Concept Cars | 21.04.22

Genesis X Speedium Coupe, debiut samochodu koncepcyjnego w Nowym Jorku

Zapowiedź, czego potencjalni właściciele Genesis mogą oczekiwać od następnej fali pojazdów elektrycznych tej marki.

Premiera Genesis X Speedium Coupe w Genesis House w Nowym Jorku, kulturalnym miejscu w dzielnicy Meatpacking District na Manhattanie. Samochód koncepcyjny zawiera DNA Genesis, jednocześnie patrząc w przyszłość na następną falę pojazdów elektrycznych i podkreślając przyszłość Genesis jako luksusowej marki samochodów elektrycznych.

 

Genesis X Speedium Coupe narodził się z ćwiczenia projektowego „freestyle” opartego na Genesis X Concept. Inicjatywą kierował Luc Donckerwolke, dyrektor kreatywny Genesis i Światowy Człowiek Roku 2022. W jeszcze bardziej progresywny sposób ucieleśnia ponadczasową filozofię projektowania Genesis, Athletic Elegance.

Nazwa Speedium została zainspirowana koreańskim torem wyścigowym w mieście Inje oraz pasją do sportów motorowych, którą inspirowali projektanci Genesis. Nazwa wyraża również przekonanie Genesis, że emocjonalna wartość jazdy pozostanie silna w erze elektryfikacji. Dodanie słowa „coupe” dodatkowo podkreśla radość z jazdy dzięki estetycznym projektom.

Genesis kierował się zasadą redukcyjnego projektu lub „mniej znaczy więcej” dla samochodu koncepcyjnego. Genesis X Speedium Coupe wyróżnia się powściągliwą elegancją, czystymi liniami i subtelnymi krzywiznami. Model kwestionuje status quo określonego typu samochodu. Nie jest to konwencjonalny samochód koncepcyjny, który zapowiada plany dotyczące linii produkcyjnej.

 

Z przodu pojazdu charakterystyczne lampy Genesis Two Lines przekształciły się w element o pełnej szerokości, który obejmuje kształt herbu przypominający grill Genesis Crest. Został zaprojektowany tak, aby nosić znak marki na czole skrzydła ery elektryfikacji, poprzez zintegrowanie świateł do jazdy dziennej ze światłami mijania i światłami drogowymi. Ma twarz EV, która symbolizuje transformację Genesis w kierunku stania się marką samochodów całkowicie elektrycznych z sześcioma modelami do 2030 roku.

 

Z góry sylwetka klepsydry podkreśla pasję i charakter samochodu. Zaokrąglona i zmysłowa forma podkreśla nadkola, tworząc muskularną prezencję.

 

Patrząc z boku, Paraboliczna Linia rozciągająca się od przodu do tyłu samochodu zachowuje pewne napięcie w projekcie, jak w klasycznym samochodzie. Celowy, „antyklinowy” projekt kończy się opływowym wyglądem, który emanuje dyskretną elegancją.

 

Tymczasem eliptyczny ogon równoważy wygląd, zapewniając wizualnie angażujące napięcie między wypukłymi i wklęsłymi powierzchniami z tyłu. Światła stopu w kształcie litery V przerywają okrągły kształt, tworząc uderzający kontrast, który jest jedną z cech charakterystycznych pojazdu Genesis.

 

Metaliczny, szmaragdowy odcień koncepcji określany jest jako „Inje Green”. Jak można się spodziewać po samochodzie inspirowanym koreańskim torem wyścigowym, kolor obejmuje górzysty krajobraz, na którym znajduje się tor, dopełniając obraz klasycznego samochodu, który uosabia dynamikę, szybkość i ponadczasową elegancję.Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5
Wiadomości | 29.06.20

Bestseller staje się jeszcze lepszy nowe Audi Q5

Audi Q5 od lat jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów w segmencie średniej klasy premium na rynkach europejskich. A teraz Audi uczyniło go jeszcze lepszym i jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Wielkanocne safari na pustyni Moab z marką Jeep
Wiadomości | 31.03.23

Wielkanocne safari na pustyni Moab z marką Jeep

Każdego roku ponad 20 000 entuzjastów Jeepa przyjeżdża do Moab w stanie Utah na wielkanocne safari Jeepem, aby jeździć w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych.

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii
Wiadomości | 14.04.20

Toyota zaprezentowała nowy model Harrier dostępny w Japonii

Toyota pokazała kolejną generację modelu Harrier (Urban SUV), który od 1997 roku jest liderem w tym segmencie sprzedaży pojazdów w Japonii oraz ogłosiła, że planuje sprzedaż nowego modelu Harrier około czerwca 2020 r. W wyraźnym odróżnieniu od innych SUV-ów Harrier łączy prostotę, elegancję i solidność w płynnej formie coupe. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia poczucie bezpieczeństwa od pierwszej chwili w kabinie. Gdy pojazd jedzie, poczucie komfortu powstaje dzięki responsywnej jeździe, a cicha kabina w naturalny sposób prowadzi do przyjemnych rozmów z przyjaciółmi. Spędzanie czasu z nowym Harrier będzie wzbogacającym doświadczeniem.