Premiery | 29.07.21

Volkswagen Taigo pierwszy SUV coupe marki debiutuje w Europie

Nowy, modny model z nadwoziem typu crossover. Volkswagen po raz pierwszy wprowadza na europejski rynek SUV-a coupe.

Wraz z nowym kompaktowym crossoverem Taigo, Volkswagen po raz pierwszy wprowadza na europejski rynek SUV-a coupé. Taigo z napędem na przednie koła, dzięki modnej stylistyce nadwozia typu crossover, podwyższonym siedzeniom, pionierskiej łączności i nieograniczonej przydatności do codziennego użytku, przyciąga tłumy. Tył tego pięciomiejscowego samochodu opada do tyłu w stylu coupé, nie ograniczając miejsca nad głową na tylnym siedzeniu. W ten sposób Volkswagen rozszerza portfolio kompaktowych modeli Polo (hatchback) i T-Cross (SUV) zbudowanych na platformie MQB o trzeci wariant podwozia, który wcześniej był zarezerwowany głównie dla modeli z wyższej półki. Liczne systemy asystujące najnowszej generacji gwarantują optymalny komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów.

 

Nowe Taigo skupia się na designie, indywidualności i emocjach. Dzięki w pełni LED-owym reflektorom, w pełni cyfrowym kokpitowi i najnowszej generacji systemom informacyjno-rozrywkowym (MIB3) w standardzie, SUV coupé mierzący niecałe 4,26 metra wyznacza wysokie standardy technologiczne w swojej klasie. Wyrazisty kształt nadwozia jest pierwszym tego rodzaju w portfolio modeli marki Volkswagen. Ze stylem crossovera i sylwetką przypominającą sylwetkę coupé, nowe Taigo – podobnie jak jego brazylijski odpowiednik Nivus – jest doskonale przygotowane do zdobywania nowych, w większości młodych i młodych duchem grup nabywców Volkswagena. Podstawą techniczną Taigo jest MQB Volkswagena. W zależności od wybranych opcji, Taigo jest również wyposażony w nowe matrycowe reflektory LED IQ.LIGHT oraz podświetlaną poprzeczkę osłony chłodnicy.

 

Stylistyka Taigo charakteryzuje się mocnymi proporcjami, a sylwetka przypominająca sylwetkę coupé jest szczególnie uderzająca z mocno pochylonymi słupkami C. Zainspirowany SUV-ami coupé z wyższych klas, czyni Taigo wyjątkowym w swojej branży.

 

Wewnątrz Taigo wyróżnia się misternie zaprojektowaną, wielofunkcyjną kierownicą i nowoczesnymi elementami sterującymi w standardzie. Systemy informacyjno-rozrywkowe oparte są na trzeciej generacji MIB3, w tym jednostka sterująca online (eSIM) i „App Connect Wireless” (w zależności od konfiguracji). Funkcje takie jak dostęp do usług przesyłania strumieniowego, naturalna kontrola głosu i personalizacja w chmurze przy użyciu „Volkswagen ID” umożliwiają korzystanie z najnowszych usług MIB3.1, w zależności od konfiguracji.

 

A jeśli chodzi o wspomaganie kierowcy dla większego komfortu i bezpieczeństwa, nowy SUV coupé jest bardzo podobny do modeli Volkswagena z wyższych sektorów. Każde Taigo jest standardowo wyposażone w systemy asystujące, takie jak system monitorowania otoczenia „Front Assist”, w tym funkcję hamowania awaryjnego w mieście oraz system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu „Lane Assist”. Jako opcja dostępny jest „IQ.DRIVE Travel Assist”, który umożliwia półautomatyczną jazdę do ustalonej przez system prędkości maksymalnej 210 km/h.Audi TT RS Heritage Edition
Tuning | 08.12.21

Audi TT RS Heritage Edition

Audi świętuje ostatni rok modelowy TT RS na rynku amerykańskim. Pięć tradycyjnych kolorów Audi upamiętnia legendarny pięciocylindrowy silnik i żegna szczytowe osiągi ikony designu.

Światowa premiera DS 4
Wiadomości | 01.02.21

Światowa premiera DS 4

W grudniu eksperci DS zaprezentowali technologie, teraz nadszedł czas na pokazanie nowego modelu.

Nowe Lamborghini V10
Wiadomości | 13.11.20

Nowe Lamborghini V10

Z toru na drogę przybywa nowe dzieło Automobili Lamborghini.