Super Cars | 04.08.21

Battista hyper GT przygotowany do światowego debiutu

Pierwsza produkcyjna wersja Automobili Pininfarina Battista jedzie do Stanów Zjednoczonych na Monterey Car Week. Wideo.

Automobili Pininfarina robi najważniejszy jak dotąd krok w dostarczaniu pionierskiej, czysto elektrycznej Battista hyper GT, z pierwszym egzemplarzem specyfikacji produkcyjnej debiutującym na kalifornijskich drogach w ramach serii ekscytujących doświadczeń wyselekcjonowanych dla swoich klientów podczas nadchodzącego Monterey Car Week (12-15 sierpnia 2021 r.).

 

Wykończona Battista ma charakterystyczne czarne, odsłonięte, charakterystyczne nadwozie z włókna węglowego i czarne, błyszczące, precyzyjnie wypolerowane obręcze Impulso.

Wewnątrz, pierwszy produkcyjny model, który wyszedł z atelier Cambiano we Włoszech, jest wyposażony w czarną, ekologiczną, luksusową skórę z efektownymi kontrastowymi przeszyciami Iconica Blu i pikowanymi siedzeniami Pilota obszytymi Iconica Blu Alcantara. Fotele są wyposażone w komponenty Pilota Carbon wykończone czarnym, odsłoniętym, charakterystycznym włóknem węglowym, które współgra z efektownym wyglądem zewnętrznym.

 

Podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey odbędzie się także amerykańska premiera ekskluzywnego Battista Anniversario, będącego hołdem dla życia i pracy ikony designu Battisty „Pinin” Fariny. Ograniczony do zaledwie pięciu pojazdów na całym świecie, reprezentuje szczyt filozofii projektowania Pura Automobili Pininfarina, z ulepszeniami aerodynamicznymi i dopasowanymi detalami zapewniającymi wyjątkowo dynamiczną osobowość.

 

W ramach szeroko zakrojonego programu przygotowanego dla klientów Automobili Pininfarina w Ameryce Północnej do ekskluzywnego hyper GT podczas Pebble Beach Concours d’Elegance dołączy flota kultowych pojazdów zaprojektowanych przez Pininfarina, aby uczcić ponad 90 lat doskonałości projektowej.

 

Per Svantesson, dyrektor generalny Automobili Pininfarina, powiedział: „Premiera pierwszej Battisty o specyfikacji produkcyjnej w USA oznacza początek kolejnego ważnego rozdziału w historii Automobili Pininfarina. Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszym klientom piękną i zrównoważoną przyszłość luksusu, jednocześnie świętując ponad 90 lat dziedzictwa projektowego Pininfarina podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey. Z niecierpliwością czekamy na naszych klientów w USA, którzy po raz pierwszy doświadczą ogromnej dynamiki i spersonalizowanego luksusu Battisty.”Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem
Wiadomości | 17.04.20

Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem

Światowy bestseller ustanawia kolejny nowy rekord: wiosną 2020 roku Volkswagen Tiguan przekroczył barierę produkcyjną wynoszącą sześć milionów sztuk. Tylko w 2019 r. Wyprodukowano 910 926 sztuk SUV-a. To sprawia, że Tiguan jest najlepiej sprzedającym się samochodem marki i grupy Volkswagen. Wszechstronny pojazd można kupić w 80% wszystkich krajów na ziemi. Jest to najbardziej udany SUV na rynku w Europie. Tiguan jest jednym z trzech najpopularniejszych sportowych pojazdów użytkowych na świecie. Volkswagen produkuje najlepiej sprzedający się model w czterech strefach czasowych na trzech kontynentach.

Przedstawiamy Astona Martina DB12, pierwszego na świecie Super Tourera
Super Cars | 25.05.23

Przedstawiamy Astona Martina DB12, pierwszego na świecie Super Tourera

DB12 zwiastuje nową erę dla Astona Martina jako pierwszy samochód sportowy nowej generacji, który wyznacza standardy wydajności, ultraluksusu i stylu.

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7
Wiadomości | 27.06.20

Baojun pokazał pierwsze zdjęcia średniej wielkości SUV-a RS-7

Baojun RS-7, najnowszy członek marki z diamentowym logo. Dzięki wyborowi sześciu lub siedmiu miejsc zaspokoi zróżnicowane potrzeby rozwijających się rodzin i użytkowników biznesowych.