Wiadomości | 07.12.21

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Pożegnanie z legendą

Film krótkometrażowy The Last Blast śledzi niezrównaną jazdę słynnego Mercedesa-Benz 300 SLR 722 w londyńskim hołdzie Sir Stirlingowi Mossowi.

"Za kogo się uważasz? Stirling Moss? Oto, jak głosi legenda, policjant zapytał legendarnego brytyjskiego kierowcę wyścigowego po szczególnie „śmiałym” manewrze wyprzedzania na ulicach Londynu. „Tak, proszę pana”, była szczera odpowiedź.

 

Rezultatem jest poruszający trzy i pół minuty filmu. Punktem wyjścia przejażdżki, bardzo wcześnie pewnego niedzielnego poranka, jest Świątynia. Następnie obejmuje Houses of Parliament, Trafalgar Square, Royal Automobile Club i hotel The Ritz. Po drodze „722” mija własny 300 SL „Gullwing” Sir Stirlinga – samochód, którym podróżował z Londynu do Mille Miglia w 1955 roku. Jego przejazd przez miasto kończy się przed domem Mossa w Mayfair. Tam jego syn Elliot Moss stoi przed drzwiami i spogląda na zegarek na swoim nadgarstku, który jego ojciec nosił przez wiele lat. Jest dokładnie 7:22, pierwotny czas startu zgłoszenia Mossa i Jenkinsona Mille Miglia oraz powód numeru wyścigowego samochodu. 300 SLR zatrzymuje się po raz ostatni, a jej silnik zostaje wyłączony.

 

To hołd złożony Mercedes-Benz Classic i podziękowania dla Sir Stirlinga Mossa, który poświęcił tej marce dziesięciolecia pracy. A także jego rodzinie za niezachwiane wsparcie, jakie mu okazywali, i za osobiste zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt filmowy.Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City
Premiery | 11.08.23

Kia zaprezentowała zupełnie nową Kię K3 podczas światowej premiery w Mexico City

Całkowicie nowa Kia K3 podnosi poprzeczkę pod względem wzornictwa, komfortu i technologii w segmencie samochodów subkompaktowych i wnosi do swojego segmentu odważną sylwetkę „fastback”.

Marka Jeep przedstawia nowego Gladiatora
Premiery | 14.09.23

Marka Jeep przedstawia nowego Gladiatora

Najbardziej wszechstronny i wyrafinowany Jeep Gladiator w historii o największych możliwościach terenowych na świecie z nową kultową osłoną chłodnicy z siedmioma szczelinami.

Całkowicie nowy Volkswagen Taigo już dostępny w salonach
Wiadomości | 03.12.21

Całkowicie nowy Volkswagen Taigo już dostępny w salonach

Nowy SUV Coupe w salonach Volkswagena od 3 grudnia. Pojawia się zupełnie nowy model ze spadzistym dachem przypominającym coupe i lekko podwyższoną pozycją siedzącą.