Premiery | 10.05.21

Mercedes-Benz Vans pokazał Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.

Dzięki Concept EQT Mercedes-Benz Vans daje namacalne wrażenie pierwszego pojazdu premium w segmencie małych samochodów dostawczych dla rodzin i klientów prywatnych lubiących spędzać wolny czas: Klasy T i jej w pełni elektryczny wariant. Ten niemal seryjny pojazd koncepcyjny łączy w sobie dużą i wszechstronną przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów oraz obszerny bagażnik z typowym dla Mercedesa designem i podejściem do wysokiej klasy atrakcyjności, komfortu, funkcjonalności, łączności i bezpieczeństwa. W ten sposób Mercedes-Benz Vans przekłada receptę na sukces Klasy V na kompaktowy format, wprowadzając nową jakość premium do segmentu małych samochodów dostawczych. Concept EQT podkreśla wyjątkowe połączenie komfortu premium i bezkompromisowej funkcjonalności z przyjemnością z jazdy na napędzie elektrycznym z elektrycznym longboardem, który jest doskonale zintegrowany z przestrzenią ładunkową.

 

Concept EQT jest natychmiast rozpoznawalny jako członek rodziny Mercedes-EQ. Jego design wyróżnia się wyważonymi proporcjami i zmysłowym wzornictwem powierzchni. Muskularne barki i wyraziste nadkola podkreślają moc i emocjonujący wygląd pojazdu. Charakterystyczny czarny panel z przednimi reflektorami LED płynnie wypływa z maski i lśni gwiazdami. Gwiazdy różnej wielkości z efektem 3D są widoczne w całym pojeździe od przodu oraz 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z błyszczącym wykończeniem po panoramiczny dach i elektryczny longboard z tyłu. Istnieje również listwa świetlna, która łączy reflektory LED z tylnymi lampami LED. To w połączeniu z lakierem pojazdu w błyszczącej czerni tworzy fascynujący kontrast, który zapewnia estetykę o szczególnie wysokiej jakości.


Wnętrze Concept EQT jest równie emocjonalnym i stylowym wyrazem, jak jego wygląd zewnętrzny - charakteryzujący się eleganckim kontrastem czerni i bieli. Siedzenia są obite białą skórą nappa; aplikacje z plecionej skóry na środkowym panelu siedzenia wykonane są ze skóry pochodzącej z recyklingu. Szczególnie przyciąga wzrok tablica przyrządów o zmysłowym designie. Górna część ma kształt profilu skrzydła z wyglądem przypominającym nadmorski kamyk i dynamicznie łączy się z zestawem wskaźników. Praktyczny półzamknięty schowek znajduje się nad zestawem wskaźników, co zapewnia łatwy dostęp do ważnych akcesoriów lub dokumentów. Dodatkowo okrągłe wloty powietrza w błyszczącej czerni, ocynkowane elementy ozdobne oraz wielofunkcyjna kierownica z przyciskami Touch Control podkreślają wysokiej jakości, nowoczesny wygląd. Oświetlenie Ambiente na konsoli środkowej, drzwiach i wnęce na nogi tworzy stylową atmosferę.

 

Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu MBUX można wygodnie obsługiwać za pomocą wolnostojącego centralnego wyświetlacza z funkcją dotykową, przycisków dotykowych na kierownicy oraz, opcjonalnie, asystenta głosowego „Hej Mercedes”. Jego zdolność uczenia się dzięki sztucznej inteligencji jest wyjątkowa. Na przykład MBUX może przewidzieć, co kierowca chciałby zrobić dalej, za pomocą funkcji predykcyjnych. Na przykład, jeśli ktoś regularnie dzwoni do określonej osoby w piątki w drodze do domu, system zasugeruje jej numer telefonu na wyświetlaczu w tym dniu tygodnia. Inne zalety MBUX w połączeniu z Mercedes me connect to bieżące informacje o ruchu drogowym i aktualizacje bezprzewodowe.

 

Wprowadzenie na rynek nowej Klasy T będzie miało miejsce w przyszłym roku (2022).SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3
Wiadomości | 30.09.22

SUV na miarę ery elektryczności, wkrótce premiera Polestar 3

Jak powinien wyglądać nowoczesny SUV w erze elektryczności? Projektanci Polestar postarają się wkrótce na to pytanie odpowiedzieć.

Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere
Wiadomości | 16.01.21

Mercedes-Benz EQA Digital World Premiere

Kompaktowy elektryczny SUV będzie dostępny u europejskich dealerów Mercedes-Benz wiosną 2021 roku.

The Surgeon. Jedyny w swoim rodzaju Bentley Flying Spur Hybrid
Super Cars | 07.12.22

The Surgeon. Jedyny w swoim rodzaju Bentley Flying Spur Hybrid

Znakomity samochód jest kontynuacją wprowadzenia na rynek limitowanej linii sneakersów inspirowanych Bentleyem.