Concept Cars | 25.10.23

Renault Niagara Concept

Dzięki tej koncepcji marka robi nowy krok w międzynarodowej historii Renault. Stanowi wgląd w styl przyszłej gamy Renault, która będzie budowana na nowej modułowej platformie Grupy Renault.

Niagara Concept została zbudowana na ultraelastycznej platformie nowej Grupy Renault, a jej komfort jazdy jest wyjątkowy. Jego układ napędowy jest wydajny dzięki technologii E-Tech Hybrid 4WD i dwóm dostosowaniom technicznym: zaawansowanemu silnikowi typu „mild hybrid” (48 V) z przodu i dodatkowemu silnikowi elektrycznemu z tyłu. W rezultacie Niagara Concept to zoptymalizowany model z napędem na 4 koła, zapewniający doskonałe osiągi w terenie. Połowa codziennych przejazdów jest w stanie obsłużyć w trybie w pełni elektrycznym, co znacznie zmniejsza emisję CO2. Renault Niagara Concept zwiastuje kolejne międzynarodowe modele, które Renault wprowadzi na rynek do 2027 roku.

 

Dzięki Niagara Concept marka robi nowy krok w międzynarodowej historii Renault, wnosząc świeże powietrze i nowoczesność. Dzięki swojej bardzo silnej osobowości, żywiołowym i całkowicie nowoczesnym liniom, koncepcja ta stanowi wgląd w styl przyszłej gamy Renault, która będzie budowana na nowej modułowej platformie Grupy Renault. Niagara Concept jest wytrzymała i mocna, wyrafinowana i jednocześnie wypełniona technologiami.

 

Dzięki swoim hojnym krzywiznom i wyrzeźbionym detalom ucieleśnia wartości Renault i odzwierciedla nowy język projektowania, który jest zarówno emocjonalny, jak i technologiczny. Kratka jest solidna i jednocześnie nowoczesna. Został wyrzeźbiony jak korpus mineralny z unikalnym efektem 3D. Litery kształtujące nazwę Renault mają wykończenie „pixel-art”, w dużej mierze inspirowane popkulturą. Układ reflektorów w kształcie brwi jest żywy, wyrazisty i zdecydowanie techniczny.

 

Dzięki wydatnej płycie podwozia z przodu, wyjątkowo dużemu prześwitowi, zawieszeniu o dużym skoku oraz dużym kątom rampowym z przodu i z tyłu, Niagara Concept stworzyła się do jazdy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Emanuje najsilniejszymi kodami należącymi do świata pick-upów. Sam pionowy front dowodzi i pokazuje potęgę. Szerokie ramiona wokół górnej części ciała dodają mu twardego wyglądu. W tylnej części nachylenie linii dachu i strome słupki ćwiartkowe okna nadają wnętrzu energiczny, sportowy charakter.Acura Integra, niesamowite trzy modyfikacje
Tuning | 27.10.22

Acura Integra, niesamowite trzy modyfikacje

Acura nawiązała współpracę z trzema znanymi nazwiskami w społeczności tunerów i powiedziała im, aby zbudowali swoją idealną wersję.

Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow
Wiadomości | 11.01.22

Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow

Z okazji targów CES 2022, monachijski producent samochodów premium oferuje perspektywę przyszłej technologii, która z atramentem E może zmieniać odcień koloru samochodu na polecenie kierowcy.

Range Rover Sport SVR Ultimate Edition
Tuning | 24.08.21

Range Rover Sport SVR Ultimate Edition

Special Vehicle Operations po raz pierwszy wypuściło na rynek specjalną edycję Range Rovera Sport SVR ze spektakularnymi nowymi opcjami lakierowania płatkami szkła.