Wiadomości | 17.05.21

Ostatnie testy nowego BMW serii 2 Coupe

Nowa edycja flagowego samochodu sportowego w segmencie kompaktowym premium przechodzi testy dynamiki jazdy i finalne strojenie.


Ostatnie testy nowego BMW serii 2 Coupe

To już ostatnia prosta na drodze do startu. Końcowa faza przygotowań do seryjnej produkcji nowej edycji BMW serii 2 Coupé rozpoczyna się od testów dynamicznych i dostrajania systemów napędu i układu jezdnego na torze wyścigowym. Ten dwudrzwiowy model oferuje wiele elementów charakterystycznych dla marki i unikalnych w segmencie kompaktów premium, zapewniających sportowe i emocjonujące wrażenia z jazdy, które są teraz starannie dostrajane podczas jazd testowych. Dzięki tym cechom samochód bardziej niż kiedykolwiek dotąd umacnia swoją pozycję lidera w tej klasie pojazdów. Wyjątkowe zalety nowego BMW serii 2 Coupé w konkurencyjnym środowisku to napęd na tylne koła, wyjątkowo mocny sześciocylindrowy silnik, zrównoważony rozkład masy na osie w proporcjach niemal 50:50, wyjątkowo sztywna karoseria i układ jezdny konsekwentnie zaprojektowany pod kątem zwinności i dynamiki.

 

Nowe BMW serii 2 Coupé, którego produkcja rozpocznie się późnym latem 2021 roku, jest bezkompromisowo zaprojektowane z myślą o sportowej radości z jazdy. Stanowi tym samym nowoczesną kontynuację tradycji niezwykle zwinnych, kompaktowych i mocnych modeli dwudrzwiowych marki, która istnieje od czasów legendarnego BMW 2002. Pod względem oddawania mocy, trakcji, dynamiki na zakrętach i precyzji prowadzenia nowe BMW serii 2 Coupé spełnia potrzeby szczególnie wymagających klientów szukających sportowego charakteru w kompaktowym samochodzie klasy premium.

 

W procesie rozwojowym nowego BMW serii 2 Coupé ostatecznym egzaminem dojrzałości zawieszenia, resorowania i amortyzacji, układu kierowniczego i hamulcowego są jazdy testowe i przygotowawcze na Pętli Północnej toru Nürburgring. Ponadto testy na publicznych drogach krajowych w okolicach Monachium oraz w ośrodku testowym BMW Group w Maisach pozwalają cieszyć się dynamicznymi właściwościami jezdnymi nowego BMW serii 2 Coupé również w codziennym ruchu drogowym i w różnych warunkach. Integracja wszystkich systemów układu napędowego i jezdnego gwarantuje, że charakterystyka silnika będzie w każdej sytuacji współgrała z precyzyjną kontrolą prowadzenia, fascynującą dynamiką na zakrętach, optymalną trakcją w każdych warunkach pogodowych i drogowych oraz doskonale wyważonym komfortem jazdy. Jednocześnie precyzyjne zestrojenie optymalizuje samosterowność i dynamikę przy działaniu przeciążeń bocznych, dzięki czemu unikalny, w segmencie nowego BMW serii 2 Coupé, napęd tylny pozwala na sportowe pokonywanie zakrętów oraz jazdę w kontrolowanym poślizgu.KTM X-BOW Odkryj zupełnie nowy concept car
Concept Cars | 24.10.20

KTM X-BOW Odkryj zupełnie nowy concept car

GTX & GT2 concept to pierwsze samochody wyścigowe GT, w których połączono homologowaną kabinę typu monocoque z homologowaną klatką bezpieczeństwa GT i fotelem wyścigowym z włókna węglowego. Wideo

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.

Citroen My Ami Buggy Concept
Concept Cars | 17.12.21

Citroen My Ami Buggy Concept

My Ami Buggy to samochód koncepcyjny wymyślony przez zabawę, który każde dziecko w wieku od 14 do 77 lat chciałoby dodać do swojej świątecznej listy.