Concept Cars | 16.04.23

Lancia Pu+Ra HPE

Pierwszy samochód nowej ery marki, w 100% elektryczny, przedstawiający wizję przyszłości jeśli chodzi o zasięg, czas ładowania i zużycie energii.


Lancia Pu+Ra HPE

„Dzisiaj Lancia przedstawia Lancię Pu+Ra HPE, wizję marki na najbliższe 10 lat, model, który wprowadza markę w erę mobilności elektrycznej i podsumowuje sposób w jaki pojmujemy samochód i wrażenia z nim związane. Począwszy od nowego modelu Ypsilon, nasze auta przyszłości będą czerpać inspiracje z Lancii Pu+Ra HPE” - powiedział Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia.

 

Samochód w 100% elektryczny, prezentujący wizję marki w zakresie zasięgu wynoszącego ponad 700 km, którego czas ładowania wynosi niewiele ponad 10 minut, a zużycie energii jest mniejsze niż 10 kWh na 100 km.

 

Lancia Pu+Ra HPE to pierwszy samochód inspirowany wystrojem wnętrza, dzięki współpracy z firmą Cassina, liderem w branży ekskluzywnych, luksusowych mebli, odwzorowujący typowo włoskie doświadczenie „home feeling”.

 

Lancia Pu+Ra HPE to również pierwszy samochód wyposażony w wirtualny interfejs S.A.L.A., który będzie dostępny w nowym modelu Ypsilon. A dzięki S.A.L.A, Lancia będzie pierwszą marką w grupie Stellantis, która wdroży technologie Chameleon i TAPE (Tailored Predictive Experience) centralizujące funkcje audio, sterowanie klimatyzacją i oświetleniem, umożliwiając dostosowanie atmosfery panującej w kabinie poprzez naciśnięcie jednego przycisku lub sterowanie głosem.

 

Nowy samochód koncepcyjny Lancii w pełni ucieleśnia zasady nowego języka designu marki, oddającego radykalizm i prostotę, w którym bryły nowych pojazdów są tworzone przez kolejne warstwy, poprzez dodawanie i przecinanie podstawowych i charakterystycznych kształtów, takich jak koło, prostokąt i trójkąt, oraz łączenie ich z eklektycznymi detalami. Nowy samochód koncepcyjny marki Lancia staje się zatem wyrazem włoskiego, ponadczasowego wzornictwa, o zrównoważonym i innowacyjnym podejściu, które wykracza poza język designu typowy dla branży motoryzacyjnej.

 

Nazwa samochodu koncepcyjnego to Lancia Pu+Ra HPE, gdzie „Pu+Ra” odnosi się do nowego, czystego i radykalnego języka designu marki, natomiast HPE to skrót od High Performance Electric i oznacza samochód, który jest jednocześnie ekologiczny, ekscytujący i który ewoluuje (Eco-sustainable, Exciting and Evolved). Skrót HPE został użyty po raz pierwszy w latach 70. dla Lancii Beta i oznaczał „High Performance Estate”, był symbolem sportowego charakteru i praktyczności.Do produkcji wchodzi ultra-ekskluzywna wersja McLarena Elva
Super Cars | 27.05.21

Do produkcji wchodzi ultra-ekskluzywna wersja McLarena Elva

Producent luksusowych supersamochodów wkrótce rozpocznie produkcję wersji swojego roadstera z otwartym dachem.

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4
Premiery | 16.06.20

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4

Citroën kontynuuje ofensywę elektryfikacyjną w 2020 r., od dziś skupiając uwagę na segmencie kompaktowych hatchbacków ? publikując pierwsze zdjęcia Nowego ë-C4 ? 100% ëlectric i Nowego C4.