Super Cars | 20.04.21

Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza ogólnoświatowa prezentacja hipersamochodu Essenza SCV12, debiut Huracán STO w Chinach oraz Huracán Fluo Capsule w regionie Azji i Pacyfiku.


Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza globalna publiczna prezentacja wyłącznie torowego hipersamochodu Essenza SCV12.
Debiut w Chinach legalnego samochodu torowego Huracán STO.
Huracán Fluo Capsule został zaprezentowany po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Firma Automobili Lamborghini świętowała trzy premiery podczas salonu samochodowego w Szanghaju w 2021 roku. Wysuwając na pierwszy plan pasję i wyścigowe DNA włoskiej marki samochodów supersportowych. Supersamochód Essenza SCV12, ograniczony do zaledwie 40 sztuk, zadebiutował na światowym stoisku Lamborghini podczas targów. Do Essenzy dołączył samochód torowy Huracán STO z homologacją drogową, debiutujący w Chinach. Oprócz obu modeli, Huracán Fluo Capsule, najnowsza kolekcja żywych kolorów super sportowych samochodów V10, została po raz pierwszy zaprezentowana w regionie Azji i Pacyfiku na przykładzie modelu Huracán EVO. Do składu dołączył na stoisku super SUV Urus, który dopełnił potężne tour de force Lamborghini na najważniejszym tegorocznym salonie samochodowym w Chinach.

 

Po wirtualnej premierze w 2020 r. Lamborghini Essenza SCV12 został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na pokazie samochodowym w Szanghaju w 2021 r. Ten hiper-samochód dostępny do jazdy tylko na torze został zrealizowany w ekskluzywnych barwach Verde Selvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California. Limitowana edycja Essenza SCV12 składająca się z 40 sztuk została zainspirowana wieloletnim doświadczeniem Squadra Corse w prestiżowych wyścigach motorowych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym wyjątkowym hipersamochodzie tworzą nowe, najlepsze wrażenia z jazdy, z futurystycznym designem, który w pełni dziedziczy kultowe elementy marki, jednocześnie równoważąc lekką konstrukcję, funkcjonalność i estetykę wzornictwa.

 

Wraz z jedynym w swoim rodzaju Essenza SCV12, Huracán STO, super sportowym samochodem z homologacją uliczną, z duszą i cechami prawdziwego samochodu wyścigowego, zachwyciła publiczność swoim pierwszym pojawieniem się w Chinach. Huracán STO jest najczystszym wcieleniem umiejętności i dziedzictwa Lamborghini Squadra Corse w sportach motorowych: bezpośrednio przenosi na każdą jazdę po drogach technologie zaczerpnięte z samochodów wyścigowych Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO i GT3 EVO, a także know-how zdobyte na ich wielu. zwycięstwa, w tym trzykrotne zwycięstwo w 24 Hours of Daytona i dwukrotne zwycięstwo w 12 Hours of Sebring.

Dzięki mocnemu wolnossącemu silnikowi V10 o mocy 640 KM i momencie obrotowym 565 Nm przy 6500 obr/min, Huracán STO może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,0 sekundy, od 0 do 200 km/h w 9,0 sekund, oraz osiągnąć prędkość maksymalną 310 km/h. Prędkość zmiany biegów została również zwiększona, aby zapewnić bardzo czułe i szybkie czasy zmiany biegów.

 

Po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku miała miejsce premiera Huracán EVO Fluo Capsule. Wprowadzony na rynek w listopadzie 2020 roku, Huracán EVO Fluo Capsule to odważna, ale elegancka kolekcja jasnych i odważnych kolorów dla supersportowego samochodu V10, wykonana z matowym lakierem zewnętrznym z uzupełniającymi się kolorami wnętrza i opcjami wykończenia.Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4
Concept Cars | 18.10.22

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Renault pokazało koncept 4EVER Trophy, który toruje drogę dla przyszłego, całkowicie elektrycznego SUV-a segmentu B.

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie
Wiadomości | 01.07.20

Dożywotnia Gwarancja na części? Dlaczego nie

Volvo Car Poland wprowadza dożywotnią gwarancję na oryginalne części zamontowane w autoryzowanych serwisach naszej marki. Obejmuje wady materiałowe i montażowe przez cały okres, w którym klient pozostaje właścicielem samochodu.

Światowa premiera nowej Toyoty Century
Premiery | 07.09.23

Światowa premiera nowej Toyoty Century

Samochód, który od 1967 roku jest w Japonii synonimem komfortu podróżowania, otrzymał nadwozie typu SUV oraz napęd hybrydowy plug-in z silnikiem V6. Toyota Century będzie oferowana na japońskim rynku.