Tuning | 21.08.20

Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy

W 2019 roku, Bentley Continental GT pobił rekord Pikes Peak, ustanawiając lepszy czas o nieco ponad osiem sekund. Teraz Bentley zdecydował się zrobić 15 egzemplarzy specjalnej edycji Continental GT i nazwał je Pikes Peak Continental GT


Bentley Continental GT PIKES PEAK w limitowanej edycji 15 egzemplarzy

Pierwszy z limitowanej serii 15 egzemplarzy Pikes Peak Continental GT firmy Mulliner został zbudowany w neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla fabryce firmy Bentley w Crewe w Anglii.

Model Limited Edition posiada ekskluzywny lakier Radium by Mulliner, karbonowy zestaw karoserii, zaciski hamulcowe Acid Green i opony Pirelli P Zero Color Edition. 35 procent przydzielonych pojazdów ma również opcjonalną naklejkę górską, taką samą jak pojazd rekordzisty. Detale we wnętrzu składają się z wnętrza Alcantary uzupełnionego wyrazistymi kontrastowymi przeszyciami i akcentami Radium, pasami i osłonami z włókna węglowego, w tym nakładką Pikes Peak na desce rozdzielczej pasażera oraz ekskluzywnymi osłonami głośników B&O w kolorze czarnym anodowanym i wykończeniem radium.

Świętując rekordowy przebieg standardowego Continental GT na słynnym Pikes Peak International Hill Climb w zeszłym roku, gdzie rekord samochodu produkcyjnego został poprawiony o osiem sekund, Pikes Peak Continental GT to uderzająca limitowana edycja stworzona przez Bentley Mulliner.

Po przydzieleniu wszystkich 15 pojazdów dostawy tej specjalnej wersji Continental GT mają rozpocząć się we wrześniu i trafią na cały świat, od Nowej Zelandii po Amerykę. Każdy z nich jest uhonorowaniem osiągnięć firmy Bentley na najbardziej wymagającym podjeździe pod górę na świecie, gdzie Bentley pobił rekord najszybszego produkowanego SUV-a w 2018 roku i seryjnego samochodu w 2019 roku.

Najlepszy na świecie Grand Tourer pobił poprzedni rekord o 8,4 sekundy na trasie o długości 12,42 mili w Kolorado, co czyni go najszybszym samochodem produkowanym w historii na Pikes Peak. Prowadzony przez trzykrotnego mistrza, byłego „króla gór” Rhysa Millena, napędzany silnikiem W12 Continental GT pokonał prawie 5000 stóp przez 156 zakrętów w zaledwie 10 minut i 18,4 sekundy.

Uderzająca edycja limitowana

Nowa edycja limitowana wyróżnia się karbonowym zestawem karoserii i przyciągającym wzrok lakierem Radium by Mulliner, odzwierciedlającym kolorystykę tego rekordowego samochodu. Błyszczące czarne detale zostały również dodane do wstawek przedniego dolnego zderzaka, panelu dachu, lusterek bocznych i tylnych powierzchni. Ponad jedna trzecia przydzielonych pojazdów zawiera opcjonalną naklejkę górską pasującą do pojazdu będącego rekordzistą.Formuła 1 Grand Prix Francji
MotorSport | 17.06.21

Formuła 1 Grand Prix Francji

Mistrzostwa Świata Formuły 1 wracają w ten weekend na torze Paul Ricard w Le Castellet w formie siódmej rundy sezonu.

Jedyny tak ekskluzywny Rolls-Royce Boat Tail
Super Cars | 27.05.21

Jedyny tak ekskluzywny Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce może zaoferować swoim klientom budowę indywidualnych nadwozi, czyli niepowtarzalną możliwość zamówienia wyjątkowego modelu.

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji
Premiery | 16.11.23

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji

Toyota Camry wkracza w dziewiątą generację z nowym, świeżym wyglądem, ulepszonymi osiągami i hybrydowym układem napędowym stworzonym do jazdy.