Concept Cars | 18.04.23

Elektryczny SUV Nissan Arizon

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Nissan prezentuje dwie koncepcje pojazdów elektrycznych: sportowy kabriolet Max-Out oraz SUV Arizon.

Dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta, mówi: „Chiny to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie rynków na świecie. Potrzeby rynku i klientów szybko się zmieniają, co sprawia, że Chiny są globalnym motorem elektryfikacji, a także liderem w dziedzinie usług związanych z samochodami. Na rynku istnieje potrzeba zwiększonej elektryfikacji i zaawansowanego zrównoważonego rozwoju, a my ciężko pracujemy, aby temu sprostać”.

 

Koncepcja Arizon, stworzona przez chiński zespół wykorzystujący globalne doświadczenie Nissana w zakresie pojazdów elektrycznych, ma służyć jako wielofunkcyjny partner dla chińskich kierowców. Wprowadzając do Chin ekscytujące nowe wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym, Arizon ma imponujący wygląd zewnętrzny i bogato wyposażoną kabinę, która emanuje ciepłym, zaawansowanym technologicznie blaskiem. Zbudowany na platformie CMF EV, Arizon ma nisko położony środek ciężkości i przestronną, otwartą kabinę bez słupków z dużym, automatycznie przyciemnianym szklanym dachem.

 

Zaprojektowany z myślą o człowieku koncept Arizon obejmuje nowego wirtualnego osobistego asystenta o nazwie Eporo, który podnosi wrażenia z jazdy poza mobilność. Eporo może wchodzić w interakcje z pasażerami w sposób podobny do ludzkiego i zapewniać dokładne odpowiedzi, wykorzystując czas, pogodę i inne dane.

 

Arizon posiada również innowacyjny interaktywny system oświetlenia, który rozpoznaje ludzi i automatycznie dostosowuje oświetlenie do ich preferencji. Atmosferę oświetlenia można również dostosować za pomocą intuicyjnych trybów, takich jak czas wolny, relaks, sen i zaskoczenie, zapewniając wyjątkową gościnność dzięki płynnym, spersonalizowanym interakcjom.

 

Koncepcja Arizon została wymyślona w Chinach dla chińskich klientów poszukujących spersonalizowanego rozwiązania. Nissan wyniósł wrażenia z jazdy poza mobilność, stosując podejście do pojazdów definiowane programowo. Nowe poziomy łączności i integracji umożliwią naszym pojazdom łączenie rzeczywistości cyfrowej i fizycznej.Nowe Porsche 911 Turbo S
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Porsche 911 Turbo S

Porsche prezentuje nową generację 911 Turbo S ? samochód o bezprecedensowym poziomie mocy, dynamiki jazdy i komfortu. Nowy topowy wariant 911 trafia na rynek jako Coupé i Cabriolet.

Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera
Super Cars | 15.08.20

Hyperion XP-1 Hydrogen Hypercar niesamowita przyszłość motoryzacji. Premiera

Zasięg ponad 1600 km, 5 min ładowania, bardzo niska waga. Dłuższa żywotność pojazdu. Wytrzymałość na ekstremalne temperatury. Niski koszt recyklingu.

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach
Wiadomości | 15.03.23

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach

Ford ogłosił dzisiaj, że legendarny, całkowicie amerykański Ford Bronco 4x4 będzie wkrótce po raz pierwszy dostępny do zamówienia na wybranych rynkach europejskich.