Concept Cars | 17.11.22

Genesis X Convertible

Spojrzenie na przyszłość marki. Genesis zademonstrował swoją wszechstronność projektową, prezentując w Kalifornii koncepcyjny model Genesis X Convertible.


Genesis X Convertible

Marka była gospodarzem kameralnego pokazu, podczas którego goście byli zachwyceni niespodziewaną odsłoną koncepcyjnego czteroosobowego samochodu z otwartym dachem. Miejsce było naturalnym wyborem, ponieważ Kalifornia przoduje w USA pod względem przyjmowania pojazdów elektrycznych, a jej umiarkowany klimat pozwala przez cały rok cieszyć się formatem kabrioletu.

 

Linia koncepcyjna X Convertible wywodzi się z X Concept, dwudrzwiowego samochodu typu grand tourer, który prezentował język stylistyczny Genesis Athletic Elegance. Koncepcyjny X Speedium Coupe, drugi samochód z trylogii, prezentował charakterystyczną dla marki Athletic Elegance w jeszcze bardziej progresywny sposób. Zaprezentowano również ewolucję grilla Genesis Crest Grille, który przekształcił się w sygnaturę świetlną oznaczającą jego elektryczny układ napędowy. Koncepcja X Convertible przenosi koncepcję X Speedium Coupe na wyższy poziom emocji.


Zwieńczeniem trylogii samochodów koncepcyjnych jest koncepcyjny Genesis X Convertible, który w najczystszej postaci materializuje język stylistyczny marki Athletic Elegance. Idealne proporcje koncepcyjnego X Convertible są uzupełnione czystością designu i stanowią przykład ciągłego wyrafinowania w aranżacji elementów stylistycznych, które składają się na Athletic Elegance. To latarnia morska dla marki Genesis.

 

Koncepcyjny Genesis X Convertible ma taką samą architekturę i elektryczny układ napędowy jak X Concept w 2021 r. i X Speedium Coupe w 2022 r. W połączeniu ze składanym twardym dachem, który łączy przezroczyste dachy księżycowe nad pasażerami z przodu, aby zapewnić wrażenie otwartej przestrzeni nawet po zamknięciu — architektura i układ napędowy stanowią idealną scenę do komunikowania się z naturą, pozwalając użytkownikom cieszyć się otoczeniem w nowy sposób, wolny od zakłóceń mechanicznych.

 

Długa maska ​​koncepcyjnego Genesis X Convertible, duży prześwit między osiami, krótki przedni zwis i długi rozstaw osi są przesunięte do tyłu w kierunku długiego pokładu, podkreślając jego majestatyczną, a jednocześnie swobodną postawę. Linia paraboliczna zapobiegająca klinowaniu podkreśla królewski charakter profilu, tworząc napięcie między pełnymi powierzchniami poprzez delikatnie pochyloną do tyłu poziomą linię pasa, podczas gdy muskularne pęcherze wokół kół tworzą atletyczny widok z góry „butelki po coli” i integrują się z elegancką sylwetka widziana z boku.

 

Charakterystyczne poczwórne światła, z których wywodzi się grafika Genesis Two-Line, są również obecne w koncepcyjnym X Convertible. Podobnie jak w przypadku koncepcyjnego X Speedium Coupe, ta tożsamość graficzna integruje nową twarz pojazdu elektrycznego i stanowi streszczenie grilla Crest. Funkcja chłodzenia układu napędowego i akumulatorów została przeniesiona do dolnych otworów w przednim zderzaku.

 

Tylny koniec koncepcyjnego X Convertible ma wklęsły, eliptyczny, kaczy ogon, przecięty poziomymi poczwórnymi tylnymi światłami, jak widać w koncepcyjnych X Concept i X Speedium Coupe. Ciągłość eliptycznego kształtu jest przerwana i zwieńczona wcięciem w kształcie litery V, które nawiązuje do herbu i skrzydeł logo Genesis.

 

Koła są kombinacją wzoru Genesis G-Matrix zaaranżowanego przez wklęsłą sekcję anteny aerodynamicznej. Przekładki tej anteny aerodynamicznej służą do odprowadzania ciepła z hamulców.

 Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi
Super Cars | 23.03.22

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi

To najmocniejszy samochód sportowy, jaki kiedykolwiek został opracowany przez Mercedes-AMG. Zaprojektowany na tor wyścigowy oraz do klubowych imprez sportowych.

Golf R 333, Volkswagen prezentuje limitowaną edycję hot hatcha
Wiadomości | 04.05.23

Golf R 333, Volkswagen prezentuje limitowaną edycję hot hatcha

Więcej mocy, unikalny lakier i dostrojony dźwięk wydechu. Brzmi dobrze? 31 maja niemiecki producent samochodów zaprezentuje Golfa R 333, zobacz wideo zapowiedź.

Całkowicie nowy, flagowy SUV marki, Lexus RX piątej generacji
Premiery | 01.06.22

Całkowicie nowy, flagowy SUV marki, Lexus RX piątej generacji

Lexus był pionierem w segmencie luksusowych crossoverów, wprowadzając na rynek pierwszego RX ponad 20 lat temu. Dzisiaj zaprezentował światową premierę nowego RX.