Concept Cars | 21.09.22

Dacia Manifesto Concept

Chociaż nie jest to zapowiedź nadchodzącego modelu, Manifesto jest laboratorium pomysłów z niektórymi innowacyjnymi funkcjami dostępnymi w przyszłych pojazdach z gamy Dacii.

Manifesto bada związek z naturą, będąc przyjaznym dla środowiska, solidnym i demonstrując użyteczność na zewnątrz. Jest to odważne stwierdzenie, że celem marki jest wspieranie klientów, którzy coraz chętniej próbują spędzać czasu na świeżym powietrzu, jednocześnie rozwijając wartości i cechy, które pomogły zbudować sukces Dacii.


Manifesto Concept na nowo definiuje podstawowe elementy, oferując coraz prostsze i bardziej autentyczne wrażenia. Nie ma barier między pasażerami a otoczeniem – bez drzwi, bez okien, bez przedniej szyby. Kierowca i pasażer są zatem w pełni zanurzeni w przyrodzie. Gdy przygotowujesz się do zajęć na świeżym powietrzu, nie ma nic tak wygodnego jak wytrzymała powierzchnia robocza, która zamiast tylnej klapy służy do różnych celów.

 

Pasażerowie mogą również być blisko natury, a jednocześnie pozostawać w kontakcie z usługami dostępnymi na ich smartfonie: proste, skuteczne i ekonomiczne podejście Dacii „Przynieś swoje urządzenie” umożliwia pełną integrację smartfona z deską rozdzielczą i na komputer pokładowy. Ten pomysłowy system jest już dostępny w kilku obecnych modelach marki i będzie ewoluował w przyszłości.

 

Manifesto Concept demonstruje kolejny element inteligentnego myślenia Dacii z YouClip, bardzo prostym systemem do zabezpieczania różnych poręcznych i modułowych akcesoriów. Ten pionierski pomysł zostanie wbudowany w przyszłe modele Dacii. Wreszcie, ponieważ w Dacii fajne często nakładają się na użyteczne, Manifesto oferuje jedną latarkę czołową – po co używać dwóch, jeśli jedna zapewnia tyle światła, ile potrzebujesz? – można ją również odczepić i wykorzystać jako potężną latarkę!


Samochody Dacia słyną z solidności i niezawodności. Duster, Jogger i Sandero Stepway wyróżniają się jako samochody, na które klienci mogą liczyć podczas zajęć na świeżym powietrzu. Manifesto Concept przesuwa granice jeszcze dalej, zamieniając samochód w pośrednika, łącząc ludzi i naturę.

 

Manifesto Concept posiada wszystkie cechy terenowe, w tym napęd na 4 koła, bardzo duży prześwit, duże koła i nadwozie zbudowane, aby wytrzymać najtrudniejszy teren. Jest wodoodporny: wnętrze można czyścić myjką strumieniową. Co więcej, zdejmowane pokrowce na siedzenia stają się śpiworami w kilka sekund. Dla dodatkowej praktyczności bagażnik dachowy może przewozić różnego rodzaju ładunki, ponieważ belki nośne można zmieniać w różne konfiguracje. Dacia już wykazała się doskonałością w tej dziedzinie dzięki innowacyjnym modułowym relingom dachowym dostępnym w Sandero Stepway i Jogger, które wkrótce pojawią się w Duster. Specjalna i wymienna bateria zasila z domowego gniazdka, zamieniając Manifesto Concept w źródło energii do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, które wymagają zasilania.


Dzięki Manifesto Concept marka z dumą prezentuje swoją wizję pojazdu o minimalnym wpływie na środowisko. Ponieważ jest kompaktowy i lekki, zużywa mniej energii. To dążenie do wydajności ma długą historię w gamie Dacii – na przykład Jogger jest o 300 kg lżejszy od swoich 7-miejscowych rywali. Główne plastikowe części karoserii Manifesto Concept zawierają znaczną część materiałów pochodzących z recyklingu. Nazywany Starkle, jest wykonany z już przetworzonego polipropylenu, z efektem drobinek. Wnętrze jest wyposażone w naturalne materiały, takie jak korek zakrywający deskę rozdzielczą. Podobnie jak w przypadku najnowszych modeli Dacii, dekoracyjne chromowanie zniknęło. Koncepcyjne opony bezpowietrzne są kolejną innowacyjną cechą, ponieważ mają na celu przyjazność dla środowiska, a także oszczędności. Podstawową zasadą jest trwałość, ponieważ opony są odporne na przebicia i wytrzymują tak długo, jak pojazd.Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car
Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?

Nowy elektryczny samochód sportowy Piëch GT
Super Cars | 11.10.21

Nowy elektryczny samochód sportowy Piëch GT

Po oszałamiającym debiucie wersji koncepcyjnej podczas Geneva Motor Show 2019, przyszedł czas na model produkcyjny pod nazwą Piëch GT.

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary
Concept Cars | 13.08.21

Poznaj futurystyczny, czteroosobowy pojazd Lincoln Anniversary

Podczas Monterey Car Week amerykański producent samochodów marka Lincoln pokaże jedyny w swoim rodzaju futurystyczny concept car.