Wiadomości | 30.03.21

Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach

Zapowiedź odświeżonej wersji flagowego SUV-a Skody wyprodukowanego w 600 000 egzemplarzy, dostarczonych do ponad 60 krajów.


Nowa ŠKODA KODIAQ na pierwszych szkicach

Dopracowanie udanego modelu: trzy szkice stylistyczne dają pierwsze wrażenie odnowionej SKODY KODIAQ. Duży SUV, który jest również dostępny jako siedmiomiejscowy samochód, zapoczątkował udaną kampanię SUV-ów marki w 2016 roku. Odnowiony KODIAQ, teraz o odświeżonym wyglądzie i udoskonaleniach technologicznych, będzie świętował swoją premierę 13 kwietnia 2021. Samochód pojawi się w europejskich salonach latem bieżącego roku.

 

Pierwszy szkic to obraz imponujących zmian, które zaszły w wyglądzie przedniej części nowej ŠKODY KODIAQ: poza przeprojektowaną maską, uwagę zwraca bardziej pionowa, sześciokątna osłona chłodnicy, złożona z wyrazistych, podwójnych żeber. Węższe niż u poprzednika reflektory komponują się ze światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi poniżej, tworząc nowe oblicze. Kolejną nowością jest zaprojektowany od nowa przedni pas o szerszym centralnym wlocie powietrza, obramowanym zdobieniami w kształcie litery L po obu stronach oraz metaliczną wstawką.

 

Drugi szkic to dokładne odwzorowanie przemodelowanych przednich reflektorów, na którym widoczne są dwa moduły LED, umieszczone jeden nad drugim, tworzące charakterystyczną strukturę świateł.

 

Na trzecim szkicu można z kolei zauważyć, jak ostro zarysowane zostały światła tylne, teraz wysmuklone i stanowiące lustrzane odbicie przednich. Ich krystaliczna struktura jest spójna z innymi modelami marki, będąc w istocie bardziej płaską wersją klasycznego dla ŠKODY designu w kształcie litery C.



Pierwszy w historii Ford Mustang GTD, dopuszczony do ruchu ulicznego samochód wyczynowy
Tuning | 29.08.23

Pierwszy w historii Ford Mustang GTD, dopuszczony do ruchu ulicznego samochód wyczynowy

Najbardziej zaawansowany Mustang w historii gotowy do rywalizacji z samochodami o najlepszych osiągach na świecie, limitowana edycja zaprojektowana równolegle z samochodem wyścigowym Mustang GT3.

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw
Wiadomości | 03.06.20

Nissan zaprosił wszystkich do akcji w mediach społecznościowych #DrawDrawDraw

Wszystko zaczyna się od jednej linii. Takie jest przesłanie globalnego zespołu projektantów Nissana, który chce połączyć światową społeczność artystów za pośrednictwem nowego projektu społecznościowego #DrawDrawDraw.

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650
Tuning | 18.05.23

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650

Ten samochód ma najmocniejszą z dwóch dostępnych jednostek benzynowych, która jest również jedynym oferowanym V8 i jak dotąd topowym silnikiem Range Rovera Sport.