Premiery | 07.07.20

Całkiem nowe Audi Q4 Sportback e-tron concept. Światowa premiera online

Zapraszamy na światową premierę nowego modelu od Audi. Q4 Sportback e-tron concept, który wejdzie do produkcji w 2021 roku jako SUV Coupé. Zobacz wideo z premiery oraz zdjęcia.

Z technicznego punktu widzenia są identycznymi bliźniakami, ale pod względem kształtu każdy z nich ma swoje niepowtarzalne i charakterystyczne cechy: koncepcja Audi Q4 e-tron dała odwiedzającym podczas Geneva Motor Show 2019 smak pierwszego kompaktowego elektrycznego SUV-a od Audi. Wraz z Q4 Sportback e-tron, marka prezentuje teraz drugi model linii produktów, który wejdzie do produkcji w 2021 roku jako SUV Coupé.

Daje to potencjalnym klientom Q4 możliwość zastanowienia się, którą wersję preferują mniej więcej rok przed dostawą pierwszych pojazdów: wszechstronność i wytrzymałość klasycznego SUV-a lub dynamiczną elegancję wariantu Coupé. Wymiary dwóch modeli Q4 są prawie identyczne: przy zewnętrznej długości 4,60 metra (15,1 stopy) i wysokości 1,60 m (5,2 stopy) Sportback jest o jeden centymetr (0,4 cala) dłuższy i bardziej płaski. Warianty Q4 są identyczne pod względem szerokości 1,90 m (6,2 stopy) i rozstawu osi 2,77 metra (9,1 stopy).

 

Dwa samochody koncepcyjne, które już oferują wyraźne spojrzenie na najwyższej klasy silniki nadchodzącego seryjnego modelu produkcyjnego, również mają tę samą technologię napędu. Dwa silniki elektryczne uruchamiają 225 kW mocy wyjściowej systemu w koncepcji e-tron Q4 i Q4 Sportback. Jak to typowe dla Audi, moc napędowa jest przenoszona na drogę dzięki napędowi na wszystkie koła quattro. Dzięki doskonałej przyczepności obie wersje Q4 przyspieszają od zera do 100 km / h (62,1 mph) w zaledwie 6,3 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 180 km / h (111,8 mil / h).

 

Duży akumulator o pojemności 82 kilowatogodzin zajmuje prawie całą przestrzeń w obszarze podwozia między osiami. Zasięg ponad 450 kilometrów (279,6 mil) - zgodnie ze standardem WLTP - wyznacza standardy w swojej klasie. Wersje z napędem na tylne koła oferują zasięg ponad 500 kilometrów (310,7 mil) zgodnie z WLTP. Technologię koncepcji Q4 e-tron zapewnia modułowa platforma elektryfikacyjna (MEB), która zostanie zintegrowana z wieloma pojazdami elektrycznymi produkowanymi w przyszłości przez Grupę Volkswagen, od klasy kompaktowej do wyższej klasy średniej. Koncepcja Audi Q4 Sportback e-tron pozwala spojrzeć z wyprzedzeniem na elektryczny pojazd produkowany w siódmej serii, który producent wprowadzi do 2021 r.

 Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA
Elektryczne | 16.06.21

Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar, spółka zależna Volvo Car, rozpocznie produkcję w pełni elektrycznych pojazdów w USA pod koniec przyszłego roku.

Ford GT 64 Prototype Heritage Edition
Tuning | 12.08.21

Ford GT 64 Prototype Heritage Edition

Limitowana edycja pojazdu jest inspirowana prototypem Forda GT z 1964 roku, który stał się jedynym amerykańskim supersamochodem, który wygrał Le Mans.

Nowa Honda Civic Si wyznacza nowy standard dla sportowych kompaktowych sedanów
Premiery | 19.10.21

Nowa Honda Civic Si wyznacza nowy standard dla sportowych kompaktowych sedanów

Najlepiej prowadzący się, najlepiej wyposażony i najprzyjemniejszy w prowadzeniu Civic Si, jaki kiedykolwiek powstał.