Wiadomości | 17.05.21

Ostatnie testy nowego BMW serii 2 Coupe

Nowa edycja flagowego samochodu sportowego w segmencie kompaktowym premium przechodzi testy dynamiki jazdy i finalne strojenie.


Ostatnie testy nowego BMW serii 2 Coupe

To już ostatnia prosta na drodze do startu. Końcowa faza przygotowań do seryjnej produkcji nowej edycji BMW serii 2 Coupé rozpoczyna się od testów dynamicznych i dostrajania systemów napędu i układu jezdnego na torze wyścigowym. Ten dwudrzwiowy model oferuje wiele elementów charakterystycznych dla marki i unikalnych w segmencie kompaktów premium, zapewniających sportowe i emocjonujące wrażenia z jazdy, które są teraz starannie dostrajane podczas jazd testowych. Dzięki tym cechom samochód bardziej niż kiedykolwiek dotąd umacnia swoją pozycję lidera w tej klasie pojazdów. Wyjątkowe zalety nowego BMW serii 2 Coupé w konkurencyjnym środowisku to napęd na tylne koła, wyjątkowo mocny sześciocylindrowy silnik, zrównoważony rozkład masy na osie w proporcjach niemal 50:50, wyjątkowo sztywna karoseria i układ jezdny konsekwentnie zaprojektowany pod kątem zwinności i dynamiki.

 

Nowe BMW serii 2 Coupé, którego produkcja rozpocznie się późnym latem 2021 roku, jest bezkompromisowo zaprojektowane z myślą o sportowej radości z jazdy. Stanowi tym samym nowoczesną kontynuację tradycji niezwykle zwinnych, kompaktowych i mocnych modeli dwudrzwiowych marki, która istnieje od czasów legendarnego BMW 2002. Pod względem oddawania mocy, trakcji, dynamiki na zakrętach i precyzji prowadzenia nowe BMW serii 2 Coupé spełnia potrzeby szczególnie wymagających klientów szukających sportowego charakteru w kompaktowym samochodzie klasy premium.

 

W procesie rozwojowym nowego BMW serii 2 Coupé ostatecznym egzaminem dojrzałości zawieszenia, resorowania i amortyzacji, układu kierowniczego i hamulcowego są jazdy testowe i przygotowawcze na Pętli Północnej toru Nürburgring. Ponadto testy na publicznych drogach krajowych w okolicach Monachium oraz w ośrodku testowym BMW Group w Maisach pozwalają cieszyć się dynamicznymi właściwościami jezdnymi nowego BMW serii 2 Coupé również w codziennym ruchu drogowym i w różnych warunkach. Integracja wszystkich systemów układu napędowego i jezdnego gwarantuje, że charakterystyka silnika będzie w każdej sytuacji współgrała z precyzyjną kontrolą prowadzenia, fascynującą dynamiką na zakrętach, optymalną trakcją w każdych warunkach pogodowych i drogowych oraz doskonale wyważonym komfortem jazdy. Jednocześnie precyzyjne zestrojenie optymalizuje samosterowność i dynamikę przy działaniu przeciążeń bocznych, dzięki czemu unikalny, w segmencie nowego BMW serii 2 Coupé, napęd tylny pozwala na sportowe pokonywanie zakrętów oraz jazdę w kontrolowanym poślizgu.Największy w Europie salon dealerski BMW Group otwarty w Katowicach
Wiadomości | 27.06.23

Największy w Europie salon dealerski BMW Group otwarty w Katowicach

Salon został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami BMW Group, co czyni go jednym z pierwszych na świecie obiektów stworzonych w oparciu o koncepcję Retail.Next.

Najszybszy Bentley na świecie
Tuning | 13.04.21

Najszybszy Bentley na świecie

Bentley twierdzi, że jest to ich najbardziej ekstremalny samochód drogowy i nie mylą się. Continental GT3 w standardowej formie to bestia, teraz została zmieniona w potwora.

Nowa Skoda Kamiq
Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Kamiq

Najpopularniejszy SUV marki otrzymał uderzające zmiany z przodu i z tyłu. Dzięki bardziej surowemu wyglądowi emanuje większą prezencją SUV-a.