Elektryczne | 30.09.22

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Pierwszy chiński kabriolet EV przyspiesza od 0-50 km/h ! w osiem sekund i będzie kosztować około około 70 tysięcy zł.


Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Wuling wprowadza Hong Guang MINIEV Cabrio w Chinach. SAIC-GM-Wuling oficjalnie wprowadził na rynek pierwszy chiński kabriolet EV, Wuling Hong Guang MINIEV Cabrio. Nastąpiło to po premierze MINIEV Gameboy w kwietniu i premierze MINIEV Macaron i ujawnieniu MINIEV Cabrio w kwietniu ubiegłego roku.

 

Hong Guang MINIEV Cabrio ma składany miękki dach. Jest dostępny w trzech kolorach nadwozia (niebieskim, zielonym i czarnym), a także w dwóch miękkich kolorach dachu (czerwonym i czarnym) oraz w dwóch stylowych, dwutonowych kolorach wnętrza. Dwumiejscowy samochód ma długość 3059 mm, szerokość 1521 mm, wysokość 1614 mm i rozstaw osi 2010 mm. Jego cena to w przeliczeniu na złotówki to około 70 tysięcy zł.

 

Hong Guang MINIEV Cabrio generuje 30 kW mocy maksymalnej i 110 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiąga prędkość maksymalną 100 km/h i zasięg do 280 km na jednym ładowaniu. Potężny mini przyspiesza od 0-50 km/h (!!!) w osiem sekund.

 

Około 65% nadwozia Hong Guang MINIEV Cabrio składa się ze stali o wysokiej wytrzymałości. Jest również standardowo wyposażony w dwie poduszki powietrzne, automatyczną blokadę, system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) i elektroniczny rozdział siły hamowania (EBD).

 

Rodzina Hong Guang MINIEV to najlepiej sprzedający się NEV w Chinach – największym na świecie rynku NEV (elektryczny pojazd sąsiedzki/miejski), gdzie od 24 kolejnych miesięcy jest numerem 1. Od siedmiu miesięcy jest również numerem 1 NEV na świecie, ze skumulowaną sprzedażą ponad miliona egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek w lipcu 2020 roku. Jest szczególnie popularny wśród młodego pokolenia Chin.Pierwsze spojrzenie na nowego Nissana Kicks 2021
Wiadomości | 04.12.20

Pierwsze spojrzenie na nowego Nissana Kicks 2021

Trwa odliczanie do debiutu nowego Nissan Kicks w 2021 roku.

Historyczny rekord sprzedaży marki Rolls-Royce
Wiadomości | 09.01.23

Historyczny rekord sprzedaży marki Rolls-Royce

Rolls-Royce osiągnął najwyższą w swojej historii roczną sprzedaż w 2022 roku, dostarczając klientom w około 50 krajach na całym świecie swoje wyjątkowe samochody.

Toyota Baby Lunar Cruiser
Concept Cars | 06.10.23

Toyota Baby Lunar Cruiser

Najnowsza koncepcja studia projektowego Toyoty. Najnowsze dzieło zostało zainspirowane pojazdem zbudowanym do jazdy na Księżycu.