Concept Cars | 21.04.22

Genesis X Speedium Coupe, debiut samochodu koncepcyjnego w Nowym Jorku

Zapowiedź, czego potencjalni właściciele Genesis mogą oczekiwać od następnej fali pojazdów elektrycznych tej marki.

Premiera Genesis X Speedium Coupe w Genesis House w Nowym Jorku, kulturalnym miejscu w dzielnicy Meatpacking District na Manhattanie. Samochód koncepcyjny zawiera DNA Genesis, jednocześnie patrząc w przyszłość na następną falę pojazdów elektrycznych i podkreślając przyszłość Genesis jako luksusowej marki samochodów elektrycznych.

 

Genesis X Speedium Coupe narodził się z ćwiczenia projektowego „freestyle” opartego na Genesis X Concept. Inicjatywą kierował Luc Donckerwolke, dyrektor kreatywny Genesis i Światowy Człowiek Roku 2022. W jeszcze bardziej progresywny sposób ucieleśnia ponadczasową filozofię projektowania Genesis, Athletic Elegance.

Nazwa Speedium została zainspirowana koreańskim torem wyścigowym w mieście Inje oraz pasją do sportów motorowych, którą inspirowali projektanci Genesis. Nazwa wyraża również przekonanie Genesis, że emocjonalna wartość jazdy pozostanie silna w erze elektryfikacji. Dodanie słowa „coupe” dodatkowo podkreśla radość z jazdy dzięki estetycznym projektom.

Genesis kierował się zasadą redukcyjnego projektu lub „mniej znaczy więcej” dla samochodu koncepcyjnego. Genesis X Speedium Coupe wyróżnia się powściągliwą elegancją, czystymi liniami i subtelnymi krzywiznami. Model kwestionuje status quo określonego typu samochodu. Nie jest to konwencjonalny samochód koncepcyjny, który zapowiada plany dotyczące linii produkcyjnej.

 

Z przodu pojazdu charakterystyczne lampy Genesis Two Lines przekształciły się w element o pełnej szerokości, który obejmuje kształt herbu przypominający grill Genesis Crest. Został zaprojektowany tak, aby nosić znak marki na czole skrzydła ery elektryfikacji, poprzez zintegrowanie świateł do jazdy dziennej ze światłami mijania i światłami drogowymi. Ma twarz EV, która symbolizuje transformację Genesis w kierunku stania się marką samochodów całkowicie elektrycznych z sześcioma modelami do 2030 roku.

 

Z góry sylwetka klepsydry podkreśla pasję i charakter samochodu. Zaokrąglona i zmysłowa forma podkreśla nadkola, tworząc muskularną prezencję.

 

Patrząc z boku, Paraboliczna Linia rozciągająca się od przodu do tyłu samochodu zachowuje pewne napięcie w projekcie, jak w klasycznym samochodzie. Celowy, „antyklinowy” projekt kończy się opływowym wyglądem, który emanuje dyskretną elegancją.

 

Tymczasem eliptyczny ogon równoważy wygląd, zapewniając wizualnie angażujące napięcie między wypukłymi i wklęsłymi powierzchniami z tyłu. Światła stopu w kształcie litery V przerywają okrągły kształt, tworząc uderzający kontrast, który jest jedną z cech charakterystycznych pojazdu Genesis.

 

Metaliczny, szmaragdowy odcień koncepcji określany jest jako „Inje Green”. Jak można się spodziewać po samochodzie inspirowanym koreańskim torem wyścigowym, kolor obejmuje górzysty krajobraz, na którym znajduje się tor, dopełniając obraz klasycznego samochodu, który uosabia dynamikę, szybkość i ponadczasową elegancję.Suzuki Misano Concept Car
Concept Cars | 29.04.21

Suzuki Misano Concept Car

Istituto Europeo di Design przedstawia Misano, nowy pojazd koncepcyjny stworzony we współpracy z Suzuki. Zobacz wideo z prac nad modelem.

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2
Tuning | 21.10.20

Hyundai Motorsport przedstawia nowy samochód rajdowy i20 N Rally2

Hyundai Motorsport Customer Racing ujawnił i20 N Rally2, nowy samochód rajdowy przeznaczony dla prywatnych zespołów i kierowców biorących udział w międzynarodowych, krajowych i regionalnych seriach rajdowych.

Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki
Super Cars | 24.11.22

Nowe BMW 3.0 CSL, najbardziej ekskluzywny model specjalny marki

Pod koniec roku jubileuszowego BMW M prezentuje arcydzieło inżynierii, które zawiera esencję 50 lat pasji do wyścigów i wyraża swoje historyczne korzenie w legendarnym oznaczeniu modelu.