MotorSport | 13.03.21

Alfa Romeo Racing ORLEN pierwszy dzień testów w Bahrajnie

Rozpoczęły się trzydniowe testy od solidnego dnia jazdy w trudnych warunkach.


Alfa Romeo Racing ORLEN pierwszy dzień testów w Bahrajnie

Alfa Romeo Racing ORLEN rozpoczął trzydniowe testy na torze Bahrain International Circuit od solidnego dnia jazdy w trudnych warunkach. Pomimo, że poranne słońce ustępowało czymś w rodzaju burzy piaskowej po południu, zespół pokonał 133 okrążenia bez problemów technicznych, co jest dobrym sposobem na rozpoczęcie ostatniego podejścia do początku sezonu.

 

Kimi Räikkönen rozpoczął dzień w samochodzie, pokonując prawie 350 km przed lunchem. Po przerwie obowiązki testowe przejął Antonio Giovinazzi, pokonując zakurzony tor, aby zakończyć dzienny program zespołu. W sumie prawie 720 km zgromadzone przez zespół to dobry zwrot z dzisiejszej pracy, z obietnicą, że jutro będzie ich więcej. Antonio wróci do kokpitu na drugi dzień, a Kimi zakończy w niedzielę program przedsezonowy zespołu.

 

Jan Monchaux, dyrektor techniczny: „To był bardzo przyjemny początek naszego tygodnia testów w Bahrajnie. Przeszliśmy dzisiaj przez pełny program, kończąc wszystkie elementy testowe, które mieliśmy. Mamy tylko trzy dni na torze, więc mogliśmy w pełni wykorzystać nasz czas bez żadnych problemów z niezawodnością. Warunki nie były idealne - poranny wiatr ma potencjał, aby zmącić zachowanie samochodu, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy coś jest spowodowane podmuchem wiatru, czy nie. Popołudnie było trochę lepsze, piasek denerwował, ale nie wpłynęło to na nasz program i skończyło się na tym, że zrobiliśmy więcej okrążeń niż rano. Mamy teraz noc na przeanalizowanie zebranych danych i wyciągnięcie wniosków przed kolejnym jutrzejszym dniem na torze ”.Citroen Ami teraz jako furgonetka
Elektryczne | 06.05.21

Citroen Ami teraz jako furgonetka

Innowacyjne, inteligentne rozwiązanie dostawcze, łączące wszystkie zalety Ami z całkowitą użyteczną objętością ponad 400 litrów i ładownością 140 kg.

Przygotowania do seryjnej produkcji Caddy 5 na ostatniej prostej
Wiadomości | 29.07.20

Przygotowania do seryjnej produkcji Caddy 5 na ostatniej prostej

Rozbudowa przygotowującego się do produkcji modelu Caddy 5 zakładu Volkswagen Poznań na finiszu. Ponad 2 lata rozbudowy i 2 miliardy złotych zainwestowane w nowe hale, maszyny i urządzenia.

Radical Motorsport prezentuje Project 25
MotorSport | 02.01.23

Radical Motorsport prezentuje Project 25

Projekt 25 został zaprojektowany, aby pokazać kulminację wiedzy, którą Radical Motorsport zgromadził, produkując światowej klasy samochody wyścigowe przez ponad ćwierć wieku.