Super Cars | 31.05.23

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.


Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV to najmocniejszy i najbardziej dynamiczny Range Rover Sport w historii, łączący doskonałe osiągi i dynamikę z niezrównanymi możliwościami Range Rovera, wyrafinowaniem i redukcyjną stylistyką. Jego szereg technologii zwiększających wydajność obejmuje najbardziej zaawansowany układ zawieszenia w swojej klasie oraz sensoryczny system audio zapewniający dobre samopoczucie.

 

Napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM i momencie obrotowym 750 Nm – o 60 KM i 50 Nm więcej niż poprzednia generacja Range Rovera Sport SVR. Nowy Range Rover Sport SV jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km na godzinęw zaledwie 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną prawie 300 km na godzinę. Emisje CO2 są również o 15 procent niższe niż w przypadku 575-konnego silnika V8 poprzedniego modelu.

 

Te wyjątkowe osiągi są możliwe dzięki połączeniu funkcji, które zapewniają oszczędność masy do 76 kg, w tym pierwszych na świecie 23-calowych obręczy z włókna węglowego w samochodzie produkcyjnym, hamulcom węglowo-ceramicznym oraz standardowe ulepszenia aerodynamiczne, w tym maskę z włókna węglowego. Stanowiący przykład nowoczesnej filozofii luksusu Range Rovera, nowy Range Rover Sport SV jest początkowo zarezerwowany dla wybranych klientów na całym świecie, a specyfikacja SV EDITION ONE dostępna wyłącznie na zaproszenia reprezentuje wybór najlepszych kombinacji funkcji, kolorów i wykończeń. Każdy Range Rover Sport SV EDITION ONE jest wzbogacony ekskluzywnym brandingiem na przednim spojlerze, konsoli środkowej, nakładkach progowych i lampkach podłogowych. Każdy Range Rover Sport SV EDITION ONE jest już przypisany do klienta Range Rovera.

 

Nowy Range Rover Sport SV jest przykładem filozofii Range Rovera, nie tylko jako odważna ewolucja w stosunku do poprzednika Range Rovera Sport SVR, ale także poprzez spersonalizowane podejście, jakie stosujemy wobec naszych najbardziej wymagających klientówHistoria Golfa GTI
Wiadomości | 14.05.20

Historia Golfa GTI

Pierwszy Golf GTI, zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie 1975 roku, był świeży i dziki. Przypisano go do kategorii motoryzacyjnej, która do tej pory nie istniała - sportowe samochody kompaktowe z napędem na przednie koła lub hot-hatche.

Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów
Wiadomości | 08.11.23

Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów

Toyota Motor Corporation osiągnęła łączną globalną produkcję wynoszącą 300 milionów samochodów, łącznie z produkcją na wrzesień 2023 roku.

Lotus E-R9
Concept Cars | 16.02.21

Lotus E-R9

Concept Car nowej generacji. Eelektryczna wyścigówka długodystansowa możliwa do 2030 roku.