Tuning | 21.08.20

Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy

W 2019 roku, Bentley Continental GT pobił rekord Pikes Peak, ustanawiając lepszy czas o nieco ponad osiem sekund. Teraz Bentley zdecydował się zrobić 15 egzemplarzy specjalnej edycji Continental GT i nazwał je Pikes Peak Continental GT


Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy

Pierwszy z limitowanej serii 15 egzemplarzy Pikes Peak Continental GT firmy Mulliner został zbudowany w neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla fabryce firmy Bentley w Crewe w Anglii.

Model Limited Edition posiada ekskluzywny lakier Radium by Mulliner, karbonowy zestaw karoserii, zaciski hamulcowe Acid Green i opony Pirelli P Zero Color Edition. 35 procent przydzielonych pojazdów ma również opcjonalną naklejkę górską, taką samą jak pojazd rekordzisty. Detale we wnętrzu składają się z wnętrza Alcantary uzupełnionego wyrazistymi kontrastowymi przeszyciami i akcentami Radium, pasami i osłonami z włókna węglowego, w tym nakładką Pikes Peak na desce rozdzielczej pasażera oraz ekskluzywnymi osłonami głośników B&O w kolorze czarnym anodowanym i wykończeniem radium.

Świętując rekordowy przebieg standardowego Continental GT na słynnym Pikes Peak International Hill Climb w zeszłym roku, gdzie rekord samochodu produkcyjnego został poprawiony o osiem sekund, Pikes Peak Continental GT to uderzająca limitowana edycja stworzona przez Bentley Mulliner.

Po przydzieleniu wszystkich 15 pojazdów dostawy tej specjalnej wersji Continental GT mają rozpocząć się we wrześniu i trafią na cały świat, od Nowej Zelandii po Amerykę. Każdy z nich jest uhonorowaniem osiągnięć firmy Bentley na najbardziej wymagającym podjeździe pod górę na świecie, gdzie Bentley pobił rekord najszybszego produkowanego SUV-a w 2018 roku i seryjnego samochodu w 2019 roku.

Najlepszy na świecie Grand Tourer pobił poprzedni rekord o 8,4 sekundy na trasie o długości 12,42 mili w Kolorado, co czyni go najszybszym samochodem produkowanym w historii na Pikes Peak. Prowadzony przez trzykrotnego mistrza, byłego „króla gór” Rhysa Millena, napędzany silnikiem W12 Continental GT pokonał prawie 5000 stóp przez 156 zakrętów w zaledwie 10 minut i 18,4 sekundy.

Uderzająca edycja limitowana

Nowa edycja limitowana wyróżnia się karbonowym zestawem karoserii i przyciągającym wzrok lakierem Radium by Mulliner, odzwierciedlającym kolorystykę tego rekordowego samochodu. Błyszczące czarne detale zostały również dodane do wstawek przedniego dolnego zderzaka, panelu dachu, lusterek bocznych i tylnych powierzchni. Ponad jedna trzecia przydzielonych pojazdów zawiera opcjonalną naklejkę górską pasującą do pojazdu będącego rekordzistą.Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage
Wiadomości | 31.05.21

Kia zapowiada zupełnie nowego Sportage

Zobacz wideo oraz zdjęcia całkowicie nowego Sportage piątej generacji.

Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.
Premiery | 26.08.20

Poznaj nowe Porsche Panamera. Światowa premiera online.

Porsche prezentuje kompleksowo odnowioną Panamerę. Nowe Porsche Panamera obejmuje teraz jeszcze szersze spektrum. Łączy osiągi samochodu sportowego z komfortem ekskluzywnej limuzyny.

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera
Premiery | 05.11.20

Nowa ŠKODA ENYAQ iV polska premiera

Zapraszamy na polską premierę nowego w pełni elektrycznego modelu Skody ENYAQ iV opartego na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen.