Wiadomości | 02.03.21

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Chce zostać liderem rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody.


Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Volvo Cars chce zostać liderem na szybko rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody do 2030 roku.

 

(Artykuł polecany: Premiera - Volvo wprowadza nowy, całkowicie elektryczny model Volvo C40 Recharge)

 

Do tego czasu firma zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne i wycofywać wszystkie samochody ze swojego globalnego portfolio z silnikiem spalinowym, w tym hybrydy. Przejście firmy na produkcję w pełni elektrycznych samochodów jest częścią jej ambitnego planu klimatycznego, który ma na celu konsekwentne zmniejszanie śladu węglowego w całym cyklu życia każdego samochodu poprzez konkretne działania. Decyzja opiera się również na oczekiwaniu, że ustawodawstwo, a także szybka rozbudowa dostępnej infrastruktury ładowania wysokiej jakości, przyspieszy akceptację przez konsumentów samochodów w pełni elektrycznych.

 

Dążenie Volvo Cars do pełnej elektryfikacji idzie w parze ze zwiększonym naciskiem na sprzedaż online oraz bardziej kompletną, atrakcyjną i przejrzystą ofertą konsumencką pod nazwą Care by Volvo. Wszystkie modele w pełni elektryczne będą dostępne tylko w Internecie.

 

„Aby odnieść sukces, potrzebujemy rentownego wzrostu. Dlatego zamiast inwestować w kurczącą się firmę, decydujemy się inwestować w przyszłość - elektryczną i internetową ”- powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor generalny. „Jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby stać się liderem w szybko rozwijającym się segmencie pojazdów elektrycznych premium”.

 

W zeszłym roku Volvo Cars wprowadziło na rynki całego świata swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge. Później firma zaprezentuje swój drugi w pełni elektryczny samochód, nowy model z serii 40.

 

W nadchodzących latach Volvo Cars wprowadzi kilka dodatkowych modeli elektrycznych, a kolejne będą w przyszłości. Już do 2025 r. Planuje, aby 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a reszta to hybrydy. Do 2030 roku każdy sprzedawany przez niego samochód powinien być w pełni elektryczny.Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22
Super Cars | 28.03.23

Holenderski butikowy producent supersamochodów Donkervoort zwiększa produkcję modelu F22

Donkervoort potwierdził, że doda kolejne 25 samochodów do limitowanej serii produkcyjnej wyprzedanego już modelu F22, ponieważ popyt na zupełnie nowy supersamochód wciąż rośnie.

BRABUS 900 SUPERBLACK luksusowy supersamochód na bazie Mercedesa-AMG GLS 63 4MATIC+
Tuning | 26.04.23

BRABUS 900 SUPERBLACK luksusowy supersamochód na bazie Mercedesa-AMG GLS 63 4MATIC+

Sugerowana cena producenta tego modelu to w przybliżeniu 1.7 miliona złotych plus podatki. Nazwa mówi wszystko: wewnątrz i na zewnątrz rządzi kolor czarny.

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru
Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.