Premiery | 14.03.23

Premiera Kia EV9, autentyczny charakter SUV-a

Kia ujawniła dziś pełne zdjęcia wyglądu zewnętrznego i wnętrza Kia EV9, pierwszego trzyrzędowego elektrycznego flagowego SUV-a, który łączy w sobie odważną stylistykę i wyrafinowaną elegancję.

Przód EV9 jest oznaczony prostymi, wyraźnymi liniami i powierzchniami nadwozia, które w równym stopniu emanują pewnością siebie, klarownością i spokojem. Charakterystyczna dla EV9 cyfrowa twarz tygrysa, zaakcentowana przez „cyfrową osłonę oświetlenia” i uderzające pionowe reflektory, nadaje EV9 wizjonerski i futurystyczny wygląd. Digital Tiger Face zawiera dwa skupiska małych lamp sześciennych w nadwoziu obok każdego reflektora. Innowacyjne światła do jazdy dziennej LED (DRL) w modelu EV9 „Star Map LED” zapewniają nowe wrażenia świetlne i zapewniają wyrafinowany, animowany wzór oświetlenia, który będzie oznaczał cyfrową twarz tygrysa Kia w przyszłych modelach EV marki.

 

Utworzony z wielokątnego języka projektowego, boczny profil EV9 bez wysiłku łączy mocną i niekwestionowaną tożsamość SUV-a z wyjątkową wydajnością aerodynamiczną. Dynamiczne trójkątne struktury błotników i wyraźnie zaznaczone geometryczne nadkola łączą się z kadłubem, łącząc wielokątne elementy w spójną strukturę, która prezentuje zdecydowany wygląd. Płaskie klamki drzwi i zwężająca się tylna linia dachu dają wrażenie płynnego i wydajnego ruchu.

 

Z tyłu pojazdu, proste, czyste linie tylnej klapy, elegancko uwydatnione smukłymi tylnymi światłami, które odzwierciedlają stylistykę tych z przodu, dodatkowo odzwierciedlają mocną i pewną siebie sylwetkę EV9.

 

Zbudowany w oparciu o globalną platformę modułową (E-GMP) Kia Electric Global Modular Platform (E-GMP), duży rozstaw osi, niska linia nadwozia i całkowicie płaska architektura pojazdu elektrycznego umożliwiły stworzenie obszernej przestrzeni dla wszystkich pasażerów, którzy mogą się połączyć i zrelaksować w komfortowym stylu salonu we wszystkich trzech rzędach miejsc. Oferowany zarówno w wersji sześcio-, jak i siedmioosobowej, Kia zebrała opinie rodzin, aby ocenić konfiguracje siedzeń i funkcje, aby upewnić się, że EV9 zapewnia taką samą przestrzeń, komfort i wrażenia wszystkim pasażerom, nie skupiając się całkowicie na kierowcy.

 

Pasażerowie siedzący w pierwszym i drugim rzędzie mogą jednocześnie odchylać swoje siedzenia, aby zrelaksować się i odpocząć podczas ładowania EV9. Siedzenia w drugim rzędzie można bez wysiłku obrócić o 180 stopni, dzięki czemu pasażerowie mogą wchodzić w interakcje z osobami siedzącymi w trzecim rzędzie. Trzeci rząd siedzeń oferuje również uchwyty na kubki i punkty ładowania urządzeń mobilnych.

 

W całej przestronnej, jasnej i przewiewnej kabinie EV9 ucieleśnia elegancko prosty, najwyższej jakości, wyjątkowo przyjazny dla użytkownika design. Otwarta, unosząca się w powietrzu, panoramiczna deska rozdzielcza rozciąga się od kierownicy do środka pojazdu. Dwa 12,3-calowe ekrany dotykowe zintegrowane z jednym 5-calowym wyświetlaczem segmentowym poprawiają wrażenia cyfrowe, oferując łatwą kontrolę funkcji pojazdu i ograniczając liczbę fizycznych przycisków do minimum.

 

Konsola środkowa jest wyposażona w liczne schowki, w tym przestronny schowek znajdujący się u jej podstawy. Drzwi konsoli środkowej zostały dodatkowo zaprojektowane w celu zwiększenia ogólnego wyrafinowania przestrzeni wewnętrznej.

 

Rozszerzony ekran audiowizualny, nawigacyjny i telematyczny (AVNT) EV9 zapewnia bogate i wciągające wrażenia. Zwiększa zdolność użytkowników do bezproblemowego angażowania się i interakcji z cyfrowym światem. Pod ekranem AVNT znajduje się szereg ukrytych przycisków dotykowych, które zapewniają funkcję start/stop wraz ze sterowaniem AVNT oraz ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją (HVAC).Formuła E i FIA przedstawiają samochód wyścigowy GEN3
MotorSport | 02.12.21

Formuła E i FIA przedstawiają samochód wyścigowy GEN3

Seria wiodących w branży projektów, produkcji i innowacji technologicznych w najszybszym, najlżejszym, najmocniejszym i najbardziej wydajnym samochodzie wyścigowym Formuły E w historii.

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie
Wiadomości | 19.06.21

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie

Toyota w końcu zdecydowała się na pokazanie pierwszego oficjalnego wizerunku nowej generacji swojego flagowego pickupa, modelu Tundra.

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650
Tuning | 18.05.23

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650

Ten samochód ma najmocniejszą z dwóch dostępnych jednostek benzynowych, która jest również jedynym oferowanym V8 i jak dotąd topowym silnikiem Range Rovera Sport.