Premiery | 01.09.23

Minimalistyczne i wszechstronne: nowe MINI Countryman

Wyższe, dłuższe i w charakterze MINI – z dodatkowymi 6 cm wysokości i 13 cm długości nowy Countryman wyraźnie urósł w porównaniu z poprzednim modelem.

Szersze nadkola, typowa charyzma i nowoczesna minimalistyczna stylistyka z klarownymi powierzchniami dają wyraźnie mocniejszą prezencję. Wewnątrz, ten solidny poszukiwacz przygód, oferuje jeszcze więcej przestrzeni, komfortu i bezpieczeństwa – dzięki napędowi na wszystkie koła również poza utwardzonymi drogami. Nowe tryby MINI Experience i ulepszone systemy wspomagające, w tym sterowany głosowo inteligentny asystent osobisty MINI, sprawiają, że jazda nowym MINI Countryman jest jeszcze bardziej komfortowa i przyjemna. To również zasługa w pełni elektrycznego napędu, który dzięki dwóm poziomom mocy dodatkowo zwiększa typową dla MINI frajdę z jazdy. Pierwsze MINI produkowane w Niemczech przeciera również nowy szlak produkcyjny.

 

W pełni elektryczne MINI Cooper: oryginał w nowej odsłonie. >>>więcej<<<

 

MINI Countryman o długości 4433 mm, szerokości 1843 mm i wysokości 1656 mm to zarówno stylowy, wszechstronny samochód, jak i przestronnym kompan codziennych podróży. Większy rozstaw osi wynoszący 2692 mm jeszcze bardziej zwiększa komfort jazdy. W pełni elektryczne MINI Countryman oferowane jest w dwóch poziomach mocy: jako MINI Countryman E o mocy 150 kW (204 KM) i momencie obrotowym 250 Nm oferujące zasięg 462 km oraz jako MINI Countryman SE ALL4 o mocy 230 kW (313 KM) i 494 Nm o zasięgu 433 km.

 

Z napędem elektrycznym trzeciej generacji największy model w nowej rodzinie pojazdów MINI jest kolejnym krokiem marki w kierunku elektromobilności bez lokalnej emisji spalin. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku kompaktowy pięciodrzwiowy crossover o ponad czterech metrach długości – co w tam tym czasie było w MINI nowością – cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, w końcu opcjonalny napęd na wszystkie koła tego mocnego poszukiwacza przygód zapewnia bezpieczną i niepowstrzymaną frajdę z jazdy nawet poza utwardzonymi drogami.

 

Stylistyka modeli MINI nowej generacji jest nowoczesna, cyfrowa i niepowtarzalna. Nowa rodzina MINI przenosi frajdę z jazdy, wrażenia użytkownika i odpowiedzialne podejście marki w nową erę. Ten kompleksowy proces zmierzający do przekształcenia się w całkowicie elektryczną markę do 2030 roku przejawia się w autentycznym designie nowych modeli. Łączy on przyszłościowe technologie z elementarnymi zasadami stylistyki MINI oraz pochodzeniem marki. Uwzględnia przy tym miejski charakter MINI, a także frajdę z innowacji w ramach różnorodnej społeczności MINI.

 

Dzięki wyprostowanej i minimalistycznej sylwetce, nowe MINI Countryman jest uosobieniem przygód, wszechstronności i niezawodności kompaktowego crossovera. Wyrazisty terenowy charakter z typowymi proporcjami MINI zapewnia nowemu MINI Countryman wysoką rozpoznawalność. Krótkie zwisy karoserii, krótka maska i długi rozstaw osi z dużymi kołami łączą klasyczne cechy stylistyczne MINI z atletycznymi kształtami nadwozia.

 

W nowym MINI Countryman deska rozdzielcza nie ma dodatkowego wyświetlacza za kierownicą. Wszystkie istotne informacje pojawiają się na opcjonalnym wyświetlaczu Head-Up. Ta redukcja do niezbędnego minimum otwiera widok do przodu i tworzy przestronne wnętrze poprzez sprytnie zaprojektowane, szlachetne komponenty.

 

Silnik elektryczny MINI Countryman E o mocy 150 kW (204 KM) osiąga moment obrotowy 250 Nm oraz zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,6 s i prędkość maksymalną 170 km/h. Silniki elektryczne o mocy 230 kW (313 KM) w MINI Countryman SE ALL4 z napędem na wszystkie koła dają łączny moment obrotowy 494 Nm, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,6 s i prędkość maksymalną 180 km/h. Pojemność energetyczna netto wydajnego akumulatora wynosi 66,45 kWh. Daje to MINI Countryman E zasięg do 462 km w cyklu testowym WLTP, a w Countryman SE ALL4 do 433 km.

 

Nowe MINI Countryman jest również oferowane z innowacyjnymi i wydajnymi silnikami benzynowymi: jako MINI Countryman C z napędem na przednie koła, MINI Countryman S ALL4 z napędem na wszystkie koła oraz jako model o podwyższonych osiągach z napędem na wszystkie koła MINI Countryman JCW ALL4. Nowe MINI Countryman będzie dostępne również w wersji z silnikiem wysokoprężnym.Reaktywacja marki Hummer od GMC przełożona
Wiadomości | 04.05.20

Reaktywacja marki Hummer od GMC przełożona

Premiera pierwszego w pełni elektrycznego Hummer-a EV planowana na 20 maja została przełożona. Jak podaje właściciel marki GMC, prace rozwojowe zespołu nad projektem przebiegają zgodnie z planem.

Porsche w 2022 roku wystartuje w Formule E oraz World Endurance Championship
MotorSport | 21.12.21

Porsche w 2022 roku wystartuje w Formule E oraz World Endurance Championship

Porsche rozpocznie sezon sportów motorowych 2022 ambitnymi celami i rozbudowanymi programami.

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera
Wiadomości | 16.07.21

Nissan rozpoczyna produkcję zupełnie nowego Frontiera

Całkowicie nowy Frontier pojawi się w salonach dealerów w USA i Kanadzie późnym latem 2021 roku.