Wiadomości | 02.03.21

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Chce zostać liderem rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody.


Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Volvo Cars chce zostać liderem na szybko rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody do 2030 roku.

 

(Artykuł polecany: Premiera - Volvo wprowadza nowy, całkowicie elektryczny model Volvo C40 Recharge)

 

Do tego czasu firma zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne i wycofywać wszystkie samochody ze swojego globalnego portfolio z silnikiem spalinowym, w tym hybrydy. Przejście firmy na produkcję w pełni elektrycznych samochodów jest częścią jej ambitnego planu klimatycznego, który ma na celu konsekwentne zmniejszanie śladu węglowego w całym cyklu życia każdego samochodu poprzez konkretne działania. Decyzja opiera się również na oczekiwaniu, że ustawodawstwo, a także szybka rozbudowa dostępnej infrastruktury ładowania wysokiej jakości, przyspieszy akceptację przez konsumentów samochodów w pełni elektrycznych.

 

Dążenie Volvo Cars do pełnej elektryfikacji idzie w parze ze zwiększonym naciskiem na sprzedaż online oraz bardziej kompletną, atrakcyjną i przejrzystą ofertą konsumencką pod nazwą Care by Volvo. Wszystkie modele w pełni elektryczne będą dostępne tylko w Internecie.

 

„Aby odnieść sukces, potrzebujemy rentownego wzrostu. Dlatego zamiast inwestować w kurczącą się firmę, decydujemy się inwestować w przyszłość - elektryczną i internetową ”- powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor generalny. „Jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby stać się liderem w szybko rozwijającym się segmencie pojazdów elektrycznych premium”.

 

W zeszłym roku Volvo Cars wprowadziło na rynki całego świata swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge. Później firma zaprezentuje swój drugi w pełni elektryczny samochód, nowy model z serii 40.

 

W nadchodzących latach Volvo Cars wprowadzi kilka dodatkowych modeli elektrycznych, a kolejne będą w przyszłości. Już do 2025 r. Planuje, aby 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a reszta to hybrydy. Do 2030 roku każdy sprzedawany przez niego samochód powinien być w pełni elektryczny.Chevy Beast Concept
Concept Cars | 04.11.21

Chevy Beast Concept

Zaprojektowany, aby zademonstrować możliwości komponentów Chevrolet Performance, napędzany silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych z doładowaniem. SEMA Show 2021.

Bugatti pokazał... ???
Wiadomości | 21.10.20

Bugatti pokazał... ???

Bugatti pokazało ciekawą grafikę w social media z podpisem: "Co jeśli..?" . Ale tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi. Wiemy, że niedawno Rimac przejął Bugatti, więc możliwe, że ma z tym coś wspólnego, ale to tylko przypuszczenia. Zdjęcie przedstawia tak jakby światła stopu jakiegoś hiperelektrycznego samochodu. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że wkrótce się dowiemy!

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie
Tuning | 17.08.20

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie

z dwoma ekskluzywnymi specjalnymi edycjami 007 inspirowanymi samochodami z filmu No Time to Die.