Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Scala

Skoda sprawiła, że ekspresyjny design swojej kompaktowej Scali stał się jeszcze bardziej charakterystyczny.

Dzięki przeprojektowanej osłonie chłodnicy Skody i zmienionym fartuchom z przodu iz tyłu odświeżony model hatchback jeszcze bardziej przypomina spektakularną koncepcję Vision RS. Jego dynamiczny wygląd podkreślają odchudzone reflektory, dostępne po raz pierwszy z technologią TOP LED Matrix oraz modułami LED imitującymi bryły lodu. Zmieniono również gamę kół w rozmiarach od 16 do 18 cali. Charakterystyczna przedłużona tylna szyba wykonana z czarnego szkła, która rozciąga się aż do przeprojektowanych tylnych świateł, pozostaje dostępna jako opcja. Škoda oferuje w sumie dziewięć lakierów nowej Scali. Sportowy topowy model Scala Monte Carlo tradycyjnie charakteryzuje się licznymi czarnymi akcentami.

 

>>> Może zainteresuje Cię nowa Skoda Kamiq <<<

 

Scala była pierwszym modelem, który zaprezentował obecną iterację języka projektowania Skody. W celu aktualizacji serii modelowej czeski producent samochodów wykorzystał charakterystyczne cechy Scali i udoskonalił je. Zwężające się reflektory są teraz smuklejsze i jeszcze bardziej wyrafinowane, z wyrazistymi elementami LED w wariancie TOP LED Matrix. Przedni i tylny zderzak Scali podkreślają sportowy charakter, przypominając dynamiczną koncepcję Vision RS.

 

Zaktualizowana Scala ma nową osłonę chłodnicy Skody. Jest to zgodne z tradycyjnymi pionowymi listwami i gra na przemian z matowymi i błyszczącymi powierzchniami. Przeprojektowano również przedni zderzak: centralny wlot powietrza jest podzielony bocznymi błotnikami i otoczony bardziej wyrazistymi kurtynami powietrznymi. Podkreślają one sportowy charakter, a jednocześnie chronią diodowe światła przeciwmgielne, które są wyposażeniem standardowym począwszy od modelu Selection. Kratka wlotu powietrza ma konstrukcję przypominającą siatkę i jest wyposażona w segmenty w kształcie rombu, które tworzą trójwymiarowy wygląd.Ford Performance przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar
MotorSport | 14.06.23

Ford Performance przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar

Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie.

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.

Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8
Super Cars | 24.10.23

Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8

Nazwa samochodu nawiązuje do 3,9-litrowego silnika V8 twin-turbo, jednej z najbardziej docenionych przez krytyków jednostek napędowych w historii.