MotorSport | 13.03.21

Alfa Romeo Racing ORLEN pierwszy dzień testów w Bahrajnie

Rozpoczęły się trzydniowe testy od solidnego dnia jazdy w trudnych warunkach.


Alfa Romeo Racing ORLEN pierwszy dzień testów w Bahrajnie

Alfa Romeo Racing ORLEN rozpoczął trzydniowe testy na torze Bahrain International Circuit od solidnego dnia jazdy w trudnych warunkach. Pomimo, że poranne słońce ustępowało czymś w rodzaju burzy piaskowej po południu, zespół pokonał 133 okrążenia bez problemów technicznych, co jest dobrym sposobem na rozpoczęcie ostatniego podejścia do początku sezonu.

 

Kimi Räikkönen rozpoczął dzień w samochodzie, pokonując prawie 350 km przed lunchem. Po przerwie obowiązki testowe przejął Antonio Giovinazzi, pokonując zakurzony tor, aby zakończyć dzienny program zespołu. W sumie prawie 720 km zgromadzone przez zespół to dobry zwrot z dzisiejszej pracy, z obietnicą, że jutro będzie ich więcej. Antonio wróci do kokpitu na drugi dzień, a Kimi zakończy w niedzielę program przedsezonowy zespołu.

 

Jan Monchaux, dyrektor techniczny: „To był bardzo przyjemny początek naszego tygodnia testów w Bahrajnie. Przeszliśmy dzisiaj przez pełny program, kończąc wszystkie elementy testowe, które mieliśmy. Mamy tylko trzy dni na torze, więc mogliśmy w pełni wykorzystać nasz czas bez żadnych problemów z niezawodnością. Warunki nie były idealne - poranny wiatr ma potencjał, aby zmącić zachowanie samochodu, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy coś jest spowodowane podmuchem wiatru, czy nie. Popołudnie było trochę lepsze, piasek denerwował, ale nie wpłynęło to na nasz program i skończyło się na tym, że zrobiliśmy więcej okrążeń niż rano. Mamy teraz noc na przeanalizowanie zebranych danych i wyciągnięcie wniosków przed kolejnym jutrzejszym dniem na torze ”.Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar
MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.

Premiera Lamborghini Sián Roadster
Premiery | 08.07.20

Premiera Lamborghini Sián Roadster

Limitowana wersja roadstera wizjonerskiego super sportowego samochodu V12, łącząca przełomowe technologie hybrydowe i design. Wideo.

Nowy Nissan Navara Infografika
Wiadomości | 05.11.20

Nowy Nissan Navara Infografika

Nowy Nissan Navara podkreśla zaawansowaną japońską technologię, osiągi, konstrukcję i design