Elektryczne | 30.09.22

Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Pierwszy chiński kabriolet EV przyspiesza od 0-50 km/h ! w osiem sekund i będzie kosztować około około 70 tysięcy zł.


Elektryczne mini cabrio z Chin wielkości breloczka do kluczy

Wuling wprowadza Hong Guang MINIEV Cabrio w Chinach. SAIC-GM-Wuling oficjalnie wprowadził na rynek pierwszy chiński kabriolet EV, Wuling Hong Guang MINIEV Cabrio. Nastąpiło to po premierze MINIEV Gameboy w kwietniu i premierze MINIEV Macaron i ujawnieniu MINIEV Cabrio w kwietniu ubiegłego roku.

 

Hong Guang MINIEV Cabrio ma składany miękki dach. Jest dostępny w trzech kolorach nadwozia (niebieskim, zielonym i czarnym), a także w dwóch miękkich kolorach dachu (czerwonym i czarnym) oraz w dwóch stylowych, dwutonowych kolorach wnętrza. Dwumiejscowy samochód ma długość 3059 mm, szerokość 1521 mm, wysokość 1614 mm i rozstaw osi 2010 mm. Jego cena to w przeliczeniu na złotówki to około 70 tysięcy zł.

 

Hong Guang MINIEV Cabrio generuje 30 kW mocy maksymalnej i 110 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiąga prędkość maksymalną 100 km/h i zasięg do 280 km na jednym ładowaniu. Potężny mini przyspiesza od 0-50 km/h (!!!) w osiem sekund.

 

Około 65% nadwozia Hong Guang MINIEV Cabrio składa się ze stali o wysokiej wytrzymałości. Jest również standardowo wyposażony w dwie poduszki powietrzne, automatyczną blokadę, system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) i elektroniczny rozdział siły hamowania (EBD).

 

Rodzina Hong Guang MINIEV to najlepiej sprzedający się NEV w Chinach – największym na świecie rynku NEV (elektryczny pojazd sąsiedzki/miejski), gdzie od 24 kolejnych miesięcy jest numerem 1. Od siedmiu miesięcy jest również numerem 1 NEV na świecie, ze skumulowaną sprzedażą ponad miliona egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek w lipcu 2020 roku. Jest szczególnie popularny wśród młodego pokolenia Chin.Audi NSU Prinz (1971) z mocą e- tron
Tuning | 13.07.23

Audi NSU Prinz (1971) z mocą e- tron

Aby uczcić 150. rocznicę w zakładach Audi w Neckarsulm, dwunastu praktykantów zelektryfikowało klasyczny samochód wyprodukowany w 1971 roku wykorzystując komponenty z Audi e-tron i Audi Q7 TFSI e quattro.

Powrót Audi do Le Mans nabiera tempa
MotorSport | 30.04.21

Powrót Audi do Le Mans nabiera tempa

Audi powróci do Le Mans i do sportowych wyścigów prototypów zelektryfikowanym samochodem sportowym w sezonie 2023.

Bentley rozpoczyna świętowanie 20. urodzin modelu Continental GT
Super Cars | 18.04.23

Bentley rozpoczyna świętowanie 20. urodzin modelu Continental GT

Wprowadzony na rynek w 2003 roku jako pierwszy całkowicie nowy Bentley współczesnej ery, pierwszy z napędem na wszystkie koła i pierwszy wyposażony w innowacyjny silnik W12.