Super Cars | 20.04.21

Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza ogólnoświatowa prezentacja hipersamochodu Essenza SCV12, debiut Huracán STO w Chinach oraz Huracán Fluo Capsule w regionie Azji i Pacyfiku.


Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza globalna publiczna prezentacja wyłącznie torowego hipersamochodu Essenza SCV12.
Debiut w Chinach legalnego samochodu torowego Huracán STO.
Huracán Fluo Capsule został zaprezentowany po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Firma Automobili Lamborghini świętowała trzy premiery podczas salonu samochodowego w Szanghaju w 2021 roku. Wysuwając na pierwszy plan pasję i wyścigowe DNA włoskiej marki samochodów supersportowych. Supersamochód Essenza SCV12, ograniczony do zaledwie 40 sztuk, zadebiutował na światowym stoisku Lamborghini podczas targów. Do Essenzy dołączył samochód torowy Huracán STO z homologacją drogową, debiutujący w Chinach. Oprócz obu modeli, Huracán Fluo Capsule, najnowsza kolekcja żywych kolorów super sportowych samochodów V10, została po raz pierwszy zaprezentowana w regionie Azji i Pacyfiku na przykładzie modelu Huracán EVO. Do składu dołączył na stoisku super SUV Urus, który dopełnił potężne tour de force Lamborghini na najważniejszym tegorocznym salonie samochodowym w Chinach.

 

Po wirtualnej premierze w 2020 r. Lamborghini Essenza SCV12 został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na pokazie samochodowym w Szanghaju w 2021 r. Ten hiper-samochód dostępny do jazdy tylko na torze został zrealizowany w ekskluzywnych barwach Verde Selvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California. Limitowana edycja Essenza SCV12 składająca się z 40 sztuk została zainspirowana wieloletnim doświadczeniem Squadra Corse w prestiżowych wyścigach motorowych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym wyjątkowym hipersamochodzie tworzą nowe, najlepsze wrażenia z jazdy, z futurystycznym designem, który w pełni dziedziczy kultowe elementy marki, jednocześnie równoważąc lekką konstrukcję, funkcjonalność i estetykę wzornictwa.

 

Wraz z jedynym w swoim rodzaju Essenza SCV12, Huracán STO, super sportowym samochodem z homologacją uliczną, z duszą i cechami prawdziwego samochodu wyścigowego, zachwyciła publiczność swoim pierwszym pojawieniem się w Chinach. Huracán STO jest najczystszym wcieleniem umiejętności i dziedzictwa Lamborghini Squadra Corse w sportach motorowych: bezpośrednio przenosi na każdą jazdę po drogach technologie zaczerpnięte z samochodów wyścigowych Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO i GT3 EVO, a także know-how zdobyte na ich wielu. zwycięstwa, w tym trzykrotne zwycięstwo w 24 Hours of Daytona i dwukrotne zwycięstwo w 12 Hours of Sebring.

Dzięki mocnemu wolnossącemu silnikowi V10 o mocy 640 KM i momencie obrotowym 565 Nm przy 6500 obr/min, Huracán STO może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,0 sekundy, od 0 do 200 km/h w 9,0 sekund, oraz osiągnąć prędkość maksymalną 310 km/h. Prędkość zmiany biegów została również zwiększona, aby zapewnić bardzo czułe i szybkie czasy zmiany biegów.

 

Po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku miała miejsce premiera Huracán EVO Fluo Capsule. Wprowadzony na rynek w listopadzie 2020 roku, Huracán EVO Fluo Capsule to odważna, ale elegancka kolekcja jasnych i odważnych kolorów dla supersportowego samochodu V10, wykonana z matowym lakierem zewnętrznym z uzupełniającymi się kolorami wnętrza i opcjami wykończenia.Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty Land Cruiser
Premiery | 09.06.21

Światowa premiera zupełnie nowej Toyoty Land Cruiser

70 lat tradycji oraz 10 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie. Całkowicie nowy flagowy model Toyoty został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany.

Lamborghini przedstawia Huracán EVO Fluo Capsule
Tuning | 04.11.20

Lamborghini przedstawia Huracán EVO Fluo Capsule

Nowa kolekcja jasnych i odważnych kolorów dla super sportowego samochodu V10, wykonaną z matową farbą zewnętrzną z uzupełniającymi kolorami wnętrza i opcjami wykończenia.

Nowa Skoda Kodiaq najważniejsze informacje podczas polskiej premiery
Premiery | 28.10.21

Nowa Skoda Kodiaq najważniejsze informacje podczas polskiej premiery

Poznamy szeroką gamę wersji największego SUV-a marki, który dostępny jest m.in. w usportowionym wariancie RS, eleganckim Laurin & Klement oraz dynamicznym SPORTLINE.