Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.

Zupełnie nowy McLaren Artura został dzisiaj pokazany, wyznaczając początek zarówno nowego rozdziału dla pionierskiej firmy produkującej luksusowe supersamochody, jak i nowej ery w technologii i osiągach supersamochodów.

 

Pierwszy seryjnie produkowany supersamochód hybrydowy o wysokich osiągach McLarena skupia ponad pół wieku doświadczenia i wiedzy firmy w zakresie wyścigów i samochodów drogowych, tworząc supersamochód nowej generacji, który łączy przełomową technologię z zaangażowaniem McLarena w czyste zaangażowanie kierowcy.

 

Oparta na filozofii McLarena superlekkiej inżynierii, całkowicie nowa Artura to destylacja wszystkich cech charakterystycznych dla McLarena - charakterystyczny projekt, niezrównane osiągi, dynamiczna doskonałość i innowacja inżynieryjna - z elektryfikacją teraz przynoszącą dodatkowe korzyści jeszcze szybszej przepustnicy reakcji, niższa emisja i możliwość jazdy w trybie czystego pojazdu elektrycznego na trasach bezemisyjnych na odległość do 30 km.

 

Zupełnie nowy od podstaw, Artura dał inżynierom i projektantom McLarena nowe możliwości wprowadzania innowacji, wśród nich przede wszystkim zachowanie filozofii inżynierii superlekkiej McLarena podczas dodawania hybrydowych elementów układu napędowego, w tym silnika elektrycznego i akumulatora.

 

Wymagający program redukcji wagi, obejmujący każdy obszar Artury od platformy podwozia - to debiut nowej architektury McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) - poprzez wyjątkowo kompaktowy układ napędowy HPH do ciężaru okablowania stosowanego w układach elektrycznych (gdzie uzyskano redukcję o 10%), w efekcie Artura ma najlżejszą suchą masę wynoszącą 1395 kg. Całkowita waga komponentów hybrydowych wynosi zaledwie 130 kg (w tym 88-kilogramowy akumulator i 15,4-kilogramowy silnik elektryczny), co daje masę krawędziową DIN wynoszącą 1498 kg, co jest porównywalne z porównywalnymi supersamochodami, które nie mają hybrydowych układów napędowych, co daje Arturze super lekką zaletę.Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki
Premiery | 10.09.20

Maserati MC20 nowy supersportowy samochód marki

Początek nowej ery. Nowy supersportowy samochód Maserati jest godnym następcą MC12. Samochód z wyścigowym DNA. 100% Made in Modena i 100% Made in Italy.

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53
Premiery | 27.11.21

Polska premiera Mercedes-AMG EQS 53

Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć nowy model: EQS-a 53 4MATIC+. Pierwsza sportowa maszyna z Affalterbach w 100% na prąd.

Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021
Wiadomości | 23.04.20

Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021

Klienci mogą teraz spersonalizować Escalade 2021 za pomocą nowego wizualizatora 3D. Wizualizator Cadillac Escalade to wciągające cyfrowe wrażenia 360 stopni z widokami pod każdym kątem nowego Escalade, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ostatnio ulepszona funkcjonalność pozwala również klientom doświadczyć choreografii oświetlenia zewnętrznego w nowym otoczeniu nocnym. Konsumenci mogą również wskoczyć do wnętrza i eksplorować widok z miejsc w pierwszym lub drugim rzędzie.