Elektryczne | 24.02.21

Wkrótce premiera Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche Taycan Cross Turismo kończy obecnie ostatnie jazdy testowe.

Obszerny program testów Porsche odbył się na torach wyścigowych, takich jak Nürburgring Nordschleife i Grand Prix w Hockenheim (oba w Niemczech), a także na polach testowych na całym świecie - w tym w mieście Nardò na południu Włoch. Cross Turismo został również przetestowany na uboczu na południu Francji iw Pirenejach, podczas gdy tereny testowe w Weissach Development Center oferowały kolejne wyzwanie terenowe poza Afryką, na torze Safari. Po pokonaniu łącznie 998 361 kilometrów testowych prototypy Cross Turismo okrążyły kulę ziemską prawie 25 razy - mierząc na równiku.

 

>>>29.04.2021.>>> 20 lat Porsche w Chinach. Porsche dostarczyło swoje pierwsze samochody sportowe do Chin 20 lat temu. Od tego czasu region stał się największym rynkiem firmy. WIDEO.

 

Równolegle z końcowymi jazdami testowymi zakamuflowany Taycan Cross Turismo od początku roku odbywa globalną trasę testową z przedstawicielami mediów. W ciągu zaledwie sześciu tygodni prototyp ten odwiedził pięć największych rynków wersji Cross Utility Taycana: w USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii i Niemczech.

 

Nowa pochodna zawiera wszystkie mocne strony sportowej limuzyny Taycan, takie jak doskonałe osiągi i duży zasięg. Podwozie z napędem na wszystkie koła i zawieszeniem pneumatycznym ma regulowaną wysokość. Pasażerowie z tyłu mają także znacznie więcej miejsca nad głową oraz dużą ładowność pod tylną klapą. Pakiet i warunki przestrzenne zostały zoptymalizowane w najdrobniejszych szczegółach. Makieta, wierne, fizyczne odwzorowanie wnętrza i sam model funkcji pakietu zajęły 650 godzin projektowania, elektroniki i koordynacji oraz 1500 godzin warsztatów.

 

W Porsche samochody elektryczne muszą przejść ten sam rygorystyczny program testów, co samochody sportowe z silnikami spalinowymi. Rozległe testy są również przeprowadzane w laboratorium i na stanowiskach testowych i obejmują rozwój i walidację projektu aerodynamicznego. Cross Turismo stawiał czoła burzy w tunelu aerodynamicznym przez około 325 godzin.

 

Światowa premiera pierwszego elektrycznego pojazdu typu Cross Utility odbędzie się 4 marca o godzinie 16:00, natomiast w sprzedaży Taycan Cross Turismo pojawi się na europejskim rynku latem 2021 roku.Mitsubishi prezentuje pierwsze zdjęcie zupełnie nowego OUTLANDERA
Wiadomości | 10.12.20

Mitsubishi prezentuje pierwsze zdjęcie zupełnie nowego OUTLANDERA

Outlander nowej generacji zadebiutuje w lutym przyszłego roku, a wkrótce potem na innych rynkach międzynarodowych.

Vision AMG całkowicie elektryczną przyszłość Mercedes-AMG
Elektryczne | 23.05.22

Vision AMG całkowicie elektryczną przyszłość Mercedes-AMG

Nowa platforma AMG.EA, która jest obecnie opracowywana w Affalterbach z myślą o całkowicie elektrycznych modelach o wysokich osiągach.

Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach
Wiadomości | 21.02.22

Zmiany w taryfikatorze mandatów już widoczne w statystykach

Według Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w styczniu br. o ponad 55 proc. obniżyła się liczba przekroczeń prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.