Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.

Zupełnie nowy McLaren Artura został dzisiaj pokazany, wyznaczając początek zarówno nowego rozdziału dla pionierskiej firmy produkującej luksusowe supersamochody, jak i nowej ery w technologii i osiągach supersamochodów.

 

Pierwszy seryjnie produkowany supersamochód hybrydowy o wysokich osiągach McLarena skupia ponad pół wieku doświadczenia i wiedzy firmy w zakresie wyścigów i samochodów drogowych, tworząc supersamochód nowej generacji, który łączy przełomową technologię z zaangażowaniem McLarena w czyste zaangażowanie kierowcy.

 

Oparta na filozofii McLarena superlekkiej inżynierii, całkowicie nowa Artura to destylacja wszystkich cech charakterystycznych dla McLarena - charakterystyczny projekt, niezrównane osiągi, dynamiczna doskonałość i innowacja inżynieryjna - z elektryfikacją teraz przynoszącą dodatkowe korzyści jeszcze szybszej przepustnicy reakcji, niższa emisja i możliwość jazdy w trybie czystego pojazdu elektrycznego na trasach bezemisyjnych na odległość do 30 km.

 

Zupełnie nowy od podstaw, Artura dał inżynierom i projektantom McLarena nowe możliwości wprowadzania innowacji, wśród nich przede wszystkim zachowanie filozofii inżynierii superlekkiej McLarena podczas dodawania hybrydowych elementów układu napędowego, w tym silnika elektrycznego i akumulatora.

 

Wymagający program redukcji wagi, obejmujący każdy obszar Artury od platformy podwozia - to debiut nowej architektury McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) - poprzez wyjątkowo kompaktowy układ napędowy HPH do ciężaru okablowania stosowanego w układach elektrycznych (gdzie uzyskano redukcję o 10%), w efekcie Artura ma najlżejszą suchą masę wynoszącą 1395 kg. Całkowita waga komponentów hybrydowych wynosi zaledwie 130 kg (w tym 88-kilogramowy akumulator i 15,4-kilogramowy silnik elektryczny), co daje masę krawędziową DIN wynoszącą 1498 kg, co jest porównywalne z porównywalnymi supersamochodami, które nie mają hybrydowych układów napędowych, co daje Arturze super lekką zaletę.Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience
Wiadomości | 20.07.21

Rusza kolejny sezon szkoleń z bezpiecznej jazdy Mercedes-Benz Safety Experience

Chcesz udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą i przy okazji poznać bliżej najnowsze samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy?

Nowy Peugeot E-RIFTER
Elektryczne | 09.11.23

Nowy Peugeot E-RIFTER

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wprowadza nową stylistykę marki, zachowując przy tym swój muskularny, solidny i przyjazny styl, podkreślający jego silną osobowość poszukiwacza przygód.

Osiem faktów na temat Golfa GTI
Wiadomości | 07.05.21

Osiem faktów na temat Golfa GTI

W ciągu ostatnich 45 lat nagromadziło się mnóstwo interesujących historii i faktów, które opublikowaliśmy dla Ciebie!