Super Cars | 04.08.21

Battista hyper GT przygotowany do światowego debiutu

Pierwsza produkcyjna wersja Automobili Pininfarina Battista jedzie do Stanów Zjednoczonych na Monterey Car Week. Wideo.

Automobili Pininfarina robi najważniejszy jak dotąd krok w dostarczaniu pionierskiej, czysto elektrycznej Battista hyper GT, z pierwszym egzemplarzem specyfikacji produkcyjnej debiutującym na kalifornijskich drogach w ramach serii ekscytujących doświadczeń wyselekcjonowanych dla swoich klientów podczas nadchodzącego Monterey Car Week (12-15 sierpnia 2021 r.).

 

Wykończona Battista ma charakterystyczne czarne, odsłonięte, charakterystyczne nadwozie z włókna węglowego i czarne, błyszczące, precyzyjnie wypolerowane obręcze Impulso.

Wewnątrz, pierwszy produkcyjny model, który wyszedł z atelier Cambiano we Włoszech, jest wyposażony w czarną, ekologiczną, luksusową skórę z efektownymi kontrastowymi przeszyciami Iconica Blu i pikowanymi siedzeniami Pilota obszytymi Iconica Blu Alcantara. Fotele są wyposażone w komponenty Pilota Carbon wykończone czarnym, odsłoniętym, charakterystycznym włóknem węglowym, które współgra z efektownym wyglądem zewnętrznym.

 

Podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey odbędzie się także amerykańska premiera ekskluzywnego Battista Anniversario, będącego hołdem dla życia i pracy ikony designu Battisty „Pinin” Fariny. Ograniczony do zaledwie pięciu pojazdów na całym świecie, reprezentuje szczyt filozofii projektowania Pura Automobili Pininfarina, z ulepszeniami aerodynamicznymi i dopasowanymi detalami zapewniającymi wyjątkowo dynamiczną osobowość.

 

W ramach szeroko zakrojonego programu przygotowanego dla klientów Automobili Pininfarina w Ameryce Północnej do ekskluzywnego hyper GT podczas Pebble Beach Concours d’Elegance dołączy flota kultowych pojazdów zaprojektowanych przez Pininfarina, aby uczcić ponad 90 lat doskonałości projektowej.

 

Per Svantesson, dyrektor generalny Automobili Pininfarina, powiedział: „Premiera pierwszej Battisty o specyfikacji produkcyjnej w USA oznacza początek kolejnego ważnego rozdziału w historii Automobili Pininfarina. Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszym klientom piękną i zrównoważoną przyszłość luksusu, jednocześnie świętując ponad 90 lat dziedzictwa projektowego Pininfarina podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey. Z niecierpliwością czekamy na naszych klientów w USA, którzy po raz pierwszy doświadczą ogromnej dynamiki i spersonalizowanego luksusu Battisty.”Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji
Elektryczne | 28.08.21

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji

Nowa marka mobilna Grupy Renault przedstawia nowego całkowicie elektrycznego sedana dostępnego wyłącznie w ramach subskrypcji, który ma wejść na rynek w 2022 roku.

GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV
Wiadomości | 21.05.20

GMC pokazał usuwany dach przyszłości swojego nowego HUMMER-a EV

GMC HUMMER EV o zerowej emisji i bey ograniczeń został wyposażony w łatwo zdejmowane panele dachowe, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia na świeżym powietrzu.

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego
Wiadomości | 20.01.21

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego

Naukowcy Toyoty oraz Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają badania nad zakodowaniem w systemie autonomicznej jazdy instynktu profesjonalnego kierowcy driftowego.