Wiadomości | 14.09.20

Nowy Opel Insignia oficjalne rozpoczęcie regularnej produkcji

Oficjalnie rozpoczęła się produkcja nowego flagowego Opla. Pierwsza nowa Insignia - Sports Tourer w kolorze satynowej stali szarej - zjechała z linii produkcyjnej w głównej fabryce.


Nowy Opel Insignia oficjalne rozpoczęcie regularnej produkcji

Jak już zapowiedziano, od 2021 roku zakład w Rüsselsheim będzie produkował nowego Opla Astrę oraz model DS Automobiles innej marki Groupe PSA, a także Opel Insignia. Zarówno Astra następnej generacji, jak i model DS Automobiles będą oparte na nowoczesnym modelu Groupe PSA i zelektryfikowana platforma EMP2.

Nowy Opel Insignia jest bardziej nowoczesny, dynamiczny i wydajniejszy niż kiedykolwiek wcześniej i był dostępny na zamówienie w modelach Grand Sport, Sports Tourer i GSi (169 kW / 230 KM, zużycie paliwa NEDC Grand Sport1: miasto 9,1 l / 100 km, poza miastem 5,8 l / 100 km, średnio 7,0 l / 100 km, 161 g / km CO2) od marca.

W podstawowej cenie 29 965 euro limuzyna Grand Sport w wersji Business Edition już teraz oferuje takie funkcje, jak komfortowe fotele, klimatyzację oraz kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto Multimedia Navi z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym. W innych miejscach reflektory LED zapewniają optymalną widoczność w ciemności. Nowa Insignia jest pierwszym modelem Opla, który oferuje wyłącznie pełne systemy LED. Systemy wspomagające, takie jak ostrzeganie przed kolizją czołową z wykrywaniem pieszych i automatyczne hamowanie awaryjne oraz asystent utrzymania pasa ruchu dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo pasażerów i użytkowników dróg.

 Ford Puma w rozszerzonej wersji
Wiadomości | 28.05.20

Ford Puma w rozszerzonej wersji

Ford Puma teraz dostępny w luksusowej wersji ST-Line Vignale oraz z silnikiem diesel EcoBlue i siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

McLaren Speedtail zwany Albert, hołd dla pierwszego prototypu
Super Cars | 04.08.21

McLaren Speedtail zwany Albert, hołd dla pierwszego prototypu

McLaren Special Operations przedstawia dziś model Speedtail Albert, wykonanego na zamówienie przez sprzedawcę McLarena z Beverly Hills.

Dwa różne pomysły na jazdę offroad według Lexusa
Tuning | 18.01.22

Dwa różne pomysły na jazdę offroad według Lexusa

Na Tokyo Auto Salon 2022 Lexus zaprezentował dwa prototypowe auta do jazdy w terenie. NX PHEV Offroad Concept oraz wodorowy ROV Concept, luksusowy buggy.