Wiadomości | 01.08.23

Nowa Skoda Scala

Skoda sprawiła, że ekspresyjny design swojej kompaktowej Scali stał się jeszcze bardziej charakterystyczny.

Dzięki przeprojektowanej osłonie chłodnicy Skody i zmienionym fartuchom z przodu iz tyłu odświeżony model hatchback jeszcze bardziej przypomina spektakularną koncepcję Vision RS. Jego dynamiczny wygląd podkreślają odchudzone reflektory, dostępne po raz pierwszy z technologią TOP LED Matrix oraz modułami LED imitującymi bryły lodu. Zmieniono również gamę kół w rozmiarach od 16 do 18 cali. Charakterystyczna przedłużona tylna szyba wykonana z czarnego szkła, która rozciąga się aż do przeprojektowanych tylnych świateł, pozostaje dostępna jako opcja. Škoda oferuje w sumie dziewięć lakierów nowej Scali. Sportowy topowy model Scala Monte Carlo tradycyjnie charakteryzuje się licznymi czarnymi akcentami.

 

>>> Może zainteresuje Cię nowa Skoda Kamiq <<<

 

Scala była pierwszym modelem, który zaprezentował obecną iterację języka projektowania Skody. W celu aktualizacji serii modelowej czeski producent samochodów wykorzystał charakterystyczne cechy Scali i udoskonalił je. Zwężające się reflektory są teraz smuklejsze i jeszcze bardziej wyrafinowane, z wyrazistymi elementami LED w wariancie TOP LED Matrix. Przedni i tylny zderzak Scali podkreślają sportowy charakter, przypominając dynamiczną koncepcję Vision RS.

 

Zaktualizowana Scala ma nową osłonę chłodnicy Skody. Jest to zgodne z tradycyjnymi pionowymi listwami i gra na przemian z matowymi i błyszczącymi powierzchniami. Przeprojektowano również przedni zderzak: centralny wlot powietrza jest podzielony bocznymi błotnikami i otoczony bardziej wyrazistymi kurtynami powietrznymi. Podkreślają one sportowy charakter, a jednocześnie chronią diodowe światła przeciwmgielne, które są wyposażeniem standardowym począwszy od modelu Selection. Kratka wlotu powietrza ma konstrukcję przypominającą siatkę i jest wyposażona w segmenty w kształcie rombu, które tworzą trójwymiarowy wygląd.BMW M Festival na torze Silesia Ring
Wiadomości | 13.06.23

BMW M Festival na torze Silesia Ring

Entuzjaści modeli BMW M ponownie spotkają się na torze Silesia Ring, gdzie będą na nich czekać atrakcje zapewniające potężną dawkę adrenaliny.

Nowy samochód od Sony? Tak, kupisz go już za 3 lata
Wiadomości | 09.01.23

Nowy samochód od Sony? Tak, kupisz go już za 3 lata

Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas zaprezentowano nowy prototyp pojazdu nazwany Afeela, opracowany wspólnie przez Sony i Hondę.

Audi i Netflix współpracują przy filmie The Grey Man
Wiadomości | 21.07.22

Audi i Netflix współpracują przy filmie The Grey Man

Jako oficjalna marka motoryzacyjna filmu, zaprezentowane zostaną cztery pojazdy Audi, całkowicie elektryczne Audi RS e-tron GT i Audi Q4 Sportback e-tron, a także Audi RS 7 Sportback i Audi R8 Coupe.