Super Cars | 20.04.21

Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza ogólnoświatowa prezentacja hipersamochodu Essenza SCV12, debiut Huracán STO w Chinach oraz Huracán Fluo Capsule w regionie Azji i Pacyfiku.


Trzy premiery Lamborghini podczas targów w Szanghaju

Pierwsza globalna publiczna prezentacja wyłącznie torowego hipersamochodu Essenza SCV12.
Debiut w Chinach legalnego samochodu torowego Huracán STO.
Huracán Fluo Capsule został zaprezentowany po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku.

 

Firma Automobili Lamborghini świętowała trzy premiery podczas salonu samochodowego w Szanghaju w 2021 roku. Wysuwając na pierwszy plan pasję i wyścigowe DNA włoskiej marki samochodów supersportowych. Supersamochód Essenza SCV12, ograniczony do zaledwie 40 sztuk, zadebiutował na światowym stoisku Lamborghini podczas targów. Do Essenzy dołączył samochód torowy Huracán STO z homologacją drogową, debiutujący w Chinach. Oprócz obu modeli, Huracán Fluo Capsule, najnowsza kolekcja żywych kolorów super sportowych samochodów V10, została po raz pierwszy zaprezentowana w regionie Azji i Pacyfiku na przykładzie modelu Huracán EVO. Do składu dołączył na stoisku super SUV Urus, który dopełnił potężne tour de force Lamborghini na najważniejszym tegorocznym salonie samochodowym w Chinach.

 

Po wirtualnej premierze w 2020 r. Lamborghini Essenza SCV12 został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na pokazie samochodowym w Szanghaju w 2021 r. Ten hiper-samochód dostępny do jazdy tylko na torze został zrealizowany w ekskluzywnych barwach Verde Selvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California. Limitowana edycja Essenza SCV12 składająca się z 40 sztuk została zainspirowana wieloletnim doświadczeniem Squadra Corse w prestiżowych wyścigach motorowych. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym wyjątkowym hipersamochodzie tworzą nowe, najlepsze wrażenia z jazdy, z futurystycznym designem, który w pełni dziedziczy kultowe elementy marki, jednocześnie równoważąc lekką konstrukcję, funkcjonalność i estetykę wzornictwa.

 

Wraz z jedynym w swoim rodzaju Essenza SCV12, Huracán STO, super sportowym samochodem z homologacją uliczną, z duszą i cechami prawdziwego samochodu wyścigowego, zachwyciła publiczność swoim pierwszym pojawieniem się w Chinach. Huracán STO jest najczystszym wcieleniem umiejętności i dziedzictwa Lamborghini Squadra Corse w sportach motorowych: bezpośrednio przenosi na każdą jazdę po drogach technologie zaczerpnięte z samochodów wyścigowych Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO i GT3 EVO, a także know-how zdobyte na ich wielu. zwycięstwa, w tym trzykrotne zwycięstwo w 24 Hours of Daytona i dwukrotne zwycięstwo w 12 Hours of Sebring.

Dzięki mocnemu wolnossącemu silnikowi V10 o mocy 640 KM i momencie obrotowym 565 Nm przy 6500 obr/min, Huracán STO może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,0 sekundy, od 0 do 200 km/h w 9,0 sekund, oraz osiągnąć prędkość maksymalną 310 km/h. Prędkość zmiany biegów została również zwiększona, aby zapewnić bardzo czułe i szybkie czasy zmiany biegów.

 

Po raz pierwszy w regionie Azji i Pacyfiku miała miejsce premiera Huracán EVO Fluo Capsule. Wprowadzony na rynek w listopadzie 2020 roku, Huracán EVO Fluo Capsule to odważna, ale elegancka kolekcja jasnych i odważnych kolorów dla supersportowego samochodu V10, wykonana z matowym lakierem zewnętrznym z uzupełniającymi się kolorami wnętrza i opcjami wykończenia.Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium
Wiadomości | 25.07.23

Zapowiedzi Mercedes-Benz podczas IAA MOBILITY 2023 w Monachium

Między innymi światowa premiera nowego samochodu koncepcyjnego ukazuje wizję Mercedes-Benz dotyczącą wiodących w swojej klasie innowacji, wzornictwa i cyfrowych doświadczeń.

Nadchodzi nowy Renault Megane
Wiadomości | 11.09.20

Nadchodzi nowy Renault Megane

Renault Mégane to samochód liczb: 7 milionów sprzedanych samochodów na całym świecie, 4 generacje, 3 rekordy na prestiżowym torze Nurburgring.

Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow
Wiadomości | 11.01.22

Magiczna zmiana koloru nadwozia BMW iX Flow

Z okazji targów CES 2022, monachijski producent samochodów premium oferuje perspektywę przyszłej technologii, która z atramentem E może zmieniać odcień koloru samochodu na polecenie kierowcy.