Wiadomości | 07.12.21

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Pożegnanie z legendą

Film krótkometrażowy The Last Blast śledzi niezrównaną jazdę słynnego Mercedesa-Benz 300 SLR 722 w londyńskim hołdzie Sir Stirlingowi Mossowi.

"Za kogo się uważasz? Stirling Moss? Oto, jak głosi legenda, policjant zapytał legendarnego brytyjskiego kierowcę wyścigowego po szczególnie „śmiałym” manewrze wyprzedzania na ulicach Londynu. „Tak, proszę pana”, była szczera odpowiedź.

 

Rezultatem jest poruszający trzy i pół minuty filmu. Punktem wyjścia przejażdżki, bardzo wcześnie pewnego niedzielnego poranka, jest Świątynia. Następnie obejmuje Houses of Parliament, Trafalgar Square, Royal Automobile Club i hotel The Ritz. Po drodze „722” mija własny 300 SL „Gullwing” Sir Stirlinga – samochód, którym podróżował z Londynu do Mille Miglia w 1955 roku. Jego przejazd przez miasto kończy się przed domem Mossa w Mayfair. Tam jego syn Elliot Moss stoi przed drzwiami i spogląda na zegarek na swoim nadgarstku, który jego ojciec nosił przez wiele lat. Jest dokładnie 7:22, pierwotny czas startu zgłoszenia Mossa i Jenkinsona Mille Miglia oraz powód numeru wyścigowego samochodu. 300 SLR zatrzymuje się po raz ostatni, a jej silnik zostaje wyłączony.

 

To hołd złożony Mercedes-Benz Classic i podziękowania dla Sir Stirlinga Mossa, który poświęcił tej marce dziesięciolecia pracy. A także jego rodzinie za niezachwiane wsparcie, jakie mu okazywali, i za osobiste zaangażowanie w ten wyjątkowy projekt filmowy.44 lata po wprowadzeniu na rynek 500-tysięczny Mercedes-Benz Klasy G zjechał z linii produkcyjnej w Grazu
Wiadomości | 20.04.23

44 lata po wprowadzeniu na rynek 500-tysięczny Mercedes-Benz Klasy G zjechał z linii produkcyjnej w Grazu

Ikona marki, która zdobyła wiele nagród jako „najlepszy pojazd terenowy na świecie”, od 1979 roku pisze własną historię sukcesu.

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów
Super Cars | 09.12.21

Rimac Concept_One na nowej wystawie hipersamochodów

Pierwszy model produkcyjny Rimac Automobili i pierwszy na świecie elektryczny hipersamochód Concept_One jest częścią nowej wystawy hipersamochodów.

Golf R 333, Volkswagen prezentuje limitowaną edycję hot hatcha
Wiadomości | 04.05.23

Golf R 333, Volkswagen prezentuje limitowaną edycję hot hatcha

Więcej mocy, unikalny lakier i dostrojony dźwięk wydechu. Brzmi dobrze? 31 maja niemiecki producent samochodów zaprezentuje Golfa R 333, zobacz wideo zapowiedź.