Super Cars | 01.08.23

Nissan wprowadził dziś na rynek japoński model Fairlady Z NISMO

Nowe modele odzwierciedlają pasję Nissana do dostarczania innowacji i ekscytacji w ramach długoterminowej wizji Nissan Ambition 2030.

Nissan wprowadził dziś na rynek japoński model Fairlady Z NISMO i Fairlady Z z roku modelowego 2024. Pakiet oryginalnych akcesoriów Nissana, który odtwarza wersję Fairlady Z Custom Edition zaprezentowaną na Tokyo Auto Salon 2023 w styczniu, zostanie wprowadzony na rynek pod koniec października.

 

Fairlady Z NISMO został specjalnie dostrojony, moc silnika wzrosła z 298 kW (405 KM) do 309 kW (420 KM), a maksymalny moment obrotowy z 475 Nm do 520 Nm (53,0 kgf·m) ( 48,4 kgf·m). Ponadto poprawiono reakcję i trwałość skrzyni biegów, aby umożliwić bardziej zwinną zmianę biegów. Wraz ze zwiększeniem sztywności skrętnej układu kierowniczego i nadwozia, dostrojenie podwozia i trakcji pozwala kierowcy lepiej podążać za zamierzonym torem, a ekskluzywne hamulce NISMO pomagają realizować w pełni sportową jazdę. Dostępne są trzy tryby jazdy, w tym ekskluzywny tryb SPORT+ NISMO, dostosowany do scenariusza jazdy.

 

Przednia osłona chłodnicy, przednie i tylne zderzaki, listwy błotników, boczne osłony progów, tylny spojler i tylne światła przeciwmgielne LED zostały opracowane wyłącznie dla NISMO. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości emanującemu beztroskiemu poczuciu prędkości, siła docisku została wzmocniona, a wydajność aerodynamiczna zwiększona. Siatka przedniego grilla ma wzór plastra miodu i charakteryzuje się niskimi oporami przepływu powietrza, co zastosowano również w Nissanie GT-R z 2024 roku. Działa to z nachyleniem prowadnicy powietrza, aby zmaksymalizować wydajność chłodzenia. Nowo zainstalowane 19-calowe koła z kutego aluminium, pomalowane na błyszczący czarny kolor, równoważą sztywność i redukcję masy dzięki 9-ramiennej konstrukcji promieniowej — nawet przy zwiększonej szerokości obręczy.

 

Wnętrze oparte jest na prostym i sportowym wnętrzu Fairlady Z, z kombinacją kolorów i materiałów, które pomagają kierowcy lepiej się skupić, jednocześnie poprawiając sportowe wrażenia z jazdy. Sportowe fotele Recaro, zaprojektowane specjalnie dla NISMO, łączą czarną perforowaną Alcantarę ze skórzanym materiałem, zapewniając zarówno antypoślizgową, jak i wysokiej jakości teksturę.

Dostępnych jest pięć kolorów nadwozia, w tym dwukolorowy Steel Grey/Super Black, który jest dostępny wyłącznie w NISMO.

Na rynku amerykańskim pojazd będzie sprzedawany jako Nissan Z NISMO i będzie dostępny jesienią tego roku.

 

Fairlady Z, wprowadzony na rynek w sierpniu 2022 r., charakteryzuje się dynamiczną jazdą, ostrą reakcją i poruszającym duszę dźwiękiem napędzanym zaawansowaną technologią. Modele na rynek japoński z 2024 r. obsługują Amazon Alexa we wszystkich klasach. Nowy pomarańczowy kolor 432 nawiązuje do Z 432 (S30), a niebieski został dodany jako specjalny kolor wnętrza wersji T/ST.

 

Wraz z zaprezentowaniem nowego modelu, Fairlady Z Customized Edition zostanie wprowadzony jako pakiet oryginalnych akcesoriów Nissana. Dostępne są dwa pakiety: podstawowy, odtwarzający charakterystyczny wygląd zewnętrzny Fairlady Z, obejmujący przedni zderzak z emblematem Fairlady Z, osłonę chłodnicy i tylny spojler z włókna węglowego; pełny pakiet odtwarzający model zaprezentowany na Tokyo Auto Salon 2023, w tym specjalnie zaprojektowane 19-calowe felgi aluminiowe, specjalnie zaprojektowany emblemat, naklejki na maskę i boczne naklejki na nadwozie.Lexus szykuje nowy model? Coraz więcej informacji o flagowym SUV
Wiadomości | 20.04.20

Lexus szykuje nowy model? Coraz więcej informacji o flagowym SUV

Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe
Premiery | 02.06.20

Światowa premiera całkiem nowego BMW serii 4 Coupe

Prosto z Monachium BMW prezentuje najnowszy model z serii 4 coupe.

Dziś opublikowany został oficjalny zwiastun Forda Rangera nowej generacji
Wiadomości | 09.09.21

Dziś opublikowany został oficjalny zwiastun Forda Rangera nowej generacji

Gotowy na Rangera nowej generacji? Model będzie zaprezentowany jeszcze w tym roku i wprowadzony na rynek w roku 2022.