Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.

Zupełnie nowy McLaren Artura został dzisiaj pokazany, wyznaczając początek zarówno nowego rozdziału dla pionierskiej firmy produkującej luksusowe supersamochody, jak i nowej ery w technologii i osiągach supersamochodów.

 

Pierwszy seryjnie produkowany supersamochód hybrydowy o wysokich osiągach McLarena skupia ponad pół wieku doświadczenia i wiedzy firmy w zakresie wyścigów i samochodów drogowych, tworząc supersamochód nowej generacji, który łączy przełomową technologię z zaangażowaniem McLarena w czyste zaangażowanie kierowcy.

 

Oparta na filozofii McLarena superlekkiej inżynierii, całkowicie nowa Artura to destylacja wszystkich cech charakterystycznych dla McLarena - charakterystyczny projekt, niezrównane osiągi, dynamiczna doskonałość i innowacja inżynieryjna - z elektryfikacją teraz przynoszącą dodatkowe korzyści jeszcze szybszej przepustnicy reakcji, niższa emisja i możliwość jazdy w trybie czystego pojazdu elektrycznego na trasach bezemisyjnych na odległość do 30 km.

 

Zupełnie nowy od podstaw, Artura dał inżynierom i projektantom McLarena nowe możliwości wprowadzania innowacji, wśród nich przede wszystkim zachowanie filozofii inżynierii superlekkiej McLarena podczas dodawania hybrydowych elementów układu napędowego, w tym silnika elektrycznego i akumulatora.

 

Wymagający program redukcji wagi, obejmujący każdy obszar Artury od platformy podwozia - to debiut nowej architektury McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) - poprzez wyjątkowo kompaktowy układ napędowy HPH do ciężaru okablowania stosowanego w układach elektrycznych (gdzie uzyskano redukcję o 10%), w efekcie Artura ma najlżejszą suchą masę wynoszącą 1395 kg. Całkowita waga komponentów hybrydowych wynosi zaledwie 130 kg (w tym 88-kilogramowy akumulator i 15,4-kilogramowy silnik elektryczny), co daje masę krawędziową DIN wynoszącą 1498 kg, co jest porównywalne z porównywalnymi supersamochodami, które nie mają hybrydowych układów napędowych, co daje Arturze super lekką zaletę.Premiera trzeciej generacji Audi RS 3 Sportback i drugiej generacji Audi RS 3 Sedan
Premiery | 19.07.21

Premiera trzeciej generacji Audi RS 3 Sportback i drugiej generacji Audi RS 3 Sedan

Wyposażone w pięciocylindrowy silnik o mocy 400 KM, przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, prędkość maksymalna do 290 km/h.

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie
Super Cars | 31.05.23

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.

Cross nowy SUV Toyoty na bazie Yarisa
Premiery | 23.04.20

Cross nowy SUV Toyoty na bazie Yarisa

Nowego SUV-a Toyoty na bazie Yarisa mieliśmy zobaczyć podczas targów w Genewie. Niestety po anulowaniu imprezy, Toyota ogłosiła zawieszenie premiery aż do dziś. I oto mamy premierę, oczywiście online. Poznaliśmy nowy model SUV-a Toyoty. Toyota