Premiery | 24.11.20

Wygląd zewnętrzny nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Wyważone proporcje i wiele ekskluzywnych detali.


Wygląd zewnętrzny nowej Klasy S Mercedes-Maybach

Klasa S Mercedes-Maybach wyraża najwyższy luksus, który jest znakiem rozpoznawczym marki. To przemyślane połączenie wysublimowanego piękna i pionierskiej technologii. Ma o 18 centymetrów większy rozstaw osi niż długi Mercedes-Benz Klasy S. Plus szereg ekskluzywnych funkcji.

 

(Ten artykuł może Cię zainteresować 14.04.2021. - 100 lat marki Mercedes-Maybach, wideo.)

 

Klasa S Mercedes-Maybach to klasyczna limuzyna z trzema skrzyniami o doskonałych proporcjach. Decyduje o nich krótki zwis przedni, najdłuższy rozstaw osi w tej rodzinie modeli, dobrze wyważony zwis tylny i duże koła.

 

Wyróżniające elementy z przodu obejmują charakterystyczną maskę z chromowaną żebrą i osłonę chłodnicy Mercedes-Maybach. Jest to bardzo rozpoznawalne dzięki pionowym, trójwymiarowym listwom ozdobnym. Znak słowny MAYBACH jest elegancko wkomponowany w chromowaną obwódkę kratki. Równie charakterystyczny zderzak dodatkowo podkreśla szerokość pojazdu kształtem wlotów powietrza, których czarna siatka jest opcjonalnie dostępna również w chromie.

 

Klasa S Mercedes-Maybach różni się również od swoich braci modeli z boku: tylne drzwi i opływowe, bardziej wyprostowane słupki C podkreślają doskonały status modelu. Stałe światło boczne w słupku C jest otoczone wysokiej jakości ramką, która płynnie wtapia się w listwy boczne. Ekskluzywność podkreśla logo marki Maybach na słupku C. W niektórych krajach logo marki jest podświetlane. Widok z boku charakteryzuje się zlicowanymi klamkami drzwi oraz 19, 20 lub 21-calowymi kołami specjalnie zaprojektowanymi i zarezerwowanymi dla tego modelu. Opcjonalne oświetlenie ambientowe wyświetla logo marki obok otwartych przednich drzwi w technologii LED.

 

Luksusowa limuzyna ma progresywnie zaprojektowane, dwuczęściowe tylne światła nowej generacji Klasy S. Dodatkowe światła w precyzyjnie rozplanowanym wnętrzu, a także częściowo animowane funkcje sprawiają, że Mercedes-Maybach jest niepowtarzalny także w nocy. Specyficzny dla modelu tylny zderzak i rury wydechowe również nadają wyjątkowości widokowi z tyłu.Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition
Tuning | 28.07.20

Donkervoort pokazał model D8 GTO-JD70 w wersji Bare Naked Carbon Edition

Ponad połowa wszystkich 70 planowanych sztuk modeu JD70 - po jednym na każdy rok dotychczasowego życia założyciela Joopa Donkervoorta - została sprzedana, a część została zamówiona w specjalnej karbonowej edycji.

Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta
Super Cars | 22.07.21

Bugatti Divo ostatni z 40 pojazdów dostarczony do klienta

Poznaj hipersportowy samochód, dzięki któremu firma wskrzesiła swoją tradycję budowy nadwozi na zamówienie, tworząc unikalny model, który przetrwa wieczność.

Donkervoort. Mocniejszy, szybszy i bezpieczniejszy. Wideo
Super Cars | 27.10.20

Donkervoort. Mocniejszy, szybszy i bezpieczniejszy. Wideo

Mocniejszy, szybszy i bezpieczniejszy, nowy D8 GTO-JD70 R model Donkervoort wyłącznie na tor wydścigowy z technologią hipersamochodów.