MotorSport | 08.11.20

Finał serii DTM 2020

Jeszcze przed finałem na torze Hockenheimring jest pewne, że mistrz DTM 2020 będzie jeździł Audi RS 5 DTM. René Rast, Nico Müller i Robin Frijns będą walczyć o ostatni tytuł mistrzowski w erze klasy 1 popularnej serii wyścigowej.


Finał serii DTM 2020

Dzięki ciężkiemu zwycięstwu w pierwszym z dwóch ostatnich wyścigów na torze Hockenheimring, Nico Müller z Audi Sport Team Abt Sportsline podtrzymał swoje szanse na zdobycie tytułu DTM. Obrońca tytułu René Rast z Audi Sport Team Rosberg zajął drugie miejsce w sobotę i wystartuje w decydującym wyścigu finałowym z 13-punktową przewagą.

Rast i Müller stoczyli w sobotę zaciętą bitwę. Rast zapewnił pole position o 48 tysięcznych sekundy. Z drugiego miejsca Müllerowi udało się wykonać lepszy start i manewr wyprzedzania w pierwszym zakręcie, w którym Rast został zepchnięty z toru. To był tylko przedsmak przypomnienia wyścigu, w którym dwaj kierowcy Audi wielokrotnie wyprzedzali się i dotykali lekko. Ostatecznie Müller przekroczył linię mety jako zwycięzca, kończąc o 0,622 sekundy przed Rastem.

„To był wspaniały pokaz, który zagrali dzisiaj nasi kierowcy. Nie mogę się doczekać jutrzejszego finału” - powiedział Markus Duesmann. Prezes Zarządu AUDI AG śledzi finał w Hockenheim, podobnie jak dyrektor ds. Rozwoju technicznego Oliver Hoffmann i Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH.

„Wyścig był niezwykle emocjonujący” - potwierdził zwycięzca Nico Müller. „Naprawdę podobało mi się w samochodzie, chociaż stawka była wysoka. Mam nadzieję, że kibice w domu przed ekranami równie dobrze się bawili. Bardzo się cieszę, że wygrałem wyścig. To był taki dzień, jakiego potrzebowaliśmy. Zespół odegrał bardzo decydującą rolę. Po drugim samochodzie bezpieczeństwa nie wiedzieliśmy dokładnie, czy pozostały jeszcze cztery czy pięć okrążeń. Powiedzieli mi, że będzie bardzo blisko i że powinienem uważać. Świadomość, że to ostatnie okrążenie, była dzisiaj bardzo ważna ”.

René Rast mógł tylko to potwierdzić: „Myślę, że mogliśmy wygrać, gdybym wiedział, że to ostatnie okrążenie. Kiedy przekroczyłem linię mety, spojrzałem na wyświetlacz. Napisał: jeszcze dwa okrążenia. Chciałem uratować atak na prowadzenie z Push-to-Pass i DRS na ostatnim okrążeniu i byłem zszokowany, że wyścig się skończył. Nie wiem, co poszło nie tak, ale dzisiaj kosztowało nas to zwycięstwo ”.

Kolega Rasta, Jamie Green, zajął trzecie miejsce. Było to pierwsze podium brytyjskiego kierowcy od początku sezonu w Spa. „To był bardzo dobry wyścig” - powiedział Green. „Ktokolwiek prowadził, nie mógł się wycofać. Przede mną było dużo manewrów wyprzedzania i fajnie było patrzeć. Udało mi się dogonić René i Nico przed drugim samochodem bezpieczeństwa, ale nie chciałem być imprezowiczem ”.

Loïc Duval z Audi Sport Team Phoenix ukończył Audi 1-2-3-4, chociaż jego system redukcji oporu (DRS) zawiódł w końcowych etapach. Kolega z drużyny Mike Rockenfeller zajął szóste miejsce. Po restarcie „Rocky” spadł na ostatnie miejsce..Touarega można teraz zaparkować zdalnie
Wiadomości | 16.11.20

Touarega można teraz zaparkować zdalnie

Park Assist ze zdalnym sterowaniem umożliwia zaparkowanie Touaregiem nawet na niewielkiej przestrzeni za pomocą smartfona kierowca może kontrolować proces wjazdu i wyjazdu auta z miejsca parkingowego. Zdalne parkowanie możliwe dzięki czterem kamerom i 12 czujnikom ultradźwiękowym.

Oficjalna premiera luksusowego elektryka Genesis GV60
Premiery | 30.09.21

Oficjalna premiera luksusowego elektryka Genesis GV60

Genesis zaprezentował swój pierwszy dedykowany pojazd elektryczny, GV60, model, który uosabia drogę marki w kierunku elektryfikacji. Wideo.

DS Aero Sport Lounge
Concept Cars | 14.05.20

DS Aero Sport Lounge

Samochód koncepcyjny nigdy nie powinien być fantazją. Powinien być wynikiem badań i podejścia, które przenosi markę w przyszłość. DS AERO SPORT LOUNGE reprezentuje średnioterminową wizję DS Automobiles. Ujawnia koncepcje, które mogą być wprowadzone do następnych modeli.