Premiery | 18.04.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM drugiej generacji, który zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach.

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował światową premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM. Począwszy od kluczowego rynku luksusowych minivanów w Chinach, LM drugiej generacji zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym po raz pierwszy w Europie i na rodzimym rynku Lexusa w Japonii.

 

Lexus LM pierwszej generacji został wprowadzony na rynek w 2020 roku jako odpowiedź na aspiracje klientów dotyczące minivanów z szoferem w Chinach i innych częściach Azji. Oferując konfiguracje 4- i 7-miejscowe, pojazd został dobrze przyjęty przez szerokie grono klientów. W kolejnych latach potrzeby i pragnienia globalnego rynku dóbr luksusowych uległy dalszemu zintensyfikowaniu i zróżnicowaniu. W odpowiedzi nowy LM został całkowicie przeprojektowany, ponownie oceniając jego wartość i rację bytu jako „Luxury Mover”, od którego pochodzi nazwa modelu.

 

Głównym celem zespołu inżynierów i projektantów było stworzenie pojazdu zapewniającego przestrzeń wewnętrzną i dynamiczne wrażenia, w których wszyscy pasażerowie mogliby naturalnie czuć się swobodnie. Zaczyna się to od podstawowego komfortu jazdy i funkcjonalności. Kierowca cieszy się bezwysiłkowym zaangażowaniem dzięki bezpośredniej i precyzyjnej zwrotności, cechom korzystnym dla pasażerów na tylnych siedzeniach, którzy również cieszą się brakiem rozpraszania uwagi przez niepożądany hałas i wibracje, co pozwala im czuć się produktywnie i odświeżony.

 

Wygląd zewnętrzny zapewnia elegancką prezencję i aerodynamiczną formę zgodnie z językiem stylistycznym Lexusa, a linie pojazdu odzwierciedlają funkcjonalność i dynamiczne osiągi. We wnętrzu przednia kabina łączy praktyczność z wyrafinowaniem, aby umożliwić kierowcy skupienie się, podczas gdy przestronna tylna część oferuje starannie wykonane siedzenia i wykończenie wraz z różnorodnymi funkcjami i technologiami, aby jak najlepiej wykorzystać cenny czas podróży pasażerów.

 

Oprócz trzyrzędowych konfiguracji 6- i 7-miejscowych, nowy LM jest dostępny jako model 4-miejscowy przeznaczony do użytku jako minivan z szoferem.

Przegroda oddziela przednie i tylne siedzenia. W górnej części znajduje się wysuwane szklane okno z funkcją przyciemniania, oferujące dwa poziomy prywatności bez utraty poczucia lekkości. Poniżej znajduje się duży 48-calowy panoramiczny wyświetlacz, który może być używany do różnych celów, w tym do spotkań online i rozrywki. Pod wyświetlaczem znajduje się lodówka i schowki.Nowy silnik elektryczny firmy Koenigsegg niewiele większy od puszki na napoje
Elektryczne | 02.02.22

Nowy silnik elektryczny firmy Koenigsegg niewiele większy od puszki na napoje

Koenigsegg kontynuuje rozwój własnej technologii i właśnie zaprezentował pierwszy własny silnik elektryczny i napęd elektryczny.

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński
Premiery | 14.09.21

Zaprezentowano nowego Nissana GT-R w specjalnej limitowanej edycji na rynek japoński

Linia modeli obejmuje dwie limitowane wersje, GT-R Premium Edition T-spec i GT-R Track Edition Engineered by NISMO T-spec.

Co łączy hiszpański charakter CUPRY i szybkość Audi RS?
Wiadomości | 25.05.23

Co łączy hiszpański charakter CUPRY i szybkość Audi RS?

Wprowadzając na rynek model Formentora VZ5, hiszpański producent połączył siły z Audi, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju pojazd, który dzieli najlepsze cechy tych dwóch marek.