Premiery | 02.06.22

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem

To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz i jest dostępny tylko jako hybryda plug-in lub mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem.

Nowoczesny, sportowy luksusowy nowy GLC uosabia to w każdym szczególe. To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz. Już na pierwszy rzut oka podkreśla to design z wyjątkowymi proporcjami, efektownymi powierzchniami, precyzyjnie uformowanymi krawędziami i przejrzystym, wysokiej jakości wnętrzem. Imponuje również osiągami i wydajnością jazdy. GLC jest dostępny tylko jako hybryda: jako hybryda plug-in lub jako mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem. Hybrydy typu plug-in oferują zasięg ponad 100 kilometrów (WLTP) – idealny do codziennej jazdy głównie na napędzie elektrycznym. GLC czuje się jak w domu w każdym terenie: czy to na drodze, czy poza nią, imponuje swoim komfortem i zwinnością. Nowa skrętna tylna oś sprawia, że jest jeszcze bardziej zwrotny i bezpieczny. W terenie wyróżnia się licznymi funkcjami, takimi jak standardowy 4MATIC, czysto elektryczna jazda terenowa w modelach typu plug-in, ekran terenowy i „przezroczysta maska”.

 

Konstrukcja nadwozia charakteryzuje się pełną, rozpiętą konstrukcją powierzchni wzbogaconą precyzyjnie ukształtowanymi krawędziami po bokach. Podkreślają one proporcje, podkreślają muskularne nadkola i tworzą równowagę między elegancją a osiągami terenowymi. Nakładki nadkoli w kolorze pojazdu są po raz pierwszy dostępne od linii AMG w górę. Podkreślają one sportowy charakter linii AMG jako wyposażenie opcjonalne w połączeniu z oponami mieszanymi. Jako wyposażenie dodatkowe dostępne są również stopnie ułatwiające wejście oraz, od linii AMG wzwyż, pakiet Night.

 

Inne cechy sportowego, pewnego wyglądu to szeroki rozstaw kół i zlicowane koła w rozmiarze od 18 do 20 cali. Niektóre z dostępnych fabrycznie felg mają nie tylko nowoczesny design z błyszczącym wykończeniem i dwukolorowymi powierzchniami, ale są również zoptymalizowane pod względem aerodynamicznym.

 

Nowe, dwuczęściowe tylne światła mają trójwymiarowe wnętrze i podkreślają szerokość tyłu. To również ma symulowaną chromowaną osłonę dolną, która otacza imitowane chromowane końcówki układu wydechowego.

 

Kluczową rolę w dynamicznie skonfigurowanym podwoziu GLC odgrywają nowe czterowahaczowe przednie zawieszenie oraz wielowahaczowa oś z tyłu. Już standardowe zawieszenie (amortyzatory z regulacją siły tłumienia zależną od amplitudy) łączy wysoki komfort jazdy, pewne prowadzenie oraz przyjemność z jazdy z niskim poziomem hałasu. Opcjonalnie nowy GLC jest dostępny z pakietem Engineering, który obejmuje zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC i skrętną tylną oś. AIRMATIC oferuje zmiennie regulowane tłumienie w zakresie ugięcia i odbicia. Hybrydy typu plug-in są seryjnie wyposażone w zawieszenie pneumatyczne oraz regulację prześwitu tylnej osi. Kolejnym opcjonalnym dodatkiem jest pakiet Offroad Engineering, który zwiększa prześwit pojazdu o 20 mm i obejmuje przednią osłonę oraz ochronę podwozia. W połączeniu z zewnętrznymi elementami linii AMG nowy GLC otrzymuje zawieszenie sportowe.Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.

8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S
Wiadomości | 06.07.20

8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S

Zbliża się oficjalna prezentacja nowej generacji Mercedesa S-Class, w związku z tym niemiecka marka przekazuje więcej informacji na ten temat. Prawdopodobnie samochód zostanie zaprezentowany w nadchodzących miesiącach, Mercedes pokaże krok po kroku kluczowe szczegóły pojazdu. 8 lipca dowiemy się więcej na temat systemu informacyjno-rozrywkowego nowej Klasy S.

Pickup od Mazdy zupełnie nowy BT-50
Premiery | 17.06.20

Pickup od Mazdy zupełnie nowy BT-50

Mazda przedstawia zupełnie nową Mazdę BT-50. Dostarczone przez Isuzu, całkowicie przeprojektowane po raz pierwszy od dziewięciu lat.