Concept Cars | 25.10.23

Renault Niagara Concept

Dzięki tej koncepcji marka robi nowy krok w międzynarodowej historii Renault. Stanowi wgląd w styl przyszłej gamy Renault, która będzie budowana na nowej modułowej platformie Grupy Renault.

Niagara Concept została zbudowana na ultraelastycznej platformie nowej Grupy Renault, a jej komfort jazdy jest wyjątkowy. Jego układ napędowy jest wydajny dzięki technologii E-Tech Hybrid 4WD i dwóm dostosowaniom technicznym: zaawansowanemu silnikowi typu „mild hybrid” (48 V) z przodu i dodatkowemu silnikowi elektrycznemu z tyłu. W rezultacie Niagara Concept to zoptymalizowany model z napędem na 4 koła, zapewniający doskonałe osiągi w terenie. Połowa codziennych przejazdów jest w stanie obsłużyć w trybie w pełni elektrycznym, co znacznie zmniejsza emisję CO2. Renault Niagara Concept zwiastuje kolejne międzynarodowe modele, które Renault wprowadzi na rynek do 2027 roku.

 

Dzięki Niagara Concept marka robi nowy krok w międzynarodowej historii Renault, wnosząc świeże powietrze i nowoczesność. Dzięki swojej bardzo silnej osobowości, żywiołowym i całkowicie nowoczesnym liniom, koncepcja ta stanowi wgląd w styl przyszłej gamy Renault, która będzie budowana na nowej modułowej platformie Grupy Renault. Niagara Concept jest wytrzymała i mocna, wyrafinowana i jednocześnie wypełniona technologiami.

 

Dzięki swoim hojnym krzywiznom i wyrzeźbionym detalom ucieleśnia wartości Renault i odzwierciedla nowy język projektowania, który jest zarówno emocjonalny, jak i technologiczny. Kratka jest solidna i jednocześnie nowoczesna. Został wyrzeźbiony jak korpus mineralny z unikalnym efektem 3D. Litery kształtujące nazwę Renault mają wykończenie „pixel-art”, w dużej mierze inspirowane popkulturą. Układ reflektorów w kształcie brwi jest żywy, wyrazisty i zdecydowanie techniczny.

 

Dzięki wydatnej płycie podwozia z przodu, wyjątkowo dużemu prześwitowi, zawieszeniu o dużym skoku oraz dużym kątom rampowym z przodu i z tyłu, Niagara Concept stworzyła się do jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Emanuje najsilniejszymi kodami należącymi do świata pick-upów. Sam pionowy front dowodzi i pokazuje potęgę. Szerokie ramiona wokół górnej części ciała dodają mu twardego wyglądu. W tylnej części nachylenie linii dachu i strome słupki ćwiartkowe okna nadają wnętrzu energiczny, sportowy charakter.Dacia prezentuje trzy światowe premiery podczas Geneva Motor Show 2024
Wiadomości | 29.02.24

Dacia prezentuje trzy światowe premiery podczas Geneva Motor Show 2024

Marka zaprezentowała całkowicie nowe modele Duster oraz Spring oraz niedawno pokazany model zaprojektowany do wyścigu w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Sandridera.

Dodge Hemi Challenger R/T SE z 1970 roku, który na ulicach Detroit zyskał przydomek „Czarny Duch”
Wiadomości | 14.04.23

Dodge Hemi Challenger R/T SE z 1970 roku, który na ulicach Detroit zyskał przydomek „Czarny Duch”

Ten Challenger jest jednym z zaledwie 23 wyprodukowanych w 1970 roku edycji specjalnej z czterobiegową manualną skrzynią biegów i jednym z zaledwie czterech z dachem ze skóry aligatora.

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów
Wiadomości | 11.03.24

Najmocniejsze seryjnie produkowane Porsche wszechczasów

Porsche poszerza gamę modeli swojego w pełni elektrycznego sportowego sedana o Taycan Turbo GT i Taycan Turbo GT z pakietem Weissach. Ten ostatni jest przystosowany do jazdy na torze.