Premiery | 09.02.23

Najlepszy rodzinny SUV według Toyoty, całkowicie nowy Grand Highlander

Światowa premiera Toyoty Grand Highlander odbyła się na kilka godzin przed rozpoczęciem Chicago Auto Show 2023, jako najnowszy i największy dodatek do odnoszącej sukcesy gamy SUV-ów Toyoty.

„Na rynku zdecydowanie istnieje zapotrzebowanie na SUV-y średniej wielkości, w których priorytetem jest komfort wnętrza we wszystkich trzech rzędach, a Grand Highlander jest najlepszą opcją” — powiedziała Lisa Materazzo, wiceprezes grupy ds. marketingu Toyoty. „Ten 3-rzędowy model przenosi dziedzictwo Highlandera w zupełnie nową przestrzeń, jednocześnie dotrzymując naszej obietnicy dotyczącej elektryfikacji. Highlander był pierwszym modelem w swoim segmencie, który oferował hybrydowy układ napędowy w 2006 roku, a Grand Highlander dalej umacnia naszą pozycję lidera w dziedzinie elektryfikacji”.

 

Zbudowany na platformie TNGA-K, Grand Highlander to aktywny rodzinny cruiser, który sprawdzi się na krótkich oraz dłuższych dystansach. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, pasażerem, czy siedzisz w drugim lub trzecim rzędzie – Grand Highlander jest w pełni funkcjonalny na drodze. Został zaprojektowany przez Calty Design Studios i bedzie produkowany wyłącznie w zakładzie Toyota Motor Manufacturing w Princeton w stanie Indiana, cena i data wprowadzenia do sprzedaży zostaną ogłoszone jeszcze tego lata.

 

Grand Highlander oferuje wyróżniający się i piękny wygląd zewnętrzny, połączony z przestronnym wnętrzem we wszystkich trzech rzędach. Z przodu inspirowany jest kształtem Highlandera, ale w zupełnie nowy sposób, dzięki trapezoidalnemu przedniemu grillowi w kształcie młotka i dostępnym 20-calowym kołom. Wyrafinowany design jest kontynuowany z tyłu, dzięki ostremu tylnemu zderzakowi. Wariant układu napędowego Hybrid Max idzie o krok dalej dzięki dostępnemu podwójnemu układowi wydechowemu.

 

Z zewnątrz jest piękny, ale funkcjonalny. Tylne słupki w kolorze nadwozia wyrażają pewną solidność i przydatność trzeciego rzędu na drodze, podczas gdy czarne progi nadają mu podniesiony wygląd SUV-a. Boczna powierzchnia płynnie przechodzi od drzwi przez błotniki do przednich i tylnych opon, wyrażając prosty, ale dynamiczny wygląd. W przypadku wersji Hybrid MAX dostępny jest ekskluzywny dolny przedni/tylny zderzak, zapewniający doskonałe rezultaty.

 

Przemyślany i przestronny projekt jest kontynuowany we wnętrzu. Miękko wyściełana deska rozdzielcza unosi się nad dostępnymi ornamentami z efektem drewna, które ciągną się w poszyciu drzwi, z funkcjonalnym kształtem tacy, płynnie zintegrowanym między nimi. Dodatkowo nisko pośrodku umieszczona jest solidna konsola, która sprawia wrażenie misternie wykonanej sofy, wyrażając komfortową przestrzeń przypominającą salon. Górna część tablicy rozdzielczej przechodzi w poszycie drzwi, tworząc szeroką przestrzeń, podczas gdy dolna część tablicy rozdzielczej zawiera niezależne podłokietniki po stronie kierowcy/pasażera, umożliwiające użytkowanie niezależnie od tego, czy pokrywa konsoli jest otwarta, czy zamknięta. Akcenty zdobnicze sprawiają, że wnętrze przypomina nowoczesne dzieło sztuki wyrzeźbione z litego drewna. Wysokiej jakości skórzane szwy wyrażają nowoczesną i wyrafinowaną elegancję.

 

Jeśli chodzi o osiągi i efektywność, Toyota oferuje oba te rozwiązania w pierwszym w historii Grand Highlanderze. Oferowany z trzema układami napędowymi, zarówno z napędem na przednie koła (FWD), jak i na wszystkie koła (AWD) – dobrze wyważony silnik turbogazowy 2,4 l (FWD/AWD), wiodąca pod względem wydajności hybryda 2,5 l (FWD/AWD) i najbardziej poszukujący wydajności, 362-konny Hybrid MAX z 400-funtowymi stopami momentu obrotowego ze standardowym napędem na cztery koła.

 

Jeśli chodzi o najnowsze technologie, Grand Highlander jest wyposażony w to, co najlepsze od Toyoty, zięki standardowemu 12,3-calowemu systemowi Toyota Audio Multimedia. Kierowcy Grand Highlander będą mieli również możliwość dostępu do szerokiej gamy ulepszonych dostępnych funkcji łączności i wygody, w tym aktualizacji Over-the-Air (OTA). Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z systemem za pomocą intuicyjnego sterowania dotykowego i głosowego. Dzięki dostępnej Connected Service Drive Connect kierowcy i pasażerowie mają dostęp do Intelligent Assistant, Cloud Navigation i Destination Assist.Nowa Skoda Scala
Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Scala

Skoda sprawiła, że ekspresyjny design swojej kompaktowej Scali stał się jeszcze bardziej charakterystyczny.

Volkswagen prezentuje nowy model Taos na zdjęciach w żywym kamuflażu
Wiadomości | 30.09.20

Volkswagen prezentuje nowy model Taos na zdjęciach w żywym kamuflażu

Volkswagen prezentuje dziś ekskluzywne zdjęcia Taosa, nowego SUV-a marki, prezentowanego pod innowacyjnym i nowoczesnym kamuflażem aby rozpocząć intensywną kampanię komunikacyjną na dwa tygodnie przed światową premierą.

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon
Wiadomości | 20.06.24

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon

Dzieło sztuki za 10 milionów złotych stworzone z pasji przez Carlex Design z Bielska-Białej. Podstawowy model G63 w najwyższym doposażeniu, teraz, uszlachetniony i jedyny taki na świecie.