Wiadomości | 06.06.23

Skoda Kodiaq drugiej generacji, premiera tej jesieni

Skoda Auto zaprezentuje jesienią tego roku drugą generację swojego największego SUV-a, Kodiaqa, a premiera rynkowa zaplanowana jest na 2024 rok.


Skoda Kodiaq drugiej generacji, premiera tej jesieni

Jako jeden z debiutujących w tym roku nowych modeli Skody, Kodiaq drugiej generacji jest już w blokach startowych. Ponieważ Skoda będzie nadal produkować swojego odnoszącego sukcesy SUV-a w Kvasinach, czeski producent samochodów rozpoczął już kompleksową adaptację linii produkcyjnej. Pierwsze pojazdy do produkcji pilotażowej są już produkowane, a produkcja seryjna rozpocznie się w przyszłym roku.

 

Model będzie dostępny z nowoczesnymi i wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także po raz pierwszy jako plug-in i łagodna hybryda. Pod względem bezpieczeństwa, technologii i wszechstronności producent samochodów przenosi swojego największego SUV-a na nowy poziom. Od swojej światowej premiery 1 września 2016 roku Skoda wyprodukowała ponad 800 000 Kodiaqów w swoich fabrykach w Czechach, na Ukrainie, w Chinach, Indiach i – do początku 2022 roku – także w Rosji.


Podobnie jak jego poprzednik, nowy model będzie produkowany w fabryce w Kvasinach na tej samej linii produkcyjnej, co modele Karoq, Superb i Superb iV. Superb nowej generacji zacznie zjeżdżać z linii produkcyjnej w Bratysławie na początku 2024 roku, uwalniając w ten sposób moce produkcyjne dla około 150 000 dodatkowych sztuk popularnych SUV-ów Kodiaq i Karoq rocznie.

 

Producent samochodów inwestuje około 12 milionów euro w przebudowę linii produkcyjnej, aby uwzględnić również przyszłe wymagania, przy czym linia jest już przygotowywana do produkcji Kodiaq iV z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Inwestycje obejmują integrację istniejących technologii, takich jak manipulatory, montaż podwozi i przenośników oraz modyfikację robotów do aplikacji kleju do szyb. Każdego dnia z linii montażowej powinno zjeżdżać do 410 Kodiaqów drugiej generacji.

 Globalny debiut samochodu koncepcyjnego Lincoln Star
Concept Cars | 23.04.22

Globalny debiut samochodu koncepcyjnego Lincoln Star

Lincoln Star Concept o eleganckiej, aerodynamicznej sylwetce, jako zapowiedź wprowadzenia trzech nowych w pełni elektrycznych pojazdów marki do 2025 roku.

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja
Wiadomości | 07.09.20

Nowe Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan całkowicie odnowione i zmodernizowane trzecia generacja

Dacia pokazała całkowicie nowe Sandero, Sandero Stepway i nowego Logana, modele trzeciej generacji z całkowicie nowymi, odkrytymi na nowo konstrukcjami. Te modele są odnowionymi inkarnacjami ducha starszych. Za bezkonkurencyjną cenę i kompaktowe wymiary zewnętrzne oferują więcej nowoczesności, wyposażenia i wszechstronności bez rezygnacji z podstaw prostoty i niezawodności.

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020
Wiadomości | 17.09.20

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020

Konferencja prasowa z udziałem szefa firmy Opel, Michaela Lohschellera, o godz. 13:00. Poznamy wszystkie ceny, wersje wyposażenia i dane techniczne