazać, że Renault zdemokratyzuje samochód elektryczny w Europie dzięki nowoczesnemu podejściu do popularnego i niezbędnego samochodu. Prototyp Renault 5 to uroczy, miejski samochód wielkości szpilki, przenoszący w przyszłość jeden z ponadczasowych sukcesów Renault z nowoczesnym, w 100% elektrycznym akcentem. Zachował zabawną, antykryzysową i mieszaną stronę, z żółtymi refleksami. Zespół projektantów Gillesa Vidala zainspirował się słynnym na całym świecie kultowym modelem z przeszłości Renault - R5. Prototyp Renault 5 ma mocne cechy oryginalnego projektu. Nowoczesne podejście widoczne jest również w wybranych wykończeniach i materiałach, które inspirowane są światem elektroniki, mebli i sportu.

R5 jest natychmiast rozpoznawalny, ale dzięki nowoczesnej obróbce linii i płaskich powierzchni z futurystycznymi detalami (światła, przednia część ...), wynik jest zdecydowanie zgodny z duchem obecnych czasów. Elementy stylistyczne zaczerpnięte z oryginalnego projektu w nowoczesny sposób ukrywają bardzo nowoczesne funkcje: wlot powietrza na maskę ukrywa luk ładowania, tylne światła mają aerodynamiczne klapy, a światła przeciwmgielne w zderzaku to światła do jazdy dziennej. Jest nawet ukłon w stronę oryginalnej cyfry „5” na bocznej siatce, kołach i tylnym logo. Przód i tekstylny dach zaczerpnięte ze świata mebli są pełne „francuskiego uroku”, nutki figlarności, charakteru, który ciągnie za serce. Podświetlane są logo z przodu iz tyłu, ożywiając samochód. Francuska flaga w lusterkach wstecznych podkreślająca stronę pojazdu „wynalezioną we Francji”, światła zagłówków i nazwa wyświetlana na małym przezroczystym ekranie na desce rozdzielczej zachęcają do wsiadania na przejażdżkę.Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.
Premiery | 26.08.20

Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.

Porsche prezentuje kompleksowo odnowioną Panamerę. Nowe Porsche Panamera obejmuje teraz jeszcze szersze spektrum. Łączy osiągi samochodu sportowego z komfortem ekskluzywnej limuzyny.

QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów
Wiadomości | 27.12.22

QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów

Elektryczny Roadster będzie w stanie przejechać do 2000 km, w pełni elektryczny z czystą energią, bez żadnych szkodliwych emisji, neutralny dla klimatu i całkowicie bez akumulatora!

Pierwsze zelektryfikowane Lamborghini Revuelto
Premiery | 29.03.23

Pierwsze zelektryfikowane Lamborghini Revuelto

Supersportowa hybryda o mocy 1015 KM z wolnossącym silnikiem V12 połączonym z ośmiobiegową, dwusprzęgłową poprzeczną skrzynią biegów i trzema silnikami elektrycznymi.