Wiadomości | 18.01.21

LADA chce umocnić swoją wiodącą pozycję w Rosji

LADA wzmacnia swój plan produktowy o 4 zupełnie nowe modele do 2025 roku w tym Nivę nowej generacji w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV.

Rozpoczęły się prace nad przyszłą generacją kultowej Nivy. Niva w dwóch rozmiarach, kompaktowym i średnim, oparta na tej samej platformie CMF-B. Niva jest produktem kultowym i nie tylko w Rosji, jest rosyjskim pełnomocnikiem motoryzacyjnym szwajcarskiego noża. Produkt techniczny do użytku w ekstremalnych warunkach: 4x4, wysoka postawa, krótkie biegi i solidna konstrukcja. Co więcej, produkty te będą miały miejsce poza rynkiem rosyjskim. Tak więc, oprócz całkowitego odnowienia głównego asortymentu, ponowne wprowadzenie na rynek Nivy umożliwi całkowite repozycjonowanie LADA jako marki.

Z biznesowego punktu widzenia AVTOVAZ kontynuuje transformację, aby stać się światowej klasy skutecznym i konkurencyjnym producentem samochodów w ramach Grupy Renault. Główny atut - marka LADA - jest dziś liderem na rynku rosyjskim z ponad 20% udziałem w rynku. Modele Granta i Vesta zajmują 1. i 2. miejsce w rosyjskim rankingu sprzedaży.

 

AVTOVAZ skorzysta na silnej synergii z grupą. Gama produktów LADA i Dacia będzie oparta na bardzo konkurencyjnej kosztowo i elastycznej platformie CMF-B. Razem marki będą produkować ponad 1 milion samochodów na bazie CMF-B rocznie, przechodząc z 4 platform do jednej, od 18 typów nadwozia do 11. Globalnym celem jest uwolnienie potencjału LADA i DACIA, czyniąc je pełnoprawnymi międzynarodowymi markami. umożliwiając im wyjście poza ich obecne granice pod względem rynków i segmentów.

 

Jeśli chodzi o produkt, AVTOVAZ wzmacnia plan produktowy LADA o 4 zupełnie nowe modele, które mają zostać wprowadzone na rynek do 2025 roku w tym całkowicie nową generację legendarnej Nivy w 2024 roku i nowy pojazd w segmencie C-SUV w 2025 r.

 

LADA to kawałek Rosji, zbudowany, aby przeciwstawić się najbardziej ekstremalnym warunkom klimatycznym i drogowym, zawsze nierówny i trudny, zawsze gotowy. Każda rosyjska rodzina ma swoją historię z LADA, poczynając od kultowego VAZ-2101 i Nivy, pierwszego w historii motoryzacji monokokowego SUV-a, będącego esencją najtrudniejszych i najpopularniejszych pojazdów wszech czasów.

 

AVTOVAZ już aktywnie wdraża swój nowy ambitny plan produktowy. W 2021 roku LADA 4x4, która obchodzi 45-lecie produkcji seryjnej, odzyskała swoją pierwotną nazwę i obecnie nosi nazwę LADA Niva Legend. Na początku 2021 roku LADA rozpocznie sprzedaż nowo zaprezentowanej Niva Travel.Vanderhall? Pewnie o Nich nie słyszałeś. Posłuchaj co mówi Jay Leno.
Wiadomości | 09.06.20

Vanderhall? Pewnie o Nich nie słyszałeś. Posłuchaj co mówi Jay Leno.

Odwiedź słynny garaż, którego właścicielem jest jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, komików. Wideo i wrażenia z jazdy nowym trójkołowcem Vanderhall Edison2.

Audi e-tron GT
Elektryczne | 29.01.21

Audi e-tron GT

Wkrótce premiera nowego, w pełni elektrycznego Audi e-tron GT. Sprawdź szczegóły.

Volkswagen pokazał zwiastun wideo ID.5
Wiadomości | 29.04.21

Volkswagen pokazał zwiastun wideo ID.5

Volkswagen nadal rozwija swoją rodzinę elektrycznych modeli ID, tym razem będzie to nowy crossover z nadwoziem coupe.