Premiery | 18.04.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM drugiej generacji, który zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach.

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował światową premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM. Począwszy od kluczowego rynku luksusowych minivanów w Chinach, LM drugiej generacji zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym po raz pierwszy w Europie i na rodzimym rynku Lexusa w Japonii.

 

Lexus LM pierwszej generacji został wprowadzony na rynek w 2020 roku jako odpowiedź na aspiracje klientów dotyczące minivanów z szoferem w Chinach i innych częściach Azji. Oferując konfiguracje 4- i 7-miejscowe, pojazd został dobrze przyjęty przez szerokie grono klientów. W kolejnych latach potrzeby i pragnienia globalnego rynku dóbr luksusowych uległy dalszemu zintensyfikowaniu i zróżnicowaniu. W odpowiedzi nowy LM został całkowicie przeprojektowany, ponownie oceniając jego wartość i rację bytu jako „Luxury Mover”, od którego pochodzi nazwa modelu.

 

Głównym celem zespołu inżynierów i projektantów było stworzenie pojazdu zapewniającego przestrzeń wewnętrzną i dynamiczne wrażenia, w których wszyscy pasażerowie mogliby naturalnie czuć się swobodnie. Zaczyna się to od podstawowego komfortu jazdy i funkcjonalności. Kierowca cieszy się bezwysiłkowym zaangażowaniem dzięki bezpośredniej i precyzyjnej zwrotności, cechom korzystnym dla pasażerów na tylnych siedzeniach, którzy również cieszą się brakiem rozpraszania uwagi przez niepożądany hałas i wibracje, co pozwala im czuć się produktywnie i odświeżony.

 

Wygląd zewnętrzny zapewnia elegancką prezencję i aerodynamiczną formę zgodnie z językiem stylistycznym Lexusa, a linie pojazdu odzwierciedlają funkcjonalność i dynamiczne osiągi. We wnętrzu przednia kabina łączy praktyczność z wyrafinowaniem, aby umożliwić kierowcy skupienie się, podczas gdy przestronna tylna część oferuje starannie wykonane siedzenia i wykończenie wraz z różnorodnymi funkcjami i technologiami, aby jak najlepiej wykorzystać cenny czas podróży pasażerów.

 

Oprócz trzyrzędowych konfiguracji 6- i 7-miejscowych, nowy LM jest dostępny jako model 4-miejscowy przeznaczony do użytku jako minivan z szoferem.

Przegroda oddziela przednie i tylne siedzenia. W górnej części znajduje się wysuwane szklane okno z funkcją przyciemniania, oferujące dwa poziomy prywatności bez utraty poczucia lekkości. Poniżej znajduje się duży 48-calowy panoramiczny wyświetlacz, który może być używany do różnych celów, w tym do spotkań online i rozrywki. Pod wyświetlaczem znajduje się lodówka i schowki.Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom
Elektryczne | 09.05.22

Ford przedstawił dziś w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom

Kolejny ważny krok w procesie elektryfikacji marki Ford, przedstawiając pierwsze szczegóły zupełnie nowego, w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom.

Światowa premiera Nowego Multivana
Premiery | 10.06.21

Światowa premiera Nowego Multivana

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje światową premierę nowej generacji bestsellera zbudowanego według całkowicie nowej koncepcji.

Bezemisyjny nowy Opel Vivaro-e
Wiadomości | 28.04.20

Bezemisyjny nowy Opel Vivaro-e

Opel Vivaro-e jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem użytkowym niemieckiego producenta motoryzacyjnego i pojawia się na rynku w momencie, gdy bezemisyjna dostawa towarów i usług staje się koniecznością w wielu obszarach. Dostępny w trzech długościach i wielu wariantach nadwozia. Całkowicie nowy Opel Vivaro-e to w pełni funkcjonalny samochód dostawczy dla firm o najwyższych wymaganiach. Będziemy mogli go zamówić już tego lata, pierwsze dostawy w ciągu roku. Vivaro-e jest produkowany w tym samym zakładzie na tej samej linii co wersje z silnikami wysokoprężnymi.