Wiadomości | 02.03.21

Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Chce zostać liderem rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody.


Volvo Cars ma być w pełni elektryczne do 2030 roku

Volvo Cars chce zostać liderem na szybko rozwijającym się rynku samochodów elektrycznych premium i planuje stać się firmą produkującą w pełni elektryczne samochody do 2030 roku.

 

(Artykuł polecany: Premiera - Volvo wprowadza nowy, całkowicie elektryczny model Volvo C40 Recharge)

 

Do tego czasu firma zamierza sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne i wycofywać wszystkie samochody ze swojego globalnego portfolio z silnikiem spalinowym, w tym hybrydy. Przejście firmy na produkcję w pełni elektrycznych samochodów jest częścią jej ambitnego planu klimatycznego, który ma na celu konsekwentne zmniejszanie śladu węglowego w całym cyklu życia każdego samochodu poprzez konkretne działania. Decyzja opiera się również na oczekiwaniu, że ustawodawstwo, a także szybka rozbudowa dostępnej infrastruktury ładowania wysokiej jakości, przyspieszy akceptację przez konsumentów samochodów w pełni elektrycznych.

 

Dążenie Volvo Cars do pełnej elektryfikacji idzie w parze ze zwiększonym naciskiem na sprzedaż online oraz bardziej kompletną, atrakcyjną i przejrzystą ofertą konsumencką pod nazwą Care by Volvo. Wszystkie modele w pełni elektryczne będą dostępne tylko w Internecie.

 

„Aby odnieść sukces, potrzebujemy rentownego wzrostu. Dlatego zamiast inwestować w kurczącą się firmę, decydujemy się inwestować w przyszłość - elektryczną i internetową ”- powiedział Håkan Samuelsson, dyrektor generalny. „Jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby stać się liderem w szybko rozwijającym się segmencie pojazdów elektrycznych premium”.

 

W zeszłym roku Volvo Cars wprowadziło na rynki całego świata swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge. Później firma zaprezentuje swój drugi w pełni elektryczny samochód, nowy model z serii 40.

 

W nadchodzących latach Volvo Cars wprowadzi kilka dodatkowych modeli elektrycznych, a kolejne będą w przyszłości. Już do 2025 r. Planuje, aby 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a reszta to hybrydy. Do 2030 roku każdy sprzedawany przez niego samochód powinien być w pełni elektryczny.Rozpoczęło się odliczanie do finału World Car Awards 2023
Wiadomości | 08.02.23

Rozpoczęło się odliczanie do finału World Car Awards 2023

100 wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych z 32 krajów wybrało finalistów tegorocznej edycji, której finał odbędzie się 5 kwietnia podczas New York Auto Show 2023.

Światowa premiera nowego Lexusa ES
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego Lexusa ES

Całkowicie nowy Lexus ES siódmej generacji na nowo zdefiniował swój status wśród luksusowych sedanów klasy podstawowej.

Mitsubishi prezentuje nową stylizację Eclipse Cross
Wiadomości | 15.10.20

Mitsubishi prezentuje nową stylizację Eclipse Cross

Nowy model benzynowy ECLIPSE CROSS pojawi się po raz pierwszy w Australii i Nowej Zelandii w listopadzie, a wariant PHEV będzie dostępny w 2021 r. Zarówno wersje benzynowe, jak i PHEV rozpoczynają się dziś w Japonii w przedsprzedaży i będą dostępne jeszcze w tym roku. W Ameryce Północnej model benzynowy zadebiutuje w pierwszym kwartale 2021 roku; Obecnie nie ma planów dodania modelu PHEV na ten rynek.