Wiadomości | 01.08.23

Skoda zaprezentowała odświeżone modele Scala i Kamiq

Skoda Auto kompleksowo aktualizuje serię kompaktowych modeli miejskich SUV-ów Skoda Scala i Skoda Kamiq. Oba modele oferują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego.


Skoda zaprezentowała odświeżone modele Scala i Kamiq

Skoda Auto kompleksowo aktualizuje serię kompaktowych modeli miejskich SUV-ów Skoda Scala i Skoda Kamiq. Oba modele oferują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego, dzięki sztywnemu nadwoziu i jeszcze bardziej zaawansowanej gamie systemów wspomagających. Bazując na tej samej platformie MQB-A0, zarówno Scala, jak i Kamiq wyposażone są w wydajne, nowoczesne silniki TSI generacji evo2 o mocy od 70 kW (95 KM) do 110 kW (150 KM). Dzięki wyrafinowanym, ostro zarysowanym liniom Scala wygląda jeszcze bardziej dynamicznie, a zmiany konstrukcyjne wprowadzone w Kamiq nadają mu bardziej surowego SUV-a. Oba modele są teraz dostępne jako opcja z reflektorami TOP LED Matrix firmy Skoda – po raz pierwszy w tych modelach. Zwiększony udział materiałów pochodzących z recyklingu i naturalnych na zewnątrz i we wnętrzu zapewnia większą trwałość. Zrestrukturyzowana gama produktów dla obu modeli składa się teraz z trzech poziomów wyposażenia z sześcioma wariantami wnętrza wraz z opcjonalnymi pakietami wyposażenia. Cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali i 8,25-calowy wyświetlacz Škoda Infotainment są już standardem we wszystkich modelach. Nowe detale Simply Clever dopełniają odświeżenia.

 

>>> Więcej na temat nowej Skody Scala <<<     >>> Więcej na temat nowej Skody Kamiq<<<

 

„Kamiq i Scala na nowo zdefiniowały klasę kompaktową dla naszej marki i nie tylko, kiedy zostały wprowadzone na rynek. Teraz udoskonaliliśmy oba modele, przenosząc design, wnętrze i funkcjonalność na wyższy poziom. Nowe Kamiq i Scala uzupełniają naszą silną ofertę ICE i utrzymują silną pozycję na rynku”. Klaus Zellmer, prezes zarządu Skoda Auto

 

„Ta aktualizacja modeli Scala i Kamiq kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo. Bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje teraz również opcjonalne reflektory TOP LED Matrix – po raz pierwszy w tych modelach. Zgodnie z międzynarodową inicjatywą Vision Zero, Škoda Auto chce aktywnie przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Zmodernizowane serie modeli Kamiq i Scala oferują zatem szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagania, z których część jest zwykle spotykana w wyższych segmentach”. Johannes Neft, członek zarządu Skoda Auto ds. rozwoju technicznego

 

Dzięki modelom Scala i Kamiq Skoda Auto z powodzeniem zdobyła nowych klientów dla marki. Ekspresyjnie zaprojektowany, praktyczny model hatchback z bogatym wyposażeniem standardowym, Scala wyznacza standardy w klasie kompaktów dzięki dużej przestrzeni wewnętrznej i pojemności bagażnika. Od pierwszego pojawienia się w salonach w 2019 roku, do klientów na 57 rynkach na całym świecie dostarczono prawie 230 000 egzemplarzy. Kilka miesięcy po zaprezentowaniu Scali, czeski producent samochodów wkroczył do dynamicznie rozwijającego się segmentu miejskich SUV-ów z nowym Kamiqiem. Model ten oferuje zalety SUV-a, takie jak lepsza widoczność i wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie dzięki podwyższonej pozycji siedzącej oraz większy prześwit, łącząc te cechy ze zwinnością i prowadzeniem samochodu kompaktowego. Jako trzeci model w aktualnej kampanii SUV czeskiej marki szybko stał się bestsellerem. Do tej pory z linii produkcyjnej zjechało ponad 351 000 Kamiqów, co czyni go najlepiej sprzedającym się SUV-em Skody zarówno w 2021, jak i 2022 roku, wyprzedzając swoich popularnych starszych braci, Kodiaqa i Karoqa. Kamiq został dostarczony klientom na 60 rynkach na całym świecie.



Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki
Premiery | 03.11.21

Nowy Volkswagen ID.5 to pierwszy elektryczny SUV coupé marki

Nowy ID.5 i sportowy ID.5 GTX z dwusilnikowym napędem na cztery koła zachwycają swoim wyrazistym designem, możliwościami na długich dystansach i najnowszą generacją oprogramowania. Wideo.

Porsche Motorsport sezon 2019 najciekawsze wydarzenia WIDEO
Wiadomości | 07.05.20

Porsche Motorsport sezon 2019 najciekawsze wydarzenia WIDEO

Porsche Motorsport i kierowca Patrick Long (USA) jako narrator w nowym materiale wideo gdzie przedstawiają najważniejsze wydarzenia z sezonu 2019. Video News. A new video presents the Porsche Motorsport highlights from the 2019 season - with works driver Patrick Long (USA) as narrator. Please watch this story.

Nowy Peugeot 3008 jest pierwszym modelem marki, wyposażonym w nowy panoramic i-COCKPIT
Wiadomości | 06.06.23

Nowy Peugeot 3008 jest pierwszym modelem marki, wyposażonym w nowy panoramic i-COCKPIT

Marka zdecydowanie i w innowacyjny sposób dąży do pełnej elektryfikacji samochodów. Zastępuje swój bestsellerowy model 3008 nowym, elektrycznym SUV-em z nadwoziem typu fastback.