Wiadomości | 07.12.21

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Pożegnanie z legendą

Film krótkometrażowy The Last Blast śledzi niezrównaną jazdę słynnego Mercedesa-Benz 300 SLR 722 w londyńskim hołdzie Sir Stirlingowi Mossowi.

"Za kogo się uważasz? Stirling Moss? Oto, jak głosi legenda, policjant zapytał legendarnego brytyjskiego kierowcę wyścigowego po szczególnie „śmiałym” manewrze wyprzedzania na ulicach Londynu. „Tak, proszę pana”, była szczera odpowiedź.

 

Rezultatem jest poruszający trzy i pół minuty filmu. Punktem wyjścia przejażdżki, bardzo wcześnie pewnego niedzielnego poranka, jest Świątynia. Następnie obejmuje Houses of Parliament, Trafalgar Square, Royal Automobile Club i hotel The Ritz. Po drodze „722” mija własny 300 SL „Gullwing” Sir Stirlinga – samochód, którym podróżował z Londynu do Mille Miglia w 1955 roku. Jego przejazd przez miasto kończy się przed domem Mossa w Mayfair. Tam jego syn Elliot Moss stoi przed drzwiami i spogląda na zegarek na swoim nadgarstku, który jego ojciec nosił przez wiele lat. Jest dokładnie 7:22, pierwotny czas startu zgłoszenia Mossa i Jenkinsona Mille Miglia oraz powód numeru wyścigowego samochodu. 300 SLR zatrzymuje się po raz ostatni, a jej silnik zostaje wyłączony.

 

To hołd złożony Mercedes-Benz Classic i podziękowania dla Sir Stirlinga Mossa, który poświęcił tej marce dziesięciolecia pracy. A także jego rodzinie za niezachwiane wsparcie, jakie mu okazywali, i za osobiste zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt filmowy.Światowa premiera nowego BMW iX
Elektryczne | 12.11.20

Światowa premiera nowego BMW iX

Rok przed wprowadzeniem na rynek (pod koniec 2021 roku), BMW Group przedstawia pierwszą zapowiedź przyszłego BMW iX będącego obecnie w fazie przygotowań do produkcji seryjnej.

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu
Wiadomości | 21.04.20

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu

Po wprowadzeniu na rynek nowego samochodu wyścigowego GT3 marka Mercedes-AMG przedstawia kolejne wcielenie GT4 ? modelu, który odnosi sukcesy na całym świecie. Poza odświeżonym designem Mercedes-AMG GT4 przeszedł optymalizacje techniczne, których zadaniem jest m.in. podniesienie osiągów w wyścigach wytrzymałościowych. Lepsze chłodzenie silnika i hamulców sprawia, że nowy GT4 może niezawodnie zapewniać najwyższe osiągi na torze także w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur powietrza.

Światowa premiera całkowicie nowej Hondy Civic Hatchback
Premiery | 24.06.21

Światowa premiera całkowicie nowej Hondy Civic Hatchback

Honda zaprezentowała stylistykę nadwozia i wnętrza zupełnie nowego Civica hatchback i ogłosiła postępy w zakresie dynamicznych osiągów pojazdu.