Concept Cars | 18.04.23

Elektryczny SUV Nissan Arizon

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Nissan prezentuje dwie koncepcje pojazdów elektrycznych: sportowy kabriolet Max-Out oraz SUV Arizon.

Dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta, mówi: „Chiny to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie rynków na świecie. Potrzeby rynku i klientów szybko się zmieniają, co sprawia, że Chiny są globalnym motorem elektryfikacji, a także liderem w dziedzinie usług związanych z samochodami. Na rynku istnieje potrzeba zwiększonej elektryfikacji i zaawansowanego zrównoważonego rozwoju, a my ciężko pracujemy, aby temu sprostać”.

 

Koncepcja Arizon, stworzona przez chiński zespół wykorzystujący globalne doświadczenie Nissana w zakresie pojazdów elektrycznych, ma służyć jako wielofunkcyjny partner dla chińskich kierowców. Wprowadzając do Chin ekscytujące nowe wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym, Arizon ma imponujący wygląd zewnętrzny i bogato wyposażoną kabinę, która emanuje ciepłym, zaawansowanym technologicznie blaskiem. Zbudowany na platformie CMF EV, Arizon ma nisko położony środek ciężkości i przestronną, otwartą kabinę bez słupków z dużym, automatycznie przyciemnianym szklanym dachem.

 

Zaprojektowany z myślą o człowieku koncept Arizon obejmuje nowego wirtualnego osobistego asystenta o nazwie Eporo, który podnosi wrażenia z jazdy poza mobilność. Eporo może wchodzić w interakcje z pasażerami w sposób podobny do ludzkiego i zapewniać dokładne odpowiedzi, wykorzystując czas, pogodę i inne dane.

 

Arizon posiada również innowacyjny interaktywny system oświetlenia, który rozpoznaje ludzi i automatycznie dostosowuje oświetlenie do ich preferencji. Atmosferę oświetlenia można również dostosować za pomocą intuicyjnych trybów, takich jak czas wolny, relaks, sen i zaskoczenie, zapewniając wyjątkową gościnność dzięki płynnym, spersonalizowanym interakcjom.

 

Koncepcja Arizon została wymyślona w Chinach dla chińskich klientów poszukujących spersonalizowanego rozwiązania. Nissan wyniósł wrażenia z jazdy poza mobilność, stosując podejście do pojazdów definiowane programowo. Nowe poziomy łączności i integracji umożliwią naszym pojazdom łączenie rzeczywistości cyfrowej i fizycznej.Dacia przechodzi do ofensywy i zapowiada nowy pojazd oparty na koncepcie Bigster
Wiadomości | 22.03.23

Dacia przechodzi do ofensywy i zapowiada nowy pojazd oparty na koncepcie Bigster

Konkurencyjna i niezwykle elastyczna produkuje sedany, hatchbacki i SUV-y z silnikami spalinowymi, alternatywne i hybrydowe, z napędem na dwa i cztery koła.

KIA zapowiada nowy elektryczny model
Wiadomości | 10.05.21

KIA zapowiada nowy elektryczny model

Koreański producent podał pierwsze informacje na temat całkowicie nowego elektrycznego modelu, który będzie miał premierę...

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS
Concept Cars | 08.09.21

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS

Mercedes-Maybach rozszerza swoje portfolio produktów o luksusowego, całkowicie elektrycznego SUV-a opartego na modułowej architekturze dla pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej.