Premiery | 02.03.21

Volvo wprowadza nowy, całkowicie elektryczny model Volvo C40 Recharge

Pierwszy model Volvo sprzedawany wyłącznie online.

C40 Recharge ma wszystkie zalety SUV-a, ale ma niższy i bardziej elegancki wygląd. Opiera się na platformie samochodowej CMA i jest pierwszym modelem Volvo w historii zaprojektowanym wyłącznie z napędem elektrycznym.

 

Po wprowadzeniu XC40 Recharge, a teraz C40 Recharge, Volvo Cars wprowadzi kilka dodatkowych modeli elektrycznych w nadchodzących latach.

 

Już do 2025 r. Planuje, aby 50 procent globalnej sprzedaży stanowiły samochody w pełni elektryczne, a reszta to hybrydy. Planuje również, że do 2030 roku każdy sprzedawany przez nią samochód będzie wyłącznie elektryczny.

 

Tył C40 Recharge ma uderzającą stylistykę, która pasuje do dolnej linii dachu, podczas gdy nowy projekt przodu wprowadza nową twarz dla elektrycznych Volvo i obejmuje przednie światła z najnowocześniejszą technologią pikseli.

 

Wewnątrz C40 Recharge zapewnia klientom wysoką pozycję siedzącą, preferowaną przez większość kierowców Volvo, a jednocześnie jest dostępna w różnych kolorach i opcjach dekoracyjnych unikalnych dla tego modelu. Jest to również pierwszy model Volvo całkowicie pozbawiony skóry.

 

Podobnie jak XC40 Recharge, C40 Recharge jest wyposażony w jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych na rynku, opracowany wspólnie z Google i oparty na systemie operacyjnym Android. Zapewnia konsumentom wbudowane aplikacje i usługi Google, takie jak Mapy Google, Asystent Google i Sklep Google Play.

 

Nieograniczone dane zapewniają doskonałą łączność, a C40 Recharge będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania drogą bezprzewodową. Oznacza to, że po opuszczeniu fabryki będzie z czasem się poprawiał.

 

Napęd składa się z dwóch silników elektrycznych, jednego z przodu i jednego z tyłu, zasilanych akumulatorem 78 kWh, który można szybko naładować do 80% w około 40 minut. Oferuje przewidywany zasięg około 420 km, który ma się z czasem poprawiać dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania.

 

Jak ogłoszono dzisiaj, w pełni elektryczny model C40 Recharge będzie dostępny tylko w Internecie. Zgodnie z ambicją ograniczenia złożoności oferty modelowej i skupienia się na atrakcyjnych, wstępnie wybranych wariantach, Volvo Cars radykalnie uprościło ofertę konsumencką C40 Recharge.

 

Gdy klient otrzyma nowy samochodód C40 Recharge, otrzyma wygodny pakiet pielęgnacyjny obejmujący takie elementy, jak serwis, gwarancja, pomoc drogowa, a także opcje ubezpieczenia i ładowania w domu.

 

C40 Recharge trafi do produkcji jesienią tego roku i zostanie wyprodukowany wraz z XC40 Recharge w fabryce Volvo Cars w Gandawie w Belgii.Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii
Premiery | 26.08.21

Jeep Commander najbardziej wyrafinowany model marki, jaki kiedykolwiek powstał w Brazylii

Produkowany w Brazylii ma wnieść markę na nowy poziom premium w tym kraju i uczynić gamę Jeepa jeszcze bardziej kompletną.

Super ekskluzywny Aznom Palladium zadebiutuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Super Cars | 03.12.21

Super ekskluzywny Aznom Palladium zadebiutuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

7 grudnia najbardziej wysunięty na północ Emirat, Ras Al Khaimah, będzie gospodarzem ekskluzywnego wydarzenia.

Bezemisyjny nowy Opel Vivaro-e
Wiadomości | 28.04.20

Bezemisyjny nowy Opel Vivaro-e

Opel Vivaro-e jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem użytkowym niemieckiego producenta motoryzacyjnego i pojawia się na rynku w momencie, gdy bezemisyjna dostawa towarów i usług staje się koniecznością w wielu obszarach. Dostępny w trzech długościach i wielu wariantach nadwozia. Całkowicie nowy Opel Vivaro-e to w pełni funkcjonalny samochód dostawczy dla firm o najwyższych wymaganiach. Będziemy mogli go zamówić już tego lata, pierwsze dostawy w ciągu roku. Vivaro-e jest produkowany w tym samym zakładzie na tej samej linii co wersje z silnikami wysokoprężnymi.