Super Cars | 22.06.21

440 km/h podczas testów Bugatti Chiron Super Sport

W końcowej fazie rozwoju, najszybszy seryjny samochód sportowy na świecie został dostrojony do prędkości przekraczających granicę 400 km/h.

W powietrzu słychać niskie dudnienie, które przeradza się w nieunikniony grzmot. Chwilę później ziemia zaczyna wibrować, a Bugatti Chiron Super Sport przelatuje obok i znika na horyzoncie. Nowy supersportowy samochód z Francji jest testowany z prędkością do 440 km/h na torze dużych prędkości. Kokpit jest zajęty przez doświadczonych inżynierów ds. rozwoju, którzy nadają Chironowi Super Sport ostatnie szlify dzięki napędom tuningowym, zaprojektowanym tak, aby osiągnąć unikalną kombinację prędkości maksymalnej, luksusu i komfortu również poza granicami 400 km/h.

 

Podczas kilkudniowych jazd testowych z dużą prędkością inżynierowie dopracowują mechanikę, tłumienie i aerodynamikę, zanim pierwsze modele nowego Chirona Super Sport produkowane ręcznie w Molsheim będą dostarczane od końca sierpnia 2021 r. „Po udanych testach drogowych z prędkością do 380 km/h udoskonalamy teraz prowadzenie pojazdu z prędkością do 440 km/h, aby umożliwić Chironowi Super Sport bezkompromisowe bezpieczeństwo, nawet przy tej niewiarygodnej prędkości maksymalnej, a przede wszystkim bezpiecznie przy ekstremalnie dużych prędkościach” – wyjaśnia Jachin Schwalbe, szef działu rozwoju podwozia w Bugatti.

 

Sprowadza się to do wielu technicznych modyfikacji i optymalizacji. Różne parametry można modyfikować i porównywać w oparciu o zmienne ustawienia kąta tylnego skrzydła, wysokości pojazdu, tłumienia i wspomaganego elektrycznie układu kierowniczego. Odbywa się to okrążenie po okrążeniu, wszystko w trybie maksymalnej prędkości. Maksymalnie sześciu inżynierów omawia następnie idealną konfigurację. „Nasi inżynierowie wywodzą się z różnych specjalistycznych środowisk, co umożliwia im kompleksową weryfikację naszych ocen, zapewniając najlepsze możliwe wyniki, a tym samym maksymalną wydajność dla przyszłych właścicieli, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa testowania”, mówi Jachin Schwalbe. To ekskluzywna praca – przy prędkości 440 km/h Chiron Super Sport jest najszybszym na świecie seryjnie produkowanym samochodem sportowym.Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki
Wiadomości | 22.06.22

Nowy PEUGEOT 408 pierwszy tak dynamiczny fastback w historii marki

Peugeot nowej ery oferuje kocią postawę i niepowtarzalny urok, doskonałość inżynieryjną skoncentrowaną na wydajności i inteligentnej elektryfikacji.

Bugatti Bolide najpiękniejszy Hypercar roku
Super Cars | 27.01.21

Bugatti Bolide najpiękniejszy Hypercar roku

Model Bugatti zwyciężył w kategorii Hypercars na prestiżowym Festival Automobile International w Paryżu. Wideo.

Bugatti Chiron Super Sport
Super Cars | 08.06.21

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti prezentuje nowy supersportowy samochód, który może pochwalić się wyjątkowym połączeniem komfortu i maksymalnej prędkości.