Wiadomości | 26.11.20

Ducati Diavel 1260 Lamborghini inspirowany Siánem FKP 37

Wyjątkowy motocykl zrodzony ze współpracy dwóch prestiżowych marek, jest produkowany w limitowanej i numerowanej edycji 630 sztuk, celebrując współpracę między dwiema organizacjami i przyciągając zarówno motocyklistów, jak i kolekcjonerów ze wszystkich na całym świecie.

Automobili Lamborghini i Ducati ogłaszają Ducati Diavel 1260 Lamborghini: motocykl powstał w wyniku współpracy dwóch prestiżowych marek i jest produkowany w limitowanej i numerowanej edycji 630 sztuk, celebrując współpracę między obiema organizacjami i przyciągając zarówno motocyklistów, jak i kolekcjonerów ze wszystkich na całym świecie.

 

>>> MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ 20.04.2021. <<<

>>> Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju. Hipersamochód Essenza SCV12, Huracán STO debiut w Chinach, Huracán Fluo Capsule po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Ducati i Lamborghini reprezentują włoską doskonałość, dzieląc wartości, takie jak sportowy charakter, dbałość o design i skrupulatne przywiązanie do szczegółów. Z tego wspólnego punktu widzenia inspiracja projektantów Ducati przy tworzeniu specjalnego projektu pochodziła z jednego z najbardziej fascynujących modeli firmy Sant'Agata Bolognese: Lamborghini 

Oparta na modelu Diavel 1260 S koncepcja Diavel Lamborghini przenosi podstawowe koncepcje Sián FKP 37 do świata motocykli, przeprojektowując komponenty, które najbardziej charakteryzują Diavel. Nowe, lekkie kute koła wyraźnie przypominają te z samochodu, podobnie jak wloty powietrza i osłony chłodnicy wykonane z włókna węglowego, które sugerują nałożenie elementów pływających na główną strukturę roweru. Wreszcie, do typowej czerwieni Ducati nawiązuje kolorystyka zacisków hamulcowych Brembo.

 

Każdy szczegół motocykla, przeprojektowany przez Centro Stile Ducati na potrzeby tego konkretnego projektu, jest wykonany z lekkiego i szlachetnego materiału, takiego jak włókno węglowe, również inspirowanego samochodem. Oprócz osłon chłodnicy i wlotów powietrza, osłona tłumika, spojler, osłona zbiornika centralnego, osłona siedzenia, przednie i tylne błotniki, osłona deski rozdzielczej i rama reflektora są również wykonane z węgla.

 

„Jesteśmy przekonani, że nasz projekt jest mocny i jeden z najbardziej rozpoznawalnych w branży motoryzacyjnej” - mówi Mitja Borkert, Head of Design of Automobili Lamborghini. „Unikalna sylwetka, czysta, ale niezwykle wyróżniająca się, definiuje podstawę naszego języka projektowania. Nasze wizjonerskie podejście do projektowania pozwala nam przenieść nasze DNA na inne produkty: osiągnęliśmy to dzięki silnej pracy zespołowej, dzieleniu naszego stylu i możliwości bycia dwiema markami inspirowanymi tymi samymi wartościami i zaangażowaniem w „przyjemność z jazdy”.Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS
Tuning | 02.09.21

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Audi RS 3 LMS

Druga generacja Audi RS 3 LMS jest gotowa dla klientów dostępna na zamówienie. Rozwiązania zorientowane na klienta, wysoka opłacalność ekonomiczna i pierwszorzędne bezpieczeństwo.

Nowy, lekki supersportowy samochód TECHART GTstreet R Flyweight, budowany na zamówienie
Tuning | 17.03.23

Nowy, lekki supersportowy samochód TECHART GTstreet R Flyweight, budowany na zamówienie

Światowa premiera: TECHART prezentuje GTstreet R Flyweight i wprowadza własną markę dla indywidualizacji zorientowanej na osiągi.

Czy wiesz jak urosła SKODA ?
Wiadomości | 09.02.21

Czy wiesz jak urosła SKODA ?

Fabryki SKODY na całym świecie. Digitalizacja, globalizacja i nowoczesność.