Premiery | 01.09.21

Światowa premiera nowego Opla Astry Hybrid

Szósta generacja Astry zaprojektowana, opracowana i wyprodukowana w centrali Opla w Niemczech, teraz jako hybryda typu plug-in i jako w pełni elektryczna Astra-e od 2023 r. Wideo.

Opel przedstawia zupełnie nową, szóstą generację bestsellera klasy kompaktowej. Prawdziwa perełka designu dzięki Oplu Vizorowi, w pełni cyfrowemu panelowi Pure Panel i najlepszym technologiom, takim jak najnowsza wersja adaptacyjnej technologii Intelli-Lux LED® Pixel Light. Wraz z nowicjuszem niemiecki producent otwiera teraz kolejny rozdział 30-letniej historii sukcesu Astry: po raz pierwszy model klasy kompaktowej z Rüsselsheim będzie dostępny z napędem elektrycznym. Opel zaoferuje nową Astrę jako hybrydę typu plug-in w dwóch poziomach wydajności, a od 2023 r. jako Astrę-e z napędem akumulatorowym. Ponadto dostępne są wersje z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi w połączeniu ze zoptymalizowanymi pod względem tarcia sześciobiegową manualną i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

 

To pierwszy model Opla, który wkrótce zaoferuje klientom wybór między napędem czysto elektrycznym, hybrydą plug-in lub silnikiem spalinowym. Zakres mocy rozciąga się od 81 kW/110 KM do 165 kW/225 KM mocy systemowej1, co gwarantuje doskonałe osiągi. Opel łączy radość z jazdy z najwyższą wydajnością i dbałością o środowisko w nowej generacji bestsellera swojej klasy kompaktowej. W zwykłych atrakcyjnych cenach: przyjemność z jazdy Astrą zaczyna się od 22 465 € (sugerowana cena detaliczna z VAT w Niemczech).

 

Opel sprzedał prawie 15 milionów modeli Astry od czasu premiery następcy Kadetta w 1991 roku. 30 lat później model klasy kompaktowej jest bardziej wiodący niż kiedykolwiek. Nowy Opel Astra to deklaracja stylistyczna marki. Dynamiczny jak nigdy dotąd, z gładkimi, napiętymi powierzchniami, pozbawionymi zbędnych elementów i z nową twarzą marki – Oplem Vizorem. Szósta generacja debiutuje w tym roku jako sportowy pięciodrzwiowy samochód o niskim zawieszeniu, a jednocześnie bardziej przestronny niż jego poprzednik. Nowa generacja została zaprojektowana i opracowana w siedzibie głównej Opla w Rüsselsheim, gdzie produkcja rozpocznie się jesienią tego roku. Nowicjusz wprowadza innowacje do klasy kompaktowej, które klienci znali wcześniej tylko z droższych pojazdów. Na przykład w Astrze debiutuje najnowsza ewolucja adaptacyjnego oświetlenia pikselowego Intelli-Lux LED®. System oświetleniowy pochodzi prosto z flagowej Insignii Opla, a dzięki 168 elementom LED jest liderem w segmencie rynku kompaktowego i średniej wielkości.

 

We wnętrzu nowej generacji Astry nastąpił skok w czasie. Dzięki w pełni cyfrowemu panelowi Pure, instrumenty analogowe przeszły do ??historii. Zamiast tego nowy interfejs człowiek-maszyna (HMI) ze świeżą, nowoczesną grafiką oferuje klientom czyste, bardziej intuicyjne wrażenia. Obsługa odbywa się za pomocą bardzo szerokiego ekranu dotykowego, podobnie jak w smartfonie. Nigdy wcześniej Opel nie był tak intuicyjny i łatwy w obsłudze jak nowa Astra.Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.
Wiadomości | 24.06.22

Wyposażenie auta w Unii Europejskiej. Poznaj swoje prawa w świetle konwencji wiedeńskiej.

Czy wiesz, jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta w Unii Europejskiej? Poznaj swoje prawa i sprawdź, o czym mówi konwencja wiedeńska.

Dołącz do rywalizacji. Sprawdź się w Rajdzie Argentyny
Wiadomości | 22.04.20

Dołącz do rywalizacji. Sprawdź się w Rajdzie Argentyny

W odpowiedzi na zawieszenie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, z powodu pandemii koronawirusa, zespół ŠKODA Motorsport organizuje wirtualną wersję rajdu Argentyny opartą na popularnej platformie DiRT Rally 2.0. Do rywalizacji mogą włączyć się wszyscy amatorzy sportów motorowych i gier wideo. Entuzjaści rajdów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w walce z profesjonalnymi kierowcami, takimi jak jak Chris Ingram, Pontus Tidemand, Oliver Solberg, Martin Koči czy Petr Semerád.

Safety Experience czyli bezpieczeństwo jazdy w praktyce według Mercedes-Benz
Wiadomości | 21.07.20

Safety Experience czyli bezpieczeństwo jazdy w praktyce według Mercedes-Benz

Rusza trzeci sezon szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience ? bezpieczeństwo w praktyce.