Elektryczne | 09.08.23

Cadillac ESCALADE IQ, pierwszy w historii całkowicie elektryczny, pełnowymiarowy SUV marki

Cadillac zaprezentował dziś nową wizję luksusowego, pełnowymiarowego SUV-a, przepełnionego kultowym designem, najwyższym poziomem wykonania i najnowszą technologią motoryzacyjną.

Pierwszy w historii całkowicie elektryczny, pełnowymiarowy SUV Cadillaca na nowo definiuje wrażenia luksusowego SUV-a dzięki szacunkowemu zasięgowi Cadillaca 724 km, technologii wspomagania kierowcy Super Cruise, możliwości ładowania dwukierunkowego, przeprojektowanemu projektowi wnętrza i nadwozia oraz zerowej emisji spalin.

 

Oferując szacowany przez Cadillaca zasięg 724 km, ESCALADE IQ podnosi wrażenia z jazdy dzięki zakrzywionemu wyświetlaczowi LED od słupka do słupka o całkowitej przekątnej 55 cali, dostępnej technologii wspomagania kierowcy Super Cruise, technologii dwukierunkowego ładowania pojazdu, luksusowe wyposażenie z odważnym wystrojem wnętrza i nadwozia, bezkompromisowe osiągi i zerowa emisja spalin.

 

Jest to pierwszy pełnowymiarowy SUV marki Cadillac, zbudowany w oparciu o innowacyjną i modułową architekturę napędu elektrycznego firmy GM, platformę Ultium, oraz zawiera platformę oprogramowania Ultifi firmy GM w celu obsługi i dostarczania bieżących aktualizacji oprogramowania do swoich zaawansowanych technologii. Jego dedykowana architektura EV umożliwia ESCALADE IQ odważną stylistykę i charakterystykę działania, od wyrazistej sylwetki i dużej przestrzeni — dla pasażerów i ładunku — po osiągi podczas jazdy.

 

Jeśli chodzi o osiągi, ESCALADE IQ posiada niezależne przednie i tylne zawieszenie, z przeniesieniem mocy na 24-calowe koła z 35-calowymi oponami za pośrednictwem przednich i tylnych silników napędowych, które działają w połączeniu z systemem eAWD.

 

Zestaw w pełni zintegrowanych zaawansowanych technologii, w tym Magnetic Ride Control 4.0 i Adaptive Air Ride Suspension, izoluje pasażerów od niepożądanych powierzchni dróg, zapewniając jednocześnie precyzyjne sterowanie i wyczucie.

 

System Adaptive Air Ride Suspension umożliwia obniżenie pojazdu do 2 cali (50 mm) i podniesienie o 1 cal (25 mm), podczas gdy dodatkowe funkcje, takie jak standardowy układ czterech kół skrętnych, dostępny tryb Cadillac Arrival Mode3 i Low Ride Mode poprawiają możliwości, jak również obecność ESCALADE IQ.

 

Cztery koła skrętne zmniejszają średnicę skrętu do zaledwie 39,4 stopy (12 metrów) przy niższych prędkościach i zmniejszają średnicę skrętu o ponad 6,5 stopy, co zapewnia większą manewrowość na parkingach i mniejszy ogólny promień skrętu. Poprawia również prowadzenie i stabilność przy wyższych prędkościach, szczególnie podczas holowania przyczepy.

 

Cadillac Arrival Mode to unikalna funkcja czterech kół skrętnych, która umożliwia ESCALADE IQ poruszanie się po przekątnej, ułatwiając wjeżdżanie i wyjeżdżanie z ciasnych miejsc, jednocześnie robiąc wrażenie. Tryb Low Ride umożliwia jazdę ESCALADE IQ z niską prędkością przy całkowicie opuszczonym zawieszeniu.

 

24-modułowy akumulator Ultium stanowi podstawę ESCALADE IQ, wytwarzając ponad 200 kWh dostępnej energii. Wykorzystuje również elastyczną, wysokonapięciową architekturę, która umożliwia szybkie ładowanie prądem stałym o napięciu 800 V, najszybszą obecnie dostępną formę ładowania, zapewniającą zasięg do 100 mil w 10 minut ładowania.LOTUS Evija z prestiżową nagrodą
Super Cars | 11.02.21

LOTUS Evija z prestiżową nagrodą

Doceniony w prestiżowym konkursie International Design Awards, zdobywając nagrodę w kategorii Product Design of the Year.

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje
Wiadomości | 13.11.20

Nowy Nissan Qashqai pierwsze informacje

Trwają przygotowania do oficjalnej premiery trzeciej generacji pionierskiego crossovera Nissana, zapowiedzianej na wiosnę 2021 roku.

Volkswagen zmiana nazwę w USA
Wiadomości | 30.03.21

Volkswagen zmiana nazwę w USA

Dzisiaj Volkswagen Group of America ujawnia oficjalną zmianę nazwy swojej amerykańskiej marki z Volkswagen of America na Voltswagen of America.