Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.

Zupełnie nowy McLaren Artura został dzisiaj pokazany, wyznaczając początek zarówno nowego rozdziału dla pionierskiej firmy produkującej luksusowe supersamochody, jak i nowej ery w technologii i osiągach supersamochodów.

 

Pierwszy seryjnie produkowany supersamochód hybrydowy o wysokich osiągach McLarena skupia ponad pół wieku doświadczenia i wiedzy firmy w zakresie wyścigów i samochodów drogowych, tworząc supersamochód nowej generacji, który łączy przełomową technologię z zaangażowaniem McLarena w czyste zaangażowanie kierowcy.

 

Oparta na filozofii McLarena superlekkiej inżynierii, całkowicie nowa Artura to destylacja wszystkich cech charakterystycznych dla McLarena - charakterystyczny projekt, niezrównane osiągi, dynamiczna doskonałość i innowacja inżynieryjna - z elektryfikacją teraz przynoszącą dodatkowe korzyści jeszcze szybszej przepustnicy reakcji, niższa emisja i możliwość jazdy w trybie czystego pojazdu elektrycznego na trasach bezemisyjnych na odległość do 30 km.

 

Zupełnie nowy od podstaw, Artura dał inżynierom i projektantom McLarena nowe możliwości wprowadzania innowacji, wśród nich przede wszystkim zachowanie filozofii inżynierii superlekkiej McLarena podczas dodawania hybrydowych elementów układu napędowego, w tym silnika elektrycznego i akumulatora.

 

Wymagający program redukcji wagi, obejmujący każdy obszar Artury od platformy podwozia - to debiut nowej architektury McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) - poprzez wyjątkowo kompaktowy układ napędowy HPH do ciężaru okablowania stosowanego w układach elektrycznych (gdzie uzyskano redukcję o 10%), w efekcie Artura ma najlżejszą suchą masę wynoszącą 1395 kg. Całkowita waga komponentów hybrydowych wynosi zaledwie 130 kg (w tym 88-kilogramowy akumulator i 15,4-kilogramowy silnik elektryczny), co daje masę krawędziową DIN wynoszącą 1498 kg, co jest porównywalne z porównywalnymi supersamochodami, które nie mają hybrydowych układów napędowych, co daje Arturze super lekką zaletę.Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar
Concept Cars | 09.06.22

Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar

Cadillac zaprezentował dzisiaj Project GTP Hypercar, będący zapowiedzią prototypowego samochodu wyścigowego trzeciej generacji amerykańskiej marki luksusowej.

Całkowicie nowa Honda BR-V
Premiery | 21.09.21

Całkowicie nowa Honda BR-V

Po raz pierwszy na świecie Honda wprowadza na rynek Indonezji zupełnie nową Hondę BR-V z nowym designem i bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji
Super Cars | 30.07.21

Faraday Future potrzebował zaledwie 48 godzin aby sprzedać 300 samochodów specjalnej edycji

Model FF 91 Futurist Alliance Edition jest wyposażony w ekskluzywne i unikalne funkcje i usługi zorientowane na użytkownika.